Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Studio DVA divadlo

METROpolitní léto hereckých osobností se ohlíží za 8. ročníkem
[12.9.2011]
Studio DVA zakončilo 11. září 2011 další ročník své pravidelné prázdninové přehlídky. Více než devadesát představení 8. METROpolitního léta hereckých osobností v Praze a čtrnáct představení 4. Léta hereckých osobností v Bratislavě odehraných mezi 19. červnem a 11. zářím na třech pražských a dvou bratislavských scénách navštívilo bezmála 32.000 návštěvníků.

Stejně jako loni se v Praze hrálo v Divadle Palace, na Letní scéně Vyšehrad a nově v Divadle Hybernia, kam se přestěhoval hit loňského léta muzikál Hello, Dolly!, který oslavil 13. července již 50. reprízu. V Bratislavě se Léto usídlilo v nově otevřeném Ateliéru Babylon a v Divadle Nová scéna. V letošním roce byly pro diváky připraveny tři novinky, z toho dvě světové premiéry původních her určených pro Studio DVA.

19. června 2011 zahájila METROpolitní léto hereckých osobností v Divadle Palace světová premiéra hry Soukromý skandál autora a režiséra Patrika Hartla s Kryštofem Hádkem v hlavní roli. Druhou premiérou pak byla 3. července na Letní scéně Vyšehrad inscenace nositelky ceny Alfréda Radoka Evy Prchalové a režiséra Adama Krause Prší, ve které se po boku Karla Rodena představili jeho bratr Marian a Jana Krausová. Na stejném místě byla 6. července premiérově uvedena koprodukční inscenace textu Milana Lasici Na fašírky mi nesiahaj. Hra vznikla v bratislavském Štúdiu L+S a vedle autora v ní účinkuje Milan Kňažko. Všechny letošní novinky zůstávají v repertoáru a budou uváděny v Divadle Palace. Jako host před vyprodaným hledištěm Letní scény vystoupila i letošní oslavenkyně Iva Janžurová se svým legendárním autorským představením Vrátíš se ke mně po kolenou.

V rámci off programu Letní scény Studio DVA uvedlo nově také šest koncertů. K tradičnímu letnímu pražskému vystoupení slovenské šansoniérky Szidi Tobias přibyly koncerty zpěvaček Yvonne Sanchez, Lenky Dusilové a Bereniky Kohoutové s kapelou Femme Plastique. Na Vyšehradě nechyběl ani Dan Bárta s Robert Balzar triem. „V tradici koncertů pod širým nebem budeme určitě pokračovat i v příštím roce, protože se setkaly s velkým ohlasem jak u diváků, tak samotných interpretů, kteří se na Letní scénu chtějí vracet,“ říká producent METROpolítního léta hereckých osobností Michal Hrubý.

Celkem bylo v rámci 8. ročníku pražského METROpolitního léta hereckých osobností odehráno na scénách Divadla Palace, Divala Hybernia a Letní scény Vyšehrad 91 představení deseti titulů a šest koncertů. V rámci 4. ročníku bratislavského Léta hereckých osobností pak bylo odehráno na scénách Ateliéru Babylon a Divadla Nová scéna 13 představení pěti titulů a jeden koncert. (Poslední představení v Bratislavě proběhne 15. 9.)

„Ač počasí letošního léta příliš nepřálo produkcím pod širým nebem, byla na Letní scéně Vyšehrad z původně plánovaných 59 představení zrušena nebo předčasně ukončena pouze tři. Diváci měli samozřejmě nárok na to zhlédnout představení v náhradním termínu,“ dodává Michal Hrubý.

Mimo přehlídku v Praze a Bratislavě hrálo Studio DVA také v dalších městech České republiky, jeho inscenace či koncert Szidi Tobias mohli diváci vidět např. na hradě Karlštejn, zámku Nebílovy či zámku Hradec nad Moravicí, v Brně, Olomouci, Třeboni nebo na Slapech v rámci Cihlafestu 2011.


zdroj zprávy: Tomáš Přenosil (Studio DVA)Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.