Divadlo Komediograf

Butch Cassidy a Sundance Kid (western z Bohnic)

Premiéra: 18.9.2013 | Obnovená premiéra: 16.10.2021 | 1:30x
Režie: Luboš Balák & kol.
„První western pro ženy.“ Absurdní groteska ze současnosti, z doby, kdy by chlapi, chtěli být chlapi, kdy by potřebovali, aby jim alespoň jednou za čas „visely kolty proklatě nízko u pasu“, aby si to mohli s grázlem jednoduše vyřídit. Bohužel však dnešním chlapům toho visí od pasu čím dál míň. Známými frajery na Divokém Západu se cítí i dva kamarádi, kteří touží prožívat stejná dobrodružství, přepadení, střílení i nebezpečné útěky. A mnoho dalšího stvoří jejich fantazie, protože jsou pacienty psychiatrické léčebny. Svá napínavá dobrodružství nekazí logikou, ani zdravým rozumem a k plánování útěku je vede touha po svobodě. Protihráčem je jim zkušená sestra přicházející vždy v nečekaném okamžiku...
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
68 %
6861000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
24.7.2022 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Přestože Balákova hra nepatří mezi dramatické skvosty, poskytuje V. Koptovi a J. Poláškovi (mezi nimi se neztratila ani S. Vrbická v roli zdravotní sestry) solidní zázemí pro rozehrání celkem vtipné klauniády, která má svěží tempo a příjemně plyne. Vlastně jsem se nechal rád unášet i retro náladou na pozadí filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, kterou znásobilo využití oscarového songu Raindrops Keep Fallin' on My Head.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
24.7.2022 | 1005 hodnocení
+ souhlasím
65%
Celoživotně mám mírnou alergii na žánr zvaný western. Tady jde ale spíše o milou nadsázku. A grotesky je tam také pomálu. Celá inscenace velmi šikovně osciluje na hranici několika žánrů, včetně komedie, klauniády a místy jsem cítil nádech werichovského humoru.
V.Kopta a J.Polášek spolu výborně partneří a atmosféru představení se jim podařilo přenést i na diváka. Hra je místy velmi vtipná, zpočátku má dobrý temporytmus, ve druhé půli už je to trochu unavené.
Jde o příjemnou a nenáročnou, zároveň ale tematicky zajímavou letní podívanou.
Barka  70 %
14.12.2021 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Myslím, že touhle inscenací si herci udělali radost. Musí je to strašně bavit, někdy možná víc, než diváky. Ale celkově je inscenace milá, absolutně nenáročná a taková roztomilá :)
Neo  80 %
28.5.2016 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Hořkosladká, přesto třeskutě vtipná záležitost. Sedadla u Bolka nejsou z nejpohodlnějších, u Butche mě ale naštěstí nestihly pořádně potrápit. Představení má totiž kromě spádu a švihu také příjemnou stopáž. Pokud se v divadle chcete dobře bavit, pak si toto představení nenechte ujít.
Mefistofela  60 %
9.1.2022 | 58 hodnocení
Annikka  70 %
27.9.2020 | 133 hodnocení
Stavo  70 %
11.11.2014 | 26 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.