Divadlo Hybernia [Musical Production]

Antoinetta - královna Francie

Premiéra: 9.4.2014 | 2:35
Musical Production
Dramaturgie: Patrick Fridrichovský. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Josef Jelínek. Choreografie: Carli Rebecca Jefferson. Režie: Radek Balaš.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Romantické muzikálové drama z období revolučního roku 1789, kdy se dalo do pohybu kolo dějin, které převrátilo životy obyčejných lidí i osudy králů a královen...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
64 %
Uživatelé
68 %
68441000
Volby

Hodnocení (47)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  80 %
26.1.2015 | 277 hodnocení
+ souhlasím
Dílo dvou výjimečných autorů, které aspiruje na to, stát se jedním z předních českých muzikálů, pokud bude režie ctít vážnost tématu, což se v původní Balašově koncepci nedělo. Hudba Jiřího Škorpíka se vrací k opernímu formátu, promyšlené aranže by si zasloužily živé provedení. Viděno v hlavní roli s pěvecky jedinečnými Ivou Marešovou a Davidem Uličníkem a herecky výbornými Michalem Novotným, Dušanem Vitázkem a Vladimírem Markem. Projekcím by slušelo méně křiklavosti a historizujícím prvkům více patiny, i když jistý nevkus k "opeře pro chudé" - v dobrém smyslu slova - snad občas i patří.
Jan Pařízek  60 %
12.10.2014 | 899 hodnocení
+ souhlasím
Určitě pochvala za výpravu, kostýmy výborné, scéna i doprovodné projekce povedené. Ale bohužel po hudební a textové stránce pro mě spíše jen lepší průměr. Písní, které mě nějak více oslovili tam bylo jen pár (závěr první půle, proces a Antoinettou a její poslední píseň). Ostatní sice nijak neurazili, ale ani nijak nezaujali. Pěvecky velmi dobrá M. Absolonová, jen škoda, že neměla více možností vyniknout. Z dalších pak především D. Uličník. Též díky zvolené tématice francouzské revoluce mi chtě nechtě naskakovalo srovnání s Bídníky, což pro tento muzikál nevyznívalo vůbec dobře.
Helena Grégrová  60 %
21.6.2014 | 1663 hodnocení
+ souhlasím
65%. O co méně častěji lze u pražských muzikálových počinů dosadit kladné znaménko ke slůvku "vkus", o to více raději tak činím!
Jiří Landa  60 %
19.6.2014 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
65% - viz blog (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  60 %
1.5.2014 | 551 hodnocení
+ souhlasím
(Marešová, Novotný, Vitázek, Marek, Uličník, Károlyi-Konečná, Kříž, Bartůněk, Vaněk, Šemík, Jackuliak)
Chtě nechtě první, co si vybavím, je strašně přeplácaná scéna a projekce, některé podoby jsem asi úplně nepobrala. Bohaté kostýmy se hodily, ale zbytek...
Hudba je dobrá, jen na první poslech příliš nezaujme. Výborné byly výkony - Novotný, Vitázek, Marešová i další.
Největší chybu bych rozhodně viděla v tom, co to vlastně mělo být. Proč se to jmenovalo Antoinetta? To je dost zavádějící název, vezmeme-li v úvahu, že ona tak nějak nebyla hlavní postava. Ale kdo byl? Co přesně chtěli říct?
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Rejpalka  50 %
28.12.2017 | 209 hodnocení
+ souhlasím
55%. O chlup lepší než ve stejném divadle hraný Mefisto. Hudba poněkud kolovrátková a píseň Etiketa mi nebezpečně připomínala písničky z pohádek ala " a tak říká krásné R" = obsazením Davida Uličníka do vedoucího revoluce mi velmi evokovalo muzikál Bídníci a místy jsem čekela, kdy company začne zpívat Slyš tu píseň zástupů. Slušně sezpívaná company, hezky zazpívaná fr. hymna Pavlínou Matiovou, kvalitní B. Chybová, průměrný Roman Vojtek a vynikající Iva Marešová a Peter Strenáčik.
