Divadelní spolek Kašpar

Taneční hodina

Premiéra: 2.10.2011 | 1:35x
Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Lenka Bočková. Scéna: Karel Špindler. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Alexandr Minajev.
Poslední uvedení: červen 2013.
Hra o ženách, ale určitě nejen pro ženy. Je to hra o snaze uniknout realitě, o (ne)obyčejných ženách, jejichž snem je stát se umírajícími labutěmi, hlavně ale chtějí díky baletu zapomenout na svoje problémy, na svoje životy. Vůbec se jim to ale nedaří – vždycky nakonec tančí jen samy sebe.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
43 %
Uživatelé
45 %
4521000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Helena Grégrová 40 %
Jiří Landa 30 %

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
26.8.2013 | 1598 hodnocení
+ souhlasím
Zřejmě jsem viděl jinou inscenaci než všichni ostatní, mně totiž osudy jednotlivých postav z pozadí tanečních lekcí vystoupily dosti plasticky. Jen nemůžu říct, že by mě nějak extra zaujaly.
Helena Grégrová  40 %
22.3.2012 | 1525 hodnocení
+ souhlasím
35% ..a to především za obdivuhodné fyzické nasazení všech hereckých aktérek. ..příběh byl, bohužel, režijně utopen a v divácké paměti mi tak uvízl jen rej tanečních kroků..
Jiří Landa  30 %
1.2.2012 | 2946 hodnocení
+ souhlasím
Samotná hra mě moc nezaujala. Především jsem se ale asi minul s režijním pojetím, které kladlo důraz spíš než na text na hodiny baletu (klobouk dolů před fyzičkou hereček). Tím se však postoje a náznaky osudů jednotlivých postav vytratily do ztracena a zůstala pouze nuda. A jestli celé představení mělo ukázat na fakt, že se někteří lidé zabývají malichernostmi, zatímco jiný člověk opravdu trpí, je to na pětadevadesátiminutové představení trochu málo. Ale třeba to bylo i o něčem jiném, na co režie zapomněla.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jirkan  50 %
17.10.2011 | 564 hodnocení
+ souhlasím
17.10. 2011: Škoda, že se režie soustředí více na taneční lekci, než na jednotlivé osudy a problémy žen. Texty autorky jsou dosti (žensky) pichlavé a zde se to vytrácí, dobrý náznak je u scény Lilian hledající brýle, některé momenty Anny a pár dalších. Minajev má přitom velmi dobré nápady. Prolog s loutkou, ženy napodobujicí chrliče, závěrečná Umírající labuť, to patří k hezkým okamžikům inscenace. Obdiv všem představitelkám za fyzický výkon. Hvězdou večera je pro mne E. Elsnerová. Chce to méně snahy o nauku tance pro lepší %.
Claire  40 %
7.4.2013 | 100 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.