Zpráva

Noc divadel v Divadle Kámen na téma Rok české hudby
vydáno: 7.11.2014
V sobotu 15. listopadu ve 20.15 se v Divadle Kámen uskuteční obnovená premiéra hry ASI ANI ZAHRADA, která je hlavním bodem večera Noci divadel 2014, k níž se divadlo stejně jako vloni připojí. Novinkou letošní Noci divadel jsou „divadelní cyklojízdy“, a i tady se lze s Divadlem Kámen setkat. Vstup je po celý večer volný.

„Program večera koresponduje s tématem Rok české hudby. Jeho základem je tedy hra Asi ani zahrada, ve které se pravidelně střídají divadelní a koncertní pasáže; v koncertních pasážích bude hrát soubor Temperament 430 české barokní mistry. Také strukturovaná improvizace v druhé půli večera bude provedena na téma konkrétních skladeb českého baroka a klasicismu,“ upřesňuje režisér divadla Petr Odo Macháček.

Program začíná v 19 hodin a zahrnuje také komentované prohlídky prostor divadla a krátké improvizace otevřené i pro diváky. Pro účastníky cyklojízdy je kromě improvizace připraven i malý kamenný dárek. Během celého večera bude návštěvníkům k dispozici „kamenný“ divadelní bar.

Podrobný program najdete na www.divadlokamen.cz/a/noc_divadel_2014.htm.

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry. Představení otevírají prostor pro vícedimenzionální zážitky, svobodnou interpretaci a nevyhnutelný humor.

zdroj zprávy: Zdeňka Brychtová