Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Don Juan

Premiéra: 21.4.2017 | 1:35x
Dramaturgie: Tomáš Syrovátka. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Tomáš Svoboda.
Poslední uvedení: květen 2018.
Volný přepis slavné Molièrovy hry pojatý jako „hudební road movie“, v němž jsou známé hudební hity zasazené do nečekaných souvislostí. Novodobý Don Juan nejezdí na koni, ale v kabrioletu. Svůj idealizovaný obraz vytváří nejen slovy, ale také pomocí nových médií. Terčem jeho chtíče nejsou počestné nevinné křesťanky, ale dívky a ženy různých kultur a náboženství. Kdo je Don Juan dnes a do jaké míry je naše současnost cynická a pokrytecká...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
63 %
6341000

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pastelka  50 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Od této hry jsem asi čekala moc, ale po Srknkách, kdo by se mi divil? Musím říct, že jsem dostala docela studenou sprchu. Oba Tomášové mě moc bavili, ty stačí jenom vidět a přestávám dýchat, ale ani ti tuhle hru nezachrání. Proběhlo pár vtípků vsazených do libereckého prostředí, dobře, taky fajn, ale druhá půlka byla co? Plytký, bez nápadu, bez emocí, trapas - to je vše, co k tomu dokážu napsat. A možná ještě to, že se herci asi docela vyblbnou a vyřáděj, což bohužel divák úplně neocení. ŠKODA. Už dlouho (roky) jsem nebyla z libereckého představení tak zklamaná...
Spiteri  40 %
(zadáno: 27.5.2017, počet hodnocení: 54)
Slávka  80 %
(zadáno: 1.5.2017, počet hodnocení: 53)
Coward  80 %
(zadáno: 24.4.2017, počet hodnocení: 225)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.