MartinB  80 %
30.5.2017 | 126 hodnocení
+ souhlasím
Občas mi během muzikálu přišlo, že jde jen o střípky ze života posledního královského páru Francie. Druhá půlka (alespoň pro mne) tak zachraňovala tu první.
Co je ovšem na tomto muzikálu prvořadým skvostem, je hudba a její otextování.
Z výkonů bych vyzdvihl Ivu Marešovou, Dušana Vitázka, Michala Novotného a p. Holuba. V menších rolích výrazněji zaujali Vaněk, Šemík, Károlyi, Chybová. Děti mi na jevišti nevadily, což se mi často nestává.
Jan Bohutinsky  40 %
21.3.2017 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Nuda od začátku do konce....
LuciaFary0  90 %
19.1.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Nádherný muzikál, viděla jsem třikrát. Krásná hudba. Vadí mi jen projekce a některé přehnané akce jednotlivců z company. Z herců zajala Iva Marešová, Dušan Vitázek, Michal Novotný, Jaromír Holub, Pepa Vágner,Filip Vlastník, Natálie Grossová. Určitě doporučuju muzikál navštívit. Obecně v divadle Hybernia vadí hluk ze spodní restaurace.
Yvetta Klímová  90 %
13.3.2016 | 15 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Krásné představení po všech stránkách. Hudba krásná,scéna i kostýmy.Výborné herecké i pěvecké výkony. I.Marešová v hlavní roli impozantní a R.Vojtek sehrál krále Ludvíka výtečně. Nejpůsobivějším článkem je choreografie a celkově taneční company a menší role (V.Karolyi,T.Bartůněk,P.Pecha,L.Pečenka,A.Holá).Spoustu emocí i díky skvělým představitelům dětských rolí(F.Vlastník,N.Grossová).Scéna ve vězení s maličkým synkem rozbrečela celé divadlo. Mínus 10 proc. dávám za hluk z restaurace v přízemí a malou kapacitu toalet. Píseň o přestávce ve foyeru divadla jsme bohužel jen slyšeli z fronty na WC.
I.Klim  90 %
9.5.2015 | 16 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Moc dobrý muzikál, viděla jsem třikrát snad se všemi alternacemi. Monika Absolonová je úžasná stejně jako Michal Novotný v roli krále. Pěvecky mě zaujali David Uličník a Andera Holá.
Ladushee  10 %
26.3.2015 | 10 hodnocení
+ souhlasím
texty jako pro děti základní školy, hudba stále na stejné brdo, choreografie odfláknutá (přes 40 lidí na scéně, prostě si každý myslí, že zrovna na něj se nikdo nedívá) a hlavně zvuky a část písní na playback.. prostě hrůza.. a tak krátký potlesk jako tam, jsem ještě nezažila..
SirThompson  80 %
23.2.2015 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Na český muzikál je to nadprůměr, zvlášť v porovnání s "konkurenčním Majklem Dejvidem". Líbilo se mi, že byla konečně vidět snaha a nejednalo se o odfláknutý muzikál. Vynikající především D. Uličník a M. Novotný - jeho pojetí krále se mi libílo o chlup víc než v podání R. Vojtka, který byl však také výborný. Příjemná hudba, povedené texty, parádní atmosféra, hezká scéna.. o přestávce jděte do foyer, ať nepřijdete o překvapení :) Z českých muzikálů aktuálně na scéně asi to nejlepší, co můžete vidět. Doporučuji.

Viděno 2x během roku 2014
MSpa  60 %
20.11.2014 | 47 hodnocení
+ souhlasím
První polovina působí trochu nevyváženě a odtažitě a nejlepší píseň dílka zazní těsně před přestávkou, druhá část představení je ale výrazně sevřenější, dramatičtější. Pochvalu si kromě solidních výkonů ve všech hlavních rolích ( Monika Absolonová, Michal Novotný, Pavel Soukup, Bohuš Matuš) zaslouží skvěle sehraná company, autoři libreta a především vkus s jakým je daná látka v rámci žánru zpracována.
