Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva

František Vítek a Věra Říčařová
[17.3.2014]
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi chystá novou sezónní výstavu, která mapuje tvorbu dvou významných legend českého loutkářství – Františka Vítka (1929) a Věry Říčařové (1936).

Na výstavě si návštěvníci prohlédnou především loutky a scény z hradeckého Draku, kde tato dvojice velkou část svého uměleckého života tvořila. Jedná se o skvosty loutkové umělecké tvorby dané doby, například loutky z inscenace Krysařova píšťala (premiéra 1970), Žabák hrdina (premiéra 1968) nebo kompletní inscenace Enšpígla (premiéra 1974), který ohromoval publikum nejen na domácí scéně. Výstava byla příhodně nazvána František Vítek a Věra Říčařová: Jeden život a je uspořádána k příležitosti 85. narozenin Františka Vítka. K výstavě byla vydána i stejnojmenná publikace, která zájemce podrobněji seznámí s životem umělců a jejich tvorbou.

„Jsme rádi, že jsme při přípravě výstavy a publikace mohli na chvíli vkročit do jejich světa, setkávat se s nimi nad jejich vzpomínkami na společnou životní cestu a inspirovat se jejich zkušenostmi, zážitky a názory na divadelní tvorbu. Doufáme, že výstava i kniha věnované těmto dvěma legendám českého loutkového divadla budou pro vás obohacujícím zážitkem,“ zve na výstavu Simona Chalupová, ředitelka muzea.

Příznivci loutkového divadla mohou výstavu v Chrudimi navštívit již 22. března 2014. Výstava potrvá až do 11. ledna příštího roku.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.