Divadlo Hybernia [Musical Production]

libreto: Iva Peřinová, Libor Vaculík
hudba: Lešek Wronka
texty písní: Vladimír Čort, Václav Kopta

Ferda Mravenec

Premiéra: 17.3.2017. Podle pohádek Ondřeje Sekory. Výprava: Roman Šolc. Choreografie a režie: Libor Vaculík.
Musical Production
Poslední uvedení: rok 2017.


Muzikál na motivy pohádek Ondřeje Sekory. „Je nebojácný, chytrý a vynalézavý! Je to snad novodobý hrdina? Je to Ferda Mravenec – práce všeho druhu!“
D6+

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
74 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Yvetta Klímová 100 %
(zadáno: 7.11.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Pro děti bezvadný jednoduchý muzikál, kdy nemusíte dětem vysvětlovat každou větu. Děti v hledišti nadšené a hlavně se bavily. Pro dospělého je tak zážitek hlavně reakce dětí. Hudba dobrá a některé výkony opravdu skvělé (skákající koník nebo brouk Pytlík). Děti ocení i setkání s postavami po představení.
Martin21 60 %
(zadáno: 2.10.2017, počet hodnocení: 323)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilá hudba, pěkné texty, kostýmy... ale jaksi se to celé táhne...
Intherestinger 70 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Tenhle muzikál je přínosný pro máme děti
DivadelniFan 80 %
(zadáno: 20.6.2017, počet hodnocení: 178)
přínosný / zajímavý komentář
Svůj účel tento muzikál splnil - pobavit malého diváka a pohladit srdce dospělému divákovi. Líbivé písně, krásná scéna, efektivní kostýmy. Vynikající Aleš Slanina v hlavní roli. Dále zaujme Lucia Jagerčíková, Tereza Hálová, Felicita Prokešová nebo Martin Überall. Skvělý herecký výkon si svým nejistým zpěvem kazí Andrea Gabrišová. Kateřina Herčíková je lepší pěvecky, ale slabší herecky. Určitě muzikál doporučuji všem rodinám s dětmi. Ferda Mravenec je NÁŠ NADČASOVÝ HRDINA!
Kapybara_2 50 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
45%. No tak ano, pro děti asi ano. Je to takové barevné, rozjuchané a rozezpívané. Pro dospělý doprovod jde ale o zážitek krapet horší. Přitom třeba Sněhurka a sedm závodníků, kterou před časem také uvádělo Divadlo Hybernia, ukázala, že muzikál pro děti může pobavit i dospělé. Na to je ale Ferda trochu nudný patron.
Cyr Masner 100 %
(zadáno: 6.5.2017, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Souhlas s Honzy - jeho hodnocení jen podepsat. Haranti (dcery momentálně 7+5 let) se baví ostošest, u mě na první poslech katastrofa, ale když to slyšíte z CD skoro každý den a vidíte to obživlé 3D v divadle, tak se vám to dostane pod kůži a snad si to i zamilujete. Dokonce vám to při cestě v autě chybí, když to půjčíte spolužákovým dětem. Viděno na generálce s Vojtěchem Drahokoupilem (zajímavý pisklavý hlásek), na CD Aleš Slanina příliš školený, Beruška je nudná pinďulína, u mě vede Kudlanka! :-) Ač to zní dada, dávám plnou dávku: 100 %! Ale připomínám, musíte mít děti a žít v jejich světě.
Divadelnik 70 %
(zadáno: 21.3.2017, počet hodnocení: 113)
Honzy 60 %
(zadáno: 17.3.2017, počet hodnocení: 177)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejnovější český pohádkový muzikál FERDA MRAVENEC v režii L. Vaculíka v divadle Hybernia pobaví celou rodinu, nejvíce ovšem malé děti.Představení má spád,není nijak dlouhé ani nudné.Je na co se dívat, kostýmy se opravdu povedly.Hudba je svižná, i když nijak složitá.Písničky si mohou děti notovat.V hlavní roli Ferdy vyniká Aleš Slanina.(alternuje s V.Drahokoupilem)V roli Berušky sympatická K.Herčíková.I ostatní postavy hmyzí říše jsou zajímavé.(hlemýžď, koník, brouk Pytlík, Masorád, kudlanka..)Muzikál se povedl a určitě Vás pobaví a potěší.Psáno z předpremiéry 16.3.2017 v 15h. Hodnocení 60%.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.