Divadlo Komedie

<< Maryša | Miriam >>

Dorota Masłowska

Mezi náma dobrý

Premiéra: 6.11.2014. Překlad: Barbora Gregorová. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Výprava: Lenica Rozsnyóová. Režie: Ondřej Mataj.
1:35x | Poslední uvedení: březen 2016.


Komedie zobrazující svět bez identity a obouvající se do povrchnosti slávu vyrábějících médií, která jen recyklují už vyřčené. Autorka proti médiím kongeniálně používá jejich vlastní zbraně a pod slupkou černého humoru, groteskních situací a „hlášek“ se vynořuje melancholická tesknota tří generací, které spolu navzájem neumí komunikovat.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Komedie
Hodnocení inscenace
Redakce
58 %
Uživatelé
58 %
Hodnocení redakce
Veronika Boušová 70 %
Jiří Landa 40 %
Lukáš Dubský 60 %
Jiří Koula 60 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Veronika Boušová 70 %
(zadáno: 26.1.2015, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
Dojem z této inscenace, zvláštní nejednoznačnost a nejistota nad tím, co je vlastně skutečnost a co jen mystifikace, zůstane po zhlédnutí dlouho v hlavě. Značný podíl na tom má vynikající, vtipný a promyšlený text autorky hry a také invence režiséra, díky které literární hodnota textu i po jeho zinscenování stále vyniká. Herecky velmi zdařilé. Jen konstrukce paravánů na scéně mohla být řešena elegantněji. Před návštěvou doporučuji přečíst si rozhovor s Masłowskou, uveřejněný v programu. Mnohé napoví, ale celkový zážitek z představení i přesto hodně souvisí s pozorností a vnímavostí diváka.
Jiří Landa 40 %
(zadáno: 24.1.2015, počet hodnocení: 2859)
přínosný / zajímavý komentář
45% Autorka patří ke skupině současných dramatiků, kteří se za každou cenu snaží do jednoho svého textu vměstnat „všechny problémy světa“, což je i v jejím případě kontraproduktivní. Ani režie O. Mataje výsledku nenapomohla, nenašla adekvátní klíč k uchopení takto složitě napsané hry. V podání souboru Divadla Komedie vznikla pouze prapodivně neutříbená koláž autorčiných myšlenkových výkřiků, jež přes závažnost nahozených témat de facto nevypovídá o ničem. Herecky slušné, i když nepřekračující průměr.
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 16.12.2014, počet hodnocení: 772)
přínosný / zajímavý komentář
Těžko uchopitelná inscenace. Jedná se o text, který je důmyslně vystavěný, ale trochu obtížný na inscenování, jelikož má značně esejistický charakter a málo skutečně dramatických situací. Masłowska v něm spíše popisuje pocity několika generací v současném nepřehledném světě. Více viz blog 55% (více v článku na blogu)
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 1543)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% viz blog
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Tvidatko 40 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 16)
IrenaG 20 %
(zadáno: 10.6.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Pro průměrného uživatele těžce stravitelné... nesmyslné dialogy, negativní emoce, nulový děj. Jediné pozitivum J. Nosek. Nedoporučuji.
Lumca 60 %
(zadáno: 7.5.2015, počet hodnocení: 308)
Registrace 90 %
(zadáno: 20.1.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Stupeň zážitku u mě ale závisí na tom, jestli ve mně představení dokáže probudit i jiné emoce než jen pobavení. Pokud se dostaví dojetí, smutek, beznaděj, zamyšlení - to je ono! Nepřestává mě fascinovat jeho krutost, jeho explicitnost, jeho odvážnost, to, jak pracuje s hněvem, bolestí, strachem. V neposlední řadě smekám klobouk před tím, jak herci na jedničku zvládli textově místy velmi náročné role. Další plus u mě získala scénografie, kterou tvoří jediná barva ? šedá. Vzduch byl šedý, zdi byly šedé, pokoj byl šedý, postavy šedé, život šedivý. Dodalo to představení mrazivou sílu. Doporučuji!
StudovalaGrafikuNaAvu 100 %
(zadáno: 19.1.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Jako potrefená husa jsem se celým představením hořce prosmála. Byla jsem varována, že je to těžká hra, tak jsem se na to psychicky připravila. O to víc jsem byla překvapená, jak jsem se bavila. V této hře plné geniálních hlášek napsaných životem jsem si připadala jako doma, Polsko nepolsko, bylo to o nás všech. A ty herecké výkony... úplně jsem se styděla, že jsem většinu obsazení dosud neznala. Strašně se těším, že se na své favority zaměřím a budu si je chodit vychutnávat postupně v jiných rolích. Rozhodně doporučuju nebát se toho!
Marsed 40 %
(zadáno: 10.12.2014, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě veliký zmatek. Nedovedu říct, jestli je to špatným scénářem nebo režií. Představení na mě působilo chaoticky, neuspořádaně.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.