Divadlo Na Maninách

Robinson Crusoe

Premiéra: 16.9.2021
předpremiéry od května 2021
Podle stejnojmenného románu Daniela Defoea. Choreografie: Tomáš Kuťák. Režie: Václav Knop.
Muzikál podle slavného románu. Strhující příběh o nezlomné síle lidského ducha, zoufalém boji o přežití a nekonečné věrné lásce. Pustý ostrov uprostřed oceánu. Na něm osamělý trosečník čekající na záchranu. Dočká se jí? A jaký je jeho skutečný příběh...?
Divadlo Na Maninách
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
56 %
5691000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Radarrius  40 %
(zadáno: 21.11.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Máte-li rádi robinzonády, tak tento muzikál mezi ně rozhodně nepatří. Z Robinsona zbyl jen ufňukánek. Vše se točí kolem jeho milé v duchu červené knihovny. Alespoň, že některé písně jsou chytlavé a taneční vystoupení živé.
Antonio  100 %
(zadáno: 24.10.2021, počet hodnocení: 90)
přínosný / zajímavý komentář
Daniel Hůlka a Elis krása muzikál se mi moc líbil všichni byly super děkuji za kulturní zážitek.
Honzy  30 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 229)
přínosný / zajímavý komentář
Je, je to se nepovedlo. Na malém prostoru divadla Na Maninách se uvádí příběh o Robinsonovi, no spíše se děj opírá o několik postav z románu Daniela Defoa. Na ně byla složena hudba (mírně připomínající jiné známé muzikálové kusy),company se skoro nevejde na jeviště a k tomu otřesný představitel Pátka (M.Hraběte),popisný vypravěč v podání M.Rodena a je vymalováno. Absence režie, slabá, nevýrazná hudba, včetně z playbacku znějící sbory, vás utvrzují, zdali máte toto dílko dokoukat až do konce?Psáno z představení 9/21.Hodnocení 30%.
Makaluzo1  10 %
(zadáno: 29.9.2021, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Toto dílko se přiřadí k českým muzikálovým pokusům jako byl Švejk,Baron Prášil,Angelika či Kat Mydlář.Nezapamatujete si ani jednu melodii.Ani režijní postupy nepřekvapí, natož pěvecké či herecké výkony.
DivadelniFan  70 %
(zadáno: 19.9.2021, počet hodnocení: 238)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Muzikál patří k tomu lepšímu, co se v Praze aktuálně hraje a to hlavně díky hudbě Z. Hrubého a choreografii T. Kuťáka (škoda jen velmi nápadného playbacku při sborových písních). Oceňuji maximální využití malého prostoru Divadla Na Maninách, neustále je co sledovat. D. Hůlka i R. Schwab byli výteční. To samé se dá říci o M. Polyákové a především Š. Vaňkové, jejíž návrat na muzikálová prkna opravdu stojí za to! M. Hucl zaujme v obou rolích - krásný hlas! Jako vždy je skvělá i E. Ochmanová (vedle ní je však velmi slabá I. Jirešová). Zaujali i M. Hrabě, J. Rusnák a M. Roden.
Desplat  30 %
(zadáno: 16.9.2021, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Přehlídka kýče. Snaha udělat z toho velký muzikál v malém prostoru, a to je kámen úrazu. Kdyby to dělal režisér, možná by tam vnesl invenci. Hudba pro laiky asi líbivá, znalejší žánru si už od první skladby notují úplně jiné písně, které byly asi velkou inspirací. (Větší než je zdravo) Herecké výkony průměrné, ono ale není o čem hrát. Z Robinsonova příběhu tam mnoho nezbylo. Opravdu otřesný byl Pošta. Ten si zjevně spletl hru, ve které zrovna hraje. Na pražské poměry průměr, celorepublikově podprůměr. 30% za hlad po kultuře v téhle době.
Rejpalka  50 %
(zadáno: 15.9.2021, počet hodnocení: 128)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně je to lepší představení než cokoli v divadle Bway. Celkem slušná hudba, dobré tanečky ve sborových scénách, ale tady nastává kámen úrazu, company nezpívá a vše jede z playbacku. Zrušila bych "stárnutí" postav. A ačkoli se jedná o prostor větší než např. divadlo Kalich, pořád si nepřijdete jako v divadle. Příjemně překvapil Jaro Rusnák jako Robinson. Standartně skvělá Mariana Polyaková.
MartinB  70 %
(zadáno: 15.9.2021, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi příjemné překvapení, ač výtek je tu mnoho. Dílo se mělo jmenovat MARY. Tahle role je opravdu ta, kolem které se točí celý příběh a které fandíte. Robinson si pořád jen stěžuje a ani jeho lítost nad smrtí Pátka mu nemáte proč věřit, jelikož jejich vztah zde není bůhví jak přátelský. Co opravdu zaujme, jsou choreografie (škoda jen nahraných sborů). Z viděného obsazení musím vypíchnout Robinsona J. Rusnáka a mladou Mary M. Polyakovou. Jirešová paradoxně lépe zpívá než hraje. V malých rolích skvělí Podlipská a Pošta (Thompson). Na malé Maniny ale dobrá muzikálová práce!
Valmez  100 %
(zadáno: 19.9.2021, počet hodnocení: 268)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.