Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Náměsíčná komedie aneb Kankán u starého mládence

Premiéra: 12.3.2016 | 2:00
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Výprava: Aleš Valášek. Hudba: Radek Valenta. Režie: Nikolaj Penev.
Poslední uvedení: říjen 2016.
Komedie o noční dámské návštěvě v bytě pro staré mládence, kam dámské návštěvy v žádném případě nesmějí. Půvabná komedie pozdní noci a brzkého rána plná nejpodivnějších zápletek i osobité „náměsíčné“ poezie je vystavěna po vzoru klasických frašek. Její děj se točí kolem vskutku klasického mužského problému jak nejlépe dostat cizí ženu ze své postele předtím, než si jí někdo všimne. Dotýká se však také témat pokrytectví, nezbytnosti porušování některých pravidel, falešné morálky a nejrůznějších podob omezenosti.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
43 %
kontroverzní inscenace (23.)
4391000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
3.11.2016 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Divadlo nedostalo práva na populární Krejčíkovu adaptaci, tak Nikolaj Penev původní O’Caseyho aktovku upravil a rozšířil sám. První představení mohla vypadat jinak, hodnocení se vztahuje ke stavu inscenace těsně před derniérou. Bylo třeba na poetiku přistoupit. Komediální východiska byla herci zdařile rozvíjena a rozehrávána. Občas záměrně přes čáru a do absurdně groteskních rozměrů, karikování však mělo vkus a smysl. Našlo se jen několik málo trapných okamžiků. Osobně lituji, že inscenace neměla lepší ohlasy a delší život.
Jiří Landa  30 %
26.4.2016 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Až po zhlédnutí Penevovy verze Penzionu pro svobodné pány jsem schopen plně docenit práci J. Krejčíka, jenž podle původní hry napsal plnohodnotnou komedii. N. Penevovi se toto nepodařilo. I když herci dělali, co mohli (úžasný výkon J. Huška, který předvádí maximum jak po stránce herecké, tak pohybové – podobně výborná je i L. Langová), dění na jevišti se táhne díky své nezajímavosti. Výsledku nepomohla ani groteskní stylizace, i když bez ní by i to málo úsměvné ztratilo na síle. Hlavní problém spatřuji v dramaturgickém výběru – podobná hra a v tomto provedení může diváka oslovit jen stěží.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JaNaD  30 %
25.3.2016 | 75 hodnocení
+ souhlasím
Popisek láká na oddechovku, ale žánr grotesky se vůbec nepodařilo naplnit. Herci se sice snaží, ale působí jako orchestr,kde každý hraje dobře, ale vůbec jim to neladí dohromady, takže se lze smát jen sporadicky a spíš v druhé půli. Nudu dokumentuje již jedna z prvních scén, kdy se hlavní hrdina snaží dostat svou ospalou milenku z penzionu. Zbytečně dlouhé a trapné. A v tomto duchu to bohužel pokračuje dál. Velké zklamání.
Togaf  20 %
22.3.2016 | 178 hodnocení
+ souhlasím
20% jen za fyzickou ekvilibristiku herců...ale jinak mě tento "humor" naprosto minul.
Jana Majneková  90 %
17.3.2016 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Klasická komedie, k odreagování skvělé! Představení by prospělo, kdyby se hrálo bez pauzy. Výborné fyzické výkony herců. Můžu jen doporučit.
Divadelnik  20 %
16.3.2016 | 146 hodnocení
+ souhlasím
Něco tak hrozného jsme už dlouho neviděli. Za snahu hercům, kteří nemůžou za režii dáváme alespoň 20%, panu režisérovi 0%.
Šárka Beranová  0 %
13.3.2016 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Strašné, opravdu strašné,po všech stránkách.Takovou primitivní hloupost a nesmysl jsem ještě neviděla.Nemám v oblibě bláznivé komedie a tak bych si toto představení sama nevybrala,ale kamarádka měla volňásky na premieru. Obě jsme byly v šoku, co se taky může dostat na divadelní prkna.Taky jsme viděly pár lidí o přestávce odejít. Až mně bylo líto herců,mně neznámých,možná i talentovaných(tady se to nepoznalo),v čem musí hrát. Toto se snad nemůže líbit ani tomu nejmíň náročnému divákovi.Bohužel jsem nenašla nic,za co by se daly dát alespoň nějaká procenta...
LavinieCamui  50 %
16.3.2022 | 806 hodnocení
Coward  90 %
24.4.2016 | 279 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.