Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Malé divadlo]

Hodinový hoteliér

Premiéra: 11.4.2014
Úprava: Kryštof Pavelka. Dramaturgie: Martin Urban, Kryštof Pavelka. Scéna: Jaroslav Bönisch. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudební spolupráce: Dana Marková. Režie: Ondřej Pavelka.
Poslední uvedení: duben 2015.
Hořká komedie o stáří, čekání na smrt a jedné probdělé noci za úplňku. Akvária, rybičky, hadi, spousta vína a dotek věčnosti. Pan Fána a pan Hanzl už spolu bydlí nějaký ten pátek, zbyli si. Trochu si nadávají, trochu se nesnášejí a trochu se potřebují. Do jejich zašlého bytu vstupují Zuzi a Ríša, dvojice, která si sem za sto padesát na večer chodí užít čím dál smutnější nevěru...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
74 %
7451000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
24.4.2015 | 1881 hodnocení
+ souhlasím
65%. Úprava se pokouší drobnými aktualizacemi přiblížit hru současnosti, což se celkem podařilo, i když některé prvky spjaté s dobou vzniku se zcela eliminovat nezdařilo. Odchýlení je možná chvílemi přehnané a lehce laciné, ale míra nepřekračuje hranici únosnosti. Tvůrčí tým dosáhl míjení čtyř osudů. Divákovi, který se napojí na jejich promluvy, se může poskládat hořce-úsměvný obraz osamělosti. Provedení mnohem režijně propracovanější, živější a lépe zahrané než v Divadle na Vinohradech. Nejvíce upoutala D. Marková. Herecky slabší P. Pěknic naštěstí inscenaci nepohřbil.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pastelka  100 %
19.4.2015 | 74 hodnocení
+ souhlasím
Velké, velké nadšení a to i od mých 39 kamarádek, které na tom se mnou byly!!! Skvělé výkony pánů "důchodců", ale Dana Marková mi uhranula. Nejenže krásně (a čistě) zpívá a má zajímavou barvu hlasu, ale i herecky se mi moc líbila. Scéna také moc zajímavě a neotřeně vyřešená. Pár procent bych asi odečetla za pana Pěknice. Má sice krásný zadek, ale předek jsem už vidět nemusela, přišlo mi to tam tak nějak navíc a zcela bez účelu. (I když tchýně, která na tom shodou okolností taky byla, si to pochvalovala :-)). Takže za tu tchýni nechávám 100%.
Guildenstern  50 %
17.4.2015 | 395 hodnocení
+ souhlasím
Dlouho jsem neviděl tak rozkolísanou inscenaci (totéž platí asi už pro samotný text), dařilo se spíše ve druhé polovině, ale obecně skvělé a silné okamžiky střídaly chvíle, kdy jsem měl pocit, že sleduji ochotnické představení. Výborná D. Marková, to falos: "Petr Pěkný" už sice nemohl předvést víc, ale měl by se naučit hrát :) Režie mi ve snaze hru více přiblížit dnešku trochu znejasnila pochopení celého rámce příběhu, stal se tak nadsazenějším a více crazy, než bylo autorem zamýšleno. Určitou atmosféru a poetiku ale inscenace nepochybně měla.
DZ73  70 %
3.2.2015 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Neurazí, ale bohužel ani nenadchne.
Daniel
Křížák  100 %
31.10.2014 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Pánové Helšus a Dušek byli stejně skvělí jako pánové Hrušínský a Lukavský, kteří hru četli v rozhlase.
Coward  50 %
31.7.2014 | 260 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.