Ivushka  50 %
19.10.2014 | 93 hodnocení
+ souhlasím
Nic jsem si od toho neslibovala, takže jsem vlastně ani nebyla zklamaná. Prostě mě to nějak nebavilo, písničky mi přišly nezáživný... Antoinetta mě jen utvrdila v přesvědčení, že novější český muzikály nejsou nic pro mě. Jo a navíc jsem měla po celou dobu představení neskutečnej hlad :D
Martin21  60 %
8.6.2014 | 456 hodnocení
+ souhlasím
Kostýmy, scéna, zpěv, hudba - všechno hezký. Chybí mi ale trochu života v textech. V podvědomí vám nezůstane žádná písnička, možné kromě "Etikety". Texty jsou trochu uspávající, na tom to podle mě stojí.
DivadelniFan  90 %
2.5.2014 | 345 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nádherné árie, skvělé výkony, projekce, které zapadají do příběhu (konečně!), vynikající choreografie. to jsem si z Antoinetty odnesl. Vyzvihl bych výkon Ivy Marešové, která nese nádherný hlas a její Antoinetta je velmi dobrá. M. Absolonová je ovšem excelentní. Trochu zklamal Roman Vojtek, nepřišel mi nějaký skvělý, ba i nudný. Michal Novotný je vynikající jako král, ovšem Lukáš Pečenka zazářil nejvíce! Nejvíc mě ale asi dostal David Uličník, jehož árie byly nejkrásnější z celého muzikálu. Toto dílo momentálně na českých jevištích opravdu chybí!
Kvapnik25  50 %
21.4.2014 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Od tohoto muzikálu jsem čekal teda mnohem více, spíše mi to trošku připadalo snažit se dohnat světový muzikál Bídnici, bohužel kromě písničky závěrečné Co zbývá nám, mě žádná moc nezaujala., co bych ovšem vyzdvihnul je výkon Moniky Absolonové.
Aprillka  80 %
16.4.2014 | 32 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Určitě stojí za zhlédnutí. Perfektní M. Novotný, D. Uličník a P. Strenáčik!
PavelK  60 %
15.4.2014 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Typický český muzikálový průměr, na který sedí ono otřepané "nenadchne ani neurazí". Skvělé choreografie i velmi dobré výkony (v čele s Michalem Novotným) kazí špatně napsané libreto, které se nemůže rozhodnout o čem vlastně vypráví. Život Antoinetty? Život u dvora? Francouzská revoluce? Stinné stránky "moci lidu"? Autoři se nestaví ani na stranu bouřících se lidí, ani na stranu revolucionářů. Stále se střídající se drama / komedie. K tomu ne úplně výrazná hudba a správně česky kýčovitá výprava. Špatné to rozhodně není, ale dobré bohužel také ne.
Fedorocko  90 %
14.4.2014 | 746 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výborný zážitek s úžasnou Monikou Absolonovou. Skvělé představení, s příjemnou hudbou a krásnou výpravou. Bohuš Matuš excelentní, Roman Vojtek herecky výborný. Po představení manželka řekla, tak to ještě budu chtít vidět. Lepší hodnocení tomu dát nemohla. Druhá půle hodně dojemná,ale krásná.
Ještě jednou úžasná,úžasná,úžasná Monika. 95%
R. Janouch  60 %
11.4.2014 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Po středeční premiéře Antoinetty lituju toho, že se Musical Production nedohodla s partnery na prodloužení Zorra, který byl naprosto 100%. Antoinetta už ve mně tolik nadšení nevyvolává. Předně mi tam chybí těch 20 minut, které stihl na toto téma složit Karel Svoboda - myslím, že by muzikálu výrazně pomohly. Škorpíkova hudba mi totiž přijde jako jasně nejslabší článek celého jinak vcelku vydařeného představení - jakéhosi pokusu o české Bídníky, bohužel ale bez úchvatných Schönbergových árií. Asi 3-4 opravdu pěkné písničky na takový muzikál je trochu málo. Ale díky za výkony i nápaditost! R.
