Zpráva

Inscenace Pusťte Donnu k maturitě! se pro enormní zájem diváků přesouvá na Velkou scénu DpP
vydáno: 21.1.2019
Inscenace Tomáše Dianišky Pusťte Donnu k maturitě! se pro obrovský zájem diváků i odborné veřejnosti přesouvá ze Studia Palm Off, kde je k dispozici 80 míst, do Velkého sálu, který má více než trojnásobnou kapacitu. První uvedení na velkém jevišti se uskuteční tuto středu 23. ledna 2019.

Láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů. Čágo bélo, šílenci. Brandon má nového walkmana, Kelly to přehnala s odbarvovačem - a mami, tati, Dylan pije! Nechceš si o tom promluvit? Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko. Kdy jsme všichni toužili chodit na West Beverly high. Kdy jsme trsali na Spice girls. Láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů. A nezapomeňte: až dokoukáte film, přetočte videokazetu na začátek, jinak dostanete v půjčovně pokutu.

Divadlo pod Palmovkou inscenaci uvedlo v minulé, jubilejním sedmdesáté sezóně, kde jinde než právě v pražské Libni, téměř v sousedství jednoho z rozporuplných epicenter českých devadesátých let, Discolandu Sylvie, by měly na chvilku znovu ožít devadesátá léta. S veškerou jejich svobodou, bořením hranic, optimismem, naivitou ale i chaosem, dravostí, nevypočitatelností a podivným vkusem. Společně se na základě příběhu budovaného volně na půdorysu faustovského mýtu, nejrůznějších pop-kulturních odkazů, inspirací - a jak název napovídá samozřejmě i volně na základě kultovního amerického seriálu pro mládež, Beverly Hills 90210, přeneseme s vtipem, nostalgií, ale i s tragickými a děsivými vzpomínkami do roku 1994, kdy bylo možné téměř úplně cokoliv…

„Přenést inscenaci na velké jeviště nebyla zase taková legrace, jak jsme si původně představovali. Celé divadlo například sbíralo plyšáky, aby bylo co dát do hracího automatu, některé rekvizity a dekorace se musely vyrobit znovu a herce jsem trápil několikadenními regulérními zkouškami. Doufám však, že výsledek bude stát za to!,“ říká autor inscenace Tomáš Dianiška.

zdroj zprávy: Anežka Berčíková