Počet komentářů: 0
Nový komentář

Blog redakce i-divadla

Pro napsání nového článku se, prosím, přihlaste.
...příští vlna/next wave... 2007 (výběr z produkcí)
Michal Novák, 14.10.2007
Vlaková opera: Meet Factory je nový multikulturní prostor vzniklý z bývalé továrny v hodně zapadlém koutě Smíchova. Plastic People of the Univers právě tady …next wave… zahájili vystoupením, které snad pro všechny bylo velkým zážitkem, a to i přes strašnou akustiku prostoru. Mělo to říz tak stokrát větší než pývo od občerstvovacího pultu a sílu nefalešného undergroundu. Studenti KALD DAMU vše doprovázeli více či méně nápaditými metaforickými vláčky, projíždějícími mezi diváky halou. Prach z Meet Factory ale ze sebe pucuju snad ještě teď a marjápuchy nechť si tam urovnají pořadatelé.

Kostýmy/Costumes: Performance na náměstí Republiky, která byla rozehrána mezi běžnými kolemjdoucími, měla za cíl snad ukázat, že my všichni hrajeme na tomhle světě nějaké to své divadlo a roli nám určuje naše identita. Záměr dobrý, pár vyděšených kolemjdoucích bylo (hlavně jistá Jitka K.), jinak Ctrl+C výjevů z ulice a následné Ctrl+V do prostoru performance se ukázalo jako značně nedotažené, nepodchycující potenciál nápadu. Budu si z akce spíš pamatovat pohled na účinkující holky skoro jen tak, jak vibrují zimou...

Pavol Smolárik (Letí) - Svou vlastní ženou: Jeden ze sukcesů festivalu …next wave…!!! Pavol normálně táhne 1:45 (s pauzou) sólo a v neuvěřitelné roli a je vynikající. Nechci používat výrazy jako objev roku, za tohle bych rovnou dával Thálii.

Divadlo v 7 a půl - Jeden den Ivana Děnisoviče: Typická Solženicynova depka, ušlo to, zajímavá jevištní realizace zpracování tématu, ale někteří herci 7 a půlky prostě nejsou herci.

Rahat Lukum - Mustafa: Vítané úsměvné pookřání uprostřed festivalového běhu. Vedle autentického představitele hlavního hrdiny, kterému se dostalo vpravdě nápadité choreografie, však orientálně roztančený pohádkový příběh poměrně značně retarduje kašírovanost tanečků dámské části účinkujících. To nebyly Arabky, to byly nějaké Brňačky...

Feste - Náš Islám: Didaktická agitka bez divadelnosti. Jakousi neforemnou snahu o scénickou ilustraci nepočítám. Nezaujalo mě to, sorry.

Jiří Adámek - Klikněte na video: Hm, a co jako. Technicky by to mohlo být zajímavé, kdyby Daniela Švába nezradila technika. Inscenačně a herecky (Zach, Šváb, Finger) by to mohlo být zajímavé, kdyby to nebylo jen o civění a mechaničnosti recitace pár žvástů, jež nakydali myšlenkoví prefabrikátoři v diskusích na netu. Kraťoučký experiment, pro unaveného sledovače cca 2/3 programu …next wave… už ztráta času.

Tento blog vyjadřuje stanovisko jeho autora, nikoli celé redakce.

Další články tohoto redaktora na blogu
[Editovat tento článek]


Opravdu smazat


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.