Divadlo F. X. Šaldy Liberec [Šaldovo divadlo]

Zamilovaný Shakespeare

Premiéra: 27.1.2017
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Tomáš Syrovátka, Lenka Chválová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Paddy Cunneen. Režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: duben 2019.
Romantická komedie známá i z filmového zpracování. Životopisná fikce nahlížející do zákulisí alžbětinského divadla, kde principálové ručí věřitelům vlastním životem, kde ženské role hrají muži a kde mladý Shakespeare právě píše „Romea a Julii“. Těžko říct, zda je krásná Viola zamilovaná víc do Shakespeara nebo do jeho veršů, ale právě jejich zakázaná láska dává Williamovi tu správnou inspiraci pro příběh veronských milenců...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo F. X. Šaldy Liberec
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
79 %
7971000
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Romi  80 %
23.11.2021 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Hru jsem viděla minimálně třikrát, máme tedy srovnání i s hereckými výměnami, které v průběhu uvádění hry proběhly. Trojice Jedlinský, Nechvátal, Jansová mě velmi mile okouzlili. Hudba a dobře zakomponovaný zpěv podkreslil výborně budovanou atmosféru. Šla bych znovu, kdyby se hrálo :-)
2mig1  70 %
12.5.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Zamilovaný Shakespeare je můj milovaný film. Takže jsem byl na divadelní provedení zvědav. A zklamán jsem nebyl. I když v druhé polovině inscenace trochu ztratila na dynamice a úplně jsem se neztotožnil s pojetím role královny Alžběty, kdy jsem měl stále před očima ten až přirozený odstup Judy Dench. A přestože mi v závěru postě nutně chyběla hudba Stephena Warbecka, dojetí se dostavilo.
Koeman2  50 %
26.2.2018 | 162 hodnocení
+ souhlasím
Průměrné představení libereckého divadla F.X. Šaldy. Pocta Williemu Shakespearovi a jeho době, divadlo o divadle, o lásce k Viole a o inspiraci k napsání jeho nejznámější tragédie Romeo a Julie.
Pastelka  80 %
13.6.2017 | 74 hodnocení
+ souhlasím
Obě hlavní postavy ještě nejsou uplně zažité v novém prostředí DFXŠ, ale mají potenciál a určitě budou přínosem i v dalších hrách, moc hezky se na ně koukalo, ta mladická naivita se mi u nich moc líbila. Překvapil mě Matěj Nechvátal - zatím se moc neprojevoval a zde byl úchvatnej! Líbilo se mi velké obsazení, spousta nových tváří, které přispěli k velké rozmanitosti. Bavili mě i promyšlené kostýmy. Oddychové představení, které se bude určitě líbit každému!!!
Slávka  80 %
1.2.2017 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná oddychovka s nádhernou hudbou, milým humorem a hromadou romantiky. Mladí herci se předvedli, Eliška Jansová je naprosto skvělá, pan Jedlinský se občas podivně, až nemužně, kroutí a chvílemi je jeho Shakespeare poněkud nevěrohodný (mohlo to být premiérovou nervozitou). Velice bych vyzdvihla výkon Matěje Nechvátala, jeho Kit Marlowe je naprosto bezkonkurenční. Mohla bych dál jmenovat herce, kteří mě na premiéře potěšili (Kabeš, Stránská, Polách, Chromeček.... skoro všichni :), ale každopádně tleskám všem, včetně režiséra a určitě doporučím a znovu navštívím.
Coward  100 %
30.3.2017 | 260 hodnocení
Vousa  90 %
5.2.2017 | 13 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.