Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo v Dlouhé

Ocenění na festivalu Dítě v Dlouhé 2016
[8.6.2016]
V neděli 5. června skončil 18. ročník soutěžní přehlídky mimopražských divadel hrajících pro děti a mládež Dítě v Dlouhé. Devět festivalových představení a dvě výtvarné dílny navštívilo celkem 2 112 převážně dětských diváků.

Festival letos udělil dvě ceny, oceněná divadla jsou však tři, neboť divácké hlasování o Cenu Vojty Šálka má tentokrát vítěze dva, což se stalo poprvé v osmnáctileté historii festivalu. Stejné absolutní hodnocení 1,00 (čili všechny odevzdané hlasy „líbilo“) získala představení Ošklivé káčátko královéhradeckého Divadla U staré herečky a Spadla klec! plzeňského Divadla Alfa.

Novinkou letošního ročníku byla odborná Cena Dítko, kterou udělili studenti Katedry Divadelní vědy FF UK, a to inscenaci Filmmakeři českobudějovického Malého divadla. Studenti zároveň celý festival průběžně reflektovali na svém blogu Divědové a na facebooku, vedle recenzí všech představení natáčeli také reakce diváků i další rozhovory.

Udělením cen festival Dítě v Dlouhé ještě neskončil úplně, neboť budou ještě vylosováni vítězové pátrací hry, která se během celého festivalu konala přímo v Divadle v Dlouhé, a na začátku příští sezony budou vyhlášeni vítězové výtvarné soutěže, pořádané ve spolupráci s Národní galerií, která je všem malým výtvarníkům otevřena až do 30. června.

Obě soutěže byly součástí doprovodného programu festivalu, který nabídl také dvě výtvarné dílny (multimediální Stíny stínů a rukodělnou Dřevěnou dílnu), oblíbené prohlídky zákulisí a víkendový jarmark ve všech prostorách divadla.

Výtvarná stránka letošního ročníku, jejíž autorkou byla loutkářka a scénografka Bára Hubená, pracovala se zvířecími hrdiny, jejichž počet a výběr souvisí se znameními čínského zvěrokruhu. Výsledkem byl hravý festivalový katalog, v němž jsou jednotlivá znamení zvěrokruhu postavena před různé úkoly, které jim malí diváci mají pomoci vyřešit.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.