Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Divotvorný hrnec

Premiéra: 31.5.2019
Překlad a úprava: Jiří Voskovec, Jan Werich. Dramaturgie: Linda Keprtová. Scéna: Jan Kříž. Kostýmy: Roman Šolc. Dirigenti: Dalibor Tuž, Josef Kurfiřt. Choreografie: Petra Parvoničová. Režie: Oldřich Kříž.
Pohádkový muzikál nejen o hledání pravého štěstí, jehož původní verzi Jiří Voskovec a Jan Werich přenesli do českých reálií, připomíná svou laskavostí a jemným humorem nejen odvěké přání po vítězství dobra nad zlem, ale především podtrhává naléhavý pocit, že domov máme jen jeden. A jak může člověku být, když ho má až tam, „tam za tou duhou“...
D12+  
Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
86 %
8651000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  60 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Pro mě nevyvážené představení. Nejvíce pěveckého prostoru dostala M. Křížová. A role jí sedla. Na druhou stranu myslím, že je škoda obsadit J. Kříže a pak mu nedat víceméně prostor pořádně ukázat, co v něm je. A P. Jeništovi se ho taky moc nedostalo, aspoň co se zpěvu týče. Zato herecky exceloval a byl určitě nejlepší na place! Davové hudební scény byly zbytečné, hlavně aspoň v horních patrech jsem stejně polovině textů nerozuměla... A nejvíc procent dolů jde za tu zářivě zelenou podlahu, ta mě prostě neskutečně iritovala!!!
Pastelka  90 %
(zadáno: 2.8.2019, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tak tohle jsem nečekala. Absolutně dokonalý muzikál, bavila jsem se od začátku až do konce a už se těším, až půjdu znovu a vytáhnu i děti. Jediné, co jsem nepochopila, byla "herecká účast" pana Kratiny, kterej měl raději zůstat v Praze. V Liberci by jeho roli zahrála minimálně polovina ansámblu desekrát líp. Naopak hostující Petr Jeništa byl okouzlující. Pokaždé, když se objevil na scéně, tak se vše kolem rozsvítilo! 10% strhávám za davové scény operních zpěváků. Na jevišti jich bylo moc najednou a stály tam jak tvrdý Y. Měla by jich tam zůstat tak třetina.
Coward  90 %
(zadáno: 9.12.2019, počet hodnocení: 225)
Slávka  90 %
(zadáno: 3.6.2019, počet hodnocení: 53)
Vex20  100 %
(zadáno: 22.6.2021, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.