Komentáře

Blog: Můžeme si za to sami?

zpět na komentáře

Reakce na příspěvek:
Ryhop - 25.4.2012, 16:28:17
Ale jistě že můžeme...
Přečetl, zamyslel, ale ego ti lechtat asi nebudu :)

Předně si myslím, že problém zdaleka neleží ve volebním systému, kterému ses především (zajímavě, copak o to) věnoval. Osobně jsem přesvědčený, že je v současné době naprosto jedno, jakým způsobem ovčané volí své zástupce (a radši bych dal přednost podobnému termínu před tím poněkud návodným "kdo nám bude vládnout"). Pojem "politika" totiž dávno ztratil svůj klasický smysl. Kdy ho asi naposledy měl? V minulé společenské éře? „Myslete politicky, Halík!“? No nic, odbíhám. Ztrátou tohoto smyslu přestala totiž existovat i soutěž politických názorů a zůstala nám jenom příslušná (a vyprázdněná) forma, totiž volby.

Většinu rozhodujících momentů toho, že „jsme v prdeli“, ovšem tvoje úvaha obsahuje, souvisí s tím naznačená složitost světa, nekompetentnost lidí (geniální pojem ovčan), média atd. Možná trochu lacině a neoriginálně ovšem na první místo stavím základní stavební kámen západní civilizace – peníze a absenci jakýchkoliv idejí. Dalo by se tady hovořit ve vztahu k tématu o takových pojmech jako privatizace veřejné moci atd., ale nebudu se do toho pouštět, napsaly se toho myslím už stohy.

Nemám, přiznám se, chuť (a ani schopnosti) to celé rozebírat jako ty, takže to uzavřu svým názorem, že se v těch sračkách budeme plácat tak dlouho, dokud nedojde vnějším zásahem k nějaké podstatné změně podmínek fungování naší civilizace. A pokud zrovna nepřilétnou Vulkánci, tak to bude nejspíš změna druhu katastrofického. Nevěřím, že může dojít k podstatnému zlepšení v nastavení společnosti klidnou a rozumnou vnitřní cestou.

No a co bys s tím ty mohl udělat jako občan? Nevím… nechat se ukřižovat a vstát z mrtvých? Nechci si ani představit, jak by tahle událost vypadala dneska. Reality show, reklama na vložky a tryzna za účasti předních představitelů nové strany „Kříž 2012“ Miroslava Kalouska…

Autor příspěvku:

Název příspěvku:


Text příspěvku:Kontrola proti spamu: opište následující kód šestosmdevětdvěsedm

Zobrazit náhled příspěvku


Pravidla slušné diskuse a korektního vedení blogu