Divadlo Radka Brzobohatého

Vy nejste žena, pane!

Premiéra: 16.12.2022 | 2:35
Scéna: Lukáš Burian, Jiří Kočerhán. Kostýmy: Lucie Herejtová. Hudba: Radim Genčev. Hudební nastudování: Petra Škorpíková, Matěj Voda. Choreografie: Andrea Straková, Charlotte Doubravová. Režie: Lukáš Burian.
Nekorektní komedie o korektnosti s písničkami, která vtipným způsobem poukazuje na to, co se může stát, když se z tak intimních věcí, jako je sexualita a láska, stane nástroj moci. Když si vybíráme partnera, máme právo zvolit si i jeho pohlaví...?
Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
55 %
kontroverzní inscenace (15.)
55131000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Veronitytomano  40 %
20.2.2024 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Těšila jsem se a moc nadšená bohužel nejsem. Pokus se moc nepovedl. Karel Janák je přeci jen filmový režisér a divadlo je mu cizí. Tohle je přeci jen výbuch.
Petribeki  40 %
18.2.2024 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se moc nepovedlo. Vtipné to moc není a zajímavé taky ne. Škoda času.
Abu  80 %
22.11.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Představení je hodně na hraně, ale kdo pochopí, bude ho mrazit.
BaNaNa  30 %
31.10.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Tak toto se opravdu moc nepovedlo. Neříkám, že je to úplná katastrofa, ale dobré to věru není. Za herce jsem se někdy cítila až trapně. Z divadla jsem odcházela spíše v rozpacích a zklamaná nad promarněným časem.
DivadelniFan  70 %
27.9.2023 | 346 hodnocení
+ souhlasím
Představení, které rozhodně vzbudí emoce a vyvolá v člověku několik otázek. Téma velice aktuální, dobře napsané, některé části byly za mě ale už zbytečné (především druhá půlka už byla taková rozvleklá) - za to tedy srážím nějaké body a také za pár pěveckých "výkonů". Žádné jiné připomínky ale nemám. Tleskám za velmi odvážný počin, který poukazuje na absurdnost některých aktuálních témat. Závěr docela mrazivý. Z herců v dobrém slova smyslu vyčnívali Milan Enčev a především Jan Fanta, naopak Simona Postlerová by měla přidat na síle hlasu, protože často nebyla slyšet ani do poloviny sálu.
Jitrenka  0 %
25.9.2023 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Myslela jsem si, že nic horšího než Dva nahatí chlapi, už na divadle neuvidím. Chyba lávky. Pokud by to hodnocení umožňovalo, tak dám záporné hodnocení. Tohle byla neskutečná slátanina. Po půlhodině jsem litovala, že sedíme uprostřed a přemýšlela jsem, jak uniknout. Při písničce Láska je láska jsem nevěřila, při písničce Za svou pravdou stát jsem byla už regulérně naštvaná. To si Spirituál kvintet nezasloužil. Plně souhlasím s paní Vodákovou. Taky jsem netleskala, protože nebylo čemu. Nikdy jsem z divadla neprchala, až dnes, hned jak se na přestávku rozsvítila světla. Nebyla jsem sama, hned za mnou odjíždělo několik aut.
Kateřina Vodáková  10 %
14.5.2023 | 196 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděla jsem už na divadelních prknech hodně, snesu dost, ale tato nesmyslná slátanina s ohranou, nevtipnou sexuální tematikou = 2,5 hodiny čirého zoufalství a diváckého utrpení. Proboha, proč se mám např. dívat na několik kýčových zvířecích masek a trapně uspokojujícího se M. Enčeva s A. Fišerovou pod stolem? I zadarmo drahé. Kdyby R. Brzobohatý viděl, co se "hraje" v budově s jeho jménem, myslím, že by byl velmi smutný. 10 % za talentovaného J. Fantu - fakt mