Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo Zlín

Zlínské divadlo hlásí: Listopad bude zcela mimořádný měsíc!
[5.11.2017]
Pro Městské divadlo Zlín bude jedenáctý měsíc roku 2017 v mnoha ohledech výjimečný. Dovolíme si nabídnout pár zajímavých čísel i momentů, které nás čekají:

- Oslavíme 50 let budovy MDZ a spočítali jsme, že v ten den vejde (od 11. 11. 1967) do Velkého sálu divák s pořadovým číslem 9 099 999!!!

- Za celý měsíc divadlo pořádá, spolupořádá nebo technicky zajišťuje chod 53 akcí!

- Zajímavá nabídka přišla z Dejvického divadla Praha. Slovo dalo slovo a do Dejvic jedeme na dvojzájezd! Pražští diváci tak v Dejvicích uvidí 18. listopadu divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka Dobré mravy a 19. listopadu hru Mezi nebem a ženou (vítězná inscenace z mezinárodního festivalu V4 v maďarském Vácu)!

- Zpátky domů: přímo z Velkého sálu bude 20. listopadu přenášen do více než sedmdesáti kin v celé ČR tingl tangl Ovčáček miláček. Jen tak mimochodem, první díl vidělo 17 652 diváků.

- Hned den poté – tedy 21. listopadu se rozloučíme s milovanou (a v mnoha ohledech unikátní) inscenací Doda Gombára: Žítkovské bohyně. A rozloučíme se velkolepě: inscenaci vyšleme do světa. Derniéru totiž profesionálně zaznamenají kamery a tento záznam uvede společnost Přenosy do kin uvést na jaře v kinech střední a východní Evropy!!!

- Další rekord na spadnutí. Stotisícího diváka za rok 2017 jsme totiž přivítali nevídaně brzy - už 20. října na repríze kriminální komedie Smrt v hotelu Alexandria. V uplynulých letech jsme se k tomuto magickému číslu dopracovali vždy nejdřív v listopadu (loni 11. 11.). Rekordní číslo 136 814 diváků za loňský rok tak pravděpodobně přepíše číslo vyšší...

- 30. listopadu budeme držet palce našemu herci Zdeňkovi Julinovi při premiéře nového českého filmu Kvarteto.

Tak zajímavá bilance pro jeden běžný měsíc jednoho regionálního divadla už se asi dlouho nebude opakovat, tak jsme se o tu radost chtěli podělit.

zdroj zprávy: Veronika JurčováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.