Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Komorní divadlo]

libreto a texty písní: Tim Rice
hudba: Andrew Lloyd Webber

Evita

Premiéra: 3.12.2011. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Jiří Untermüller. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Lucie Loosová. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Pavel Kantořík, Martin Kumžák. Režie: Roman Meluzín.
2:10 | Poslední uvedení: listopad 2013.


Rockové muzikálové zpracování dramatického životního osudu někdejší první dámy Argentiny Evy Duarte Peronové („Evity“), která se doslova prodrala z nejnižší sociální příčky až k titulu „duchovní vůdkyně národa“. Příběhu s tragickým koncem sice nechybí katarze, ale schází mu ujištění, že svět kolem nás je bezpečný a že je na něm všechno v pořádku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

oficiální ankety:
Soňa Borková - nominace na Cenu Thálie 2012
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
81 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 28.5.2012, počet hodnocení: 2859)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Plzeňský soubor si naložil víc, než utáhne. Především při sborových scénách to občas vypadalo, jakoby místo orchestru hrála kapela z vesnické tancovačky. Všichni se soustředili zejména na hitovky, které se jim podařilo uzpívat. Nevím, zda I. Skálová hrála v indispozici, ale dělaly jí problém vyšší polohy, ovšem píseň You Must Love Me vystřihla parádně. Nejlépe svoji roli zvládl R. Říčař, který dokázal přirozeně skloubit zpěv s herectvím. R. Meluzínovi se hlavně v 1. části nepodařilo zpracovat příběh poutavě a srozumitelně.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Veronika K. 100 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
Tento muzikál patří k mým nejoblíbenějším a viděla jsem v několika různých divadlech. Roman Říčař, hostující v Plzni, je bezkonkurenčně nejlepším Che v českém uvedení muzikálu (srovnávám ho s D. Bártou, T. Savkou a P. Strenáčikem), role mu sedne typově i pěvecky.
Coward 80 %
(zadáno: 15.9.2017, počet hodnocení: 183)
Narrator 100 %
(zadáno: 11.9.2013, počet hodnocení: 10)
Marius 100 %
(zadáno: 7.8.2013, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Plzeňská Evita mě opravdu nadchla. Hlavní představitelka Soňa Hanzlíčková-Borková roli suverénně zvládla způsobem, za který by se nemusela stydět představitelka role na Broadwayi. I v obrovských výškách je jistá a naopak u pomalých písní umí využít svého talentu. Dále bych chtěl vyzdvihnout také výkon Romana Říčaře-Che a Petry Vraspírové coby Peronovy milenky.
Bišu 50 %
(zadáno: 25.10.2012, počet hodnocení: 178)
Pavla 100 %
(zadáno: 3.7.2012, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Soňa Borková byla výborná! Ostatně jako vždycky. I ostatním představitelům není co vytknout. Jediné, co mi vadilo, byl náznak sexuálního(-ch) styků na jevišti. Bylo to zbytečné.
Čiko 50 %
(zadáno: 29.5.2012, počet hodnocení: 652)
Martin21 50 %
(zadáno: 27.5.2012, počet hodnocení: 323)
Hojojicek 100 %
(zadáno: 18.3.2012, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Evita je jedním z mých nejoblíbenějších titulů vůbec a tak jsem se obával toho, že budu z plzeňského zpracování zklamaný. Naštěstí se nic takového nekonalo. Soňa Borková v titulní roli byla excelentní a úplně jiná než jaká je Evita např. ve filmovém zpracování, nebo v originální Broadwayské inscenaci. Skálová stejně tak, hůře zpívá, ale lépe hraje. Škoda pokulhávajícího sound designu (a tím pádem nesrozumitelnosti části textu) a trochu laciné výpravy (holt rozpočet asi nebyl nejvyšší)... Výborné výkony všech zúčastněných a milé režijní nápady to ale plně vynahrazují. Zbytečné dětské role.
Ivka 100 %
(zadáno: 4.12.2011, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Shlédnutí muzikálu Evita v plzeňském divadle bylo pro mne obrovským zážitkem. Ocenila jsem především výkon hlavní představitelky Soni Borkové, jejíž pěvecký i herecký výkon byl naprosto excelentní. Obtížnost pěveckého partu zvládala s naprostou jistotou.Taktéž zaujal v roli Che Roman Říčař barvou hlasu a mladistvou energií. V dohledné době ráda shlédnu představení ještě jednou.
Honzy 60 %
(zadáno: 4.12.2011, počet hodnocení: 179)
přínosný / zajímavý komentář
Třeti nastudování slavného muzikálu EVITA u nás viděla Plzeň.Na Komorní scéně premiéru zpívali Evitu S.Borková,Che patřil R.Říčaři,Peróna ztvárnil D.Uličník.Představení jako celek dopadlo docela dobře,ale dalo by se udělat určitě i lépe.Zvuk orchestru nezní místy správně rockově,S.Borkové nebylo hlavně ve výškách rozumět,a hostující R.Říčař nebyl nijak oslnivý.Scéna,kostými i výprava odpovídá nejspíš finančním možnostem plzen.scény.Připsaný megasong You Must Love Me(Měl jsi mě rad?)vrcholem Evity.Tvůrci se zhostili úkolu se ctí!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.