Divadlo Komedie

<< Maryša | Miriam >>

Mezi náma dobrý

Premiéra: 6.11.2014. Překlad: Barbora Gregorová. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Výprava: Lenica Rozsnyóová. Režie: Ondřej Mataj.
1:35x | Poslední uvedení: březen 2016.


Komedie zobrazující svět bez identity a obouvající se do povrchnosti slávu vyrábějících médií, která jen recyklují už vyřčené. Autorka proti médiím kongeniálně používá jejich vlastní zbraně a pod slupkou černého humoru, groteskních situací a „hlášek“ se vynořuje melancholická tesknota tří generací, které spolu navzájem neumí komunikovat.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Komedie
Hodnocení inscenace
Redakce
58 %
Uživatelé
53 %
5371000
Hodnocení redakce
Veronika Boušová 70 %
Jiří Landa 40 %
Lukáš Dubský 60 %
Jiří Koula 60 %
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Veronika Boušová 70 %
(zadáno: 26.1.2015, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
Dojem z této inscenace, zvláštní nejednoznačnost a nejistota nad tím, co je vlastně skutečnost a co jen mystifikace, zůstane po zhlédnutí dlouho v hlavě. Značný podíl na tom má vynikající, vtipný a promyšlený text autorky hry a také invence režiséra, díky které literární hodnota textu i po jeho zinscenování stále vyniká. Herecky velmi zdařilé. Jen konstrukce paravánů na scéně mohla být řešena elegantněji. Před návštěvou doporučuji přečíst si rozhovor s Masłowskou, uveřejněný v programu. Mnohé napoví, ale celkový zážitek z představení i přesto hodně souvisí s pozorností a vnímavostí diváka.
Jiří Landa 40 %
(zadáno: 24.1.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
45% Autorka patří ke skupině současných dramatiků, kteří se za každou cenu snaží do jednoho svého textu vměstnat „všechny problémy světa“, což je i v jejím případě kontraproduktivní. Ani režie O. Mataje výsledku nenapomohla, nenašla adekvátní klíč k uchopení takto složitě napsané hry. V podání souboru Divadla Komedie vznikla pouze prapodivně neutříbená koláž autorčiných myšlenkových výkřiků, jež přes závažnost nahozených témat de facto nevypovídá o ničem. Herecky slušné, i když nepřekračující průměr.
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 16.12.2014, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Těžko uchopitelná inscenace. Jedná se o text, který je důmyslně vystavěný, ale trochu obtížný na inscenování, jelikož má značně esejistický charakter a málo skutečně dramatických situací. Masłowska v něm spíše popisuje pocity několika generací v současném nepřehledném světě. Více viz blog 55% (více v článku na blogu)
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% viz blog
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Marsed 40 %
(zadáno: 10.12.2014, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě veliký zmatek. Nedovedu říct, jestli je to špatným scénářem nebo režií. Představení na mě působilo chaoticky, neuspořádaně.
IrenaG 20 %
(zadáno: 10.6.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Pro průměrného uživatele těžce stravitelné... nesmyslné dialogy, negativní emoce, nulový děj. Jediné pozitivum J. Nosek. Nedoporučuji.
Registrace 90 %
(zadáno: 20.1.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Stupeň zážitku u mě ale závisí na tom, jestli ve mně představení dokáže probudit i jiné emoce než jen pobavení. Pokud se dostaví dojetí, smutek, beznaděj, zamyšlení - to je ono! Nepřestává mě fascinovat jeho krutost, jeho explicitnost, jeho odvážnost, to, jak pracuje s hněvem, bolestí, strachem. V neposlední řadě smekám klobouk před tím, jak herci na jedničku zvládli textově místy velmi náročné role. Další plus u mě získala scénografie, kterou tvoří jediná barva ? šedá. Vzduch byl šedý, zdi byly šedé, pokoj byl šedý, postavy šedé, život šedivý. Dodalo to představení mrazivou sílu. Doporučuji!
Vencis 70 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 12)
Tvidatko 40 %
(zadáno: 15.9.2015, počet hodnocení: 16)
Lumca 60 %
(zadáno: 7.5.2015, počet hodnocení: 326)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.