Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Komorní divadlo]

Evita

Premiéra: 3.12.2011. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Jiří Untermüller. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Lucie Loosová. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Pavel Kantořík, Martin Kumžák. Režie: Roman Meluzín.
2:10 | Poslední uvedení: listopad 2013.


Rockové muzikálové zpracování dramatického životního osudu někdejší první dámy Argentiny Evy Duarte Peronové („Evity“), která se doslova prodrala z nejnižší sociální příčky až k titulu „duchovní vůdkyně národa“. Příběhu s tragickým koncem sice nechybí katarze, ale schází mu ujištění, že svět kolem nás je bezpečný a že je na něm všechno v pořádku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

oficiální ankety:
Soňa Borková - nominace na Cenu Thálie 2012
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
79 %
79111000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 28.5.2012, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Plzeňský soubor si naložil víc, než utáhne. Především při sborových scénách to občas vypadalo, jakoby místo orchestru hrála kapela z vesnické tancovačky. Všichni se soustředili zejména na hitovky, které se jim podařilo uzpívat. Nevím, zda I. Skálová hrála v indispozici, ale dělaly jí problém vyšší polohy, ovšem píseň You Must Love Me vystřihla parádně. Nejlépe svoji roli zvládl R. Říčař, který dokázal přirozeně skloubit zpěv s herectvím. R. Meluzínovi se hlavně v 1. části nepodařilo zpracovat příběh poutavě a srozumitelně.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Veronika K. 100 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
Tento muzikál patří k mým nejoblíbenějším a viděla jsem ho v několika různých divadlech. Roman Říčař, hostující v Plzni, je bezkonkurenčně nejlepším Che v českém uvedení muzikálu (srovnávám ho s D. Bártou, T. Savkou a P. Strenáčikem), role mu sedne typově i pěvecky.
Marius 100 %
(zadáno: 7.8.2013, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Plzeňská Evita mě opravdu nadchla. Hlavní představitelka Soňa Hanzlíčková-Borková roli suverénně zvládla způsobem, za který by se nemusela stydět představitelka role na Broadwayi. I v obrovských výškách je jistá a naopak u pomalých písní umí využít svého talentu. Dále bych chtěl vyzdvihnout také výkon Romana Říčaře-Che a Petry Vraspírové coby Peronovy milenky.
Pavla 100 %
(zadáno: 3.7.2012, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Soňa Borková byla výborná! Ostatně jako vždycky. I ostatním představitelům není co vytknout. Jediné, co mi vadilo, byl náznak sexuálního(-ch) styků na jevišti. Bylo to zbytečné.
Hojojicek 100 %
(zadáno: 18.3.2012, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Evita je jedním z mých nejoblíbenějších titulů vůbec a tak jsem se obával toho, že budu z plzeňského zpracování zklamaný. Naštěstí se nic takového nekonalo. Soňa Borková v titulní roli byla excelentní a úplně jiná než jaká je Evita např. ve filmovém zpracování, nebo v originální Broadwayské inscenaci. Skálová stejně tak, hůře zpívá, ale lépe hraje. Škoda pokulhávajícího sound designu (a tím pádem nesrozumitelnosti části textu) a trochu laciné výpravy (holt rozpočet asi nebyl nejvyšší)... Výborné výkony všech zúčastněných a milé režijní nápady to ale plně vynahrazují. Zbytečné dětské role.
Honzy 60 %
(zadáno: 4.12.2011, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Třeti nastudování slavného muzikálu EVITA u nás viděla Plzeň.Na Komorní scéně premiéru zpívali Evitu S.Borková,Che patřil R.Říčaři,Peróna ztvárnil D.Uličník.Představení jako celek dopadlo docela dobře,ale dalo by se udělat určitě i lépe.Zvuk orchestru nezní místy správně rockově,S.Borkové nebylo hlavně ve výškách rozumět,a hostující R.Říčař nebyl nijak oslnivý.Scéna,kostými i výprava odpovídá nejspíš finančním možnostem plzen.scény.Připsaný megasong You Must Love Me(Měl jsi mě rad?)vrcholem Evity.Tvůrci se zhostili úkolu se ctí!
Coward 80 %
(zadáno: 15.9.2017, počet hodnocení: 203)
Narrator 100 %
(zadáno: 11.9.2013, počet hodnocení: 10)
Bišu 50 %
(zadáno: 25.10.2012, počet hodnocení: 184)
Čiko 50 %
(zadáno: 29.5.2012, počet hodnocení: 736)
Martin21 50 %
(zadáno: 27.5.2012, počet hodnocení: 355)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.