Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
RockOpera Praha

Romeo, Julie a elektrické kytary
[21.11.2013]
V pondělí 25. listopadu 2013 proběhne v RockOpeře Praha, holešovickém divadle pro rockery a metalisty, premiéra nové rockové opery Romeo & Julie. Za doprovodu živé kapely přímo na pódiu uvidíte v rolích veronských obyvatel mladé talenty i osobnosti české rockové scény: Kamil Střihavka, Jan Toužimský z Arakainu, Pavla Forest z King Size, Viktor Dyk, Josef Šutara z Motorbandu a další. Představení je uvedeno pod záštitou primátora hl. m. Prahy RNDr. Tomáše Hudečka.

Hlavní role připadly dvěma mladým zpěvákům, Jiřímu Šveci a Žofii Dařbujánové. Zakladatelé RockOpery Praha a autoři všech zde uváděných oper, Milan Steigerwald a Pavla Forest, nabízí ve spolupráci s režisérem Romanem Štolpou rockovému publiku již několik známých dramat v atraktivním kabátě. Po uvedení nejnovější části Antického cyklu letos v dubnu se vrhli na nejznámější milostnou tragédii všech dob.

Hudba k opeře vzniká už přes 20 let

Inscenace o vášnivé lásce mladé milenecké dvojice a nenávisti dvou rivalských rodů, ze kterých milenci pochází, zahalená do světelné a akrobatické show, rockových kostýmů a líčení se začala zkoušet v polovině října. Většinu opery tvoří skladby kapely autorů King Size z desek Romeo & Julie (1997) a King Size (2004). Milan Steigerwald je autorem hudby, autorem většiny textů na albech King Size a především pak autorem všech jejich upravených verzí pro novou operu je Pavla Forest.

Vyprodaná aréna pro 750 diváků

V představení vystoupí přes 40 účinkujících – sólisté, kapela, akrobaté, herecký sbor a pěvecký sbor Carmina Bohemica. Budou se pohybovat po celé půlkruhové aréně RockOpery Praha, která je od začátku roku novou stálou scénou stejnojmenného uměleckého souboru se sedmiletou historií. Nachází se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích.

Hlediště je na premiéru 25. 11. už zcela vyprodané. Další představení Romea & Julie diváky čeká 26. února a 22. května 2014.

www.rockopera.czKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.