Činoherní studio Ústí nad Labem

Romeo a Julie (All You Need is Love)

Premiéra: 20.12.2012
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Jan C. Löbl. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Slavná Shakespearova tragédie o velké lásce dvou veronských milenců pocházejících ze znepřátelených rodů. Inscenace ve výhradně mužském obsazení (v němž se za života Shakespeara hra hrála).


inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
53 %
Uživatelé
70 %
7011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Pavel Širmer 50 %
Jiří Koula 50 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
7.7.2014 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
55% Inscenace byla upravená pro plenér, což se mohlo na její kvalitě odrazit, i když na druhou stranu pro ni zase hrálo její zasazení do netypického prostoru děčínské zámecké zahrady. Ať již je úroveň produkce v klasickém divadelním prostoru jakákoli, obsazení V. Kadeřábka do role Julie nebyl dobrý nápad (samotná vize hrát dle původního konceptu nebyla nezajímavá). Kadeřábkova fyziognomie sice rozhodnutí režie trochu ospravedlňuje, nicméně mladík herecky na tak velkou úlohu nestačil. Naopak mě opět o svých kvalitách přesvědčili J. Plouhar coby Romeo a J. Jankovský v roli Tybalta.
Pavel Širmer  50 %
25.9.2013 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
55%. Inscenace vznikla jako pravidelný každoroční „vánoční“ projekt, tedy nikoliv jako regulérní součást repertoáru. Poměrně pozitivní ohlasy však rozhodly o dalším uvádění. Výhradně mužské obsazení odkazovalo na Shakespearovu dobu, ale jinak se jednalo o moderní interpretaci. Několik skvělých nápadů a zdařile rozehraných výstupů však kazily scény s nezřetelnou vypovídací schopností. Dobré výkony by se našly, ale někteří herci i neherci (V. Kadeřábek, F. Nuckolls, M. Bukovčan) své role příliš nezvládali a zápasili s mluvou. Ale vzhledem k charakteru inscenace je třeba přimhouřit oči. :-)
Jiří Koula  50 %
26.8.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
54,99% Experiment, v němž je možno kromě herců spatřit i režiséra, dramaturga, kulisáky... A to klidně i v titulní roli. Výsledkem je roztodivný slepenec budící primárně rozpaky.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Camarido  70 %
11.11.2014 | 63 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.