honzy  50 %
9.4.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Největším nedostatkem muzikálu Antoinetta-královna Francie je průměrná,nezáživná hudba J.Škorpíka.Když se přidá herecké,nevýrazné zpívání Romana Vojtka v roli Ludvíka XVI.,až nepřirozený zpěv Bohuše Matuše v roli žalobce,slabé,málo slyšitelné sbory company,tak ani bezchybné výkony milenecké dvojice Moniky Absolonové(Antoinetta)a Dušana Vitázka(švédský voják)s celkovým dojmem mnoho neudělají.Dobře vypadající kostýmy J.Jelínka nekorespondují s kýčovitou scénou O.Zicha.Divák by očekával,že si s pohnutého příběhu Antoinetty odnese alespoň emoce,ale ani ty se bohužel nekonají.Generál.zkouška 8.4.14
Jan Ochsel  20 %
3.2.2017 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nafintěná Hrůza. Já mám Francouzkou Revoluci nastudovanou - To mi věřte! Toto ale neodpovídá skutečnosti ani minutu! Mizerné herecké i pěvecké výkonny. NEDOPORUČUJI!
Xhankax  80 %
16.4.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě je tento muzikál prostě v poslední době jiný a tím i zajímavý, nikdy se nelze zavděčit všem, ale už jsem nějak přehlcena Davidovskými hity.
Neměla jsem ještě možnost shlédnout všechny alternace, ale z toho co jsem viděla mě zaujal v první polovině nejvíce Bohuš Matuš. Jako laik totiž neřeším, jestli chodí po jevišti tak, či tak, ale i jako laik rozpoznám, že zpívá čistě a s přehledem a v danou chvíli si myslím, že upřednostním ten zpěv. :-)
Michal  80 %
11.4.2014 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál je to hudebně velmi povedený. Kdyby někdo hledal chyby najde, ale je to jeden z nejlepších současných českých muzikálů. Právě Škorpíkova hudba je to, co je na tom hodně povedené. Mimochodem ty původní ukázky Karla Svobody jsou k mání na desce a nestojí bohužel za nic. Ta Škorpíkova hudba není vůbec průměrná,naopak je tam hitů možná až příliš. Možná to nejsou Bídníci, ale v posledních letech nikdo nenapsal lepší písničky do muzikálu. Děj je sice očekávatelný, ale napínavý a emotivní.
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 364 hodnocení
Theo13  100 %
7.7.2022 | 32 hodnocení
Pajunkas  60 %
24.2.2020 | 46 hodnocení
Isa Johanovská  90 %
2.1.2020 | 123 hodnocení
Adzedan13  70 %
9.1.2018 | 7 hodnocení
Blahme  50 %
6.12.2017 | 62 hodnocení
Pavlouš  30 %
12.8.2017 | 54 hodnocení
Hanichka  100 %
19.3.2017 | 52 hodnocení
Pavlamitrengova  90 %
16.2.2017 | 15 hodnocení
Tereza64  70 %
20.12.2016 | 15 hodnocení
Sendy  70 %
19.6.2016 | 153 hodnocení
Andy2009  70 %
16.4.2016 | 40 hodnocení
Zuzi  70 %
6.4.2016 | 10 hodnocení
Lukrativni  60 %
9.11.2015 | 84 hodnocení
Etfu  60 %
30.1.2015 | 65 hodnocení
Sim.klask  70 %
20.11.2014 | 5 hodnocení
Jarda  70 %
5.9.2014 | 30 hodnocení
IlMagnifico  80 %
24.6.2014 | 107 hodnocení
Čiko  50 %
8.6.2014 | 1085 hodnocení
Lumca  60 %
14.4.2014 | 364 hodnocení
Nikca92  90 %
26.10.2015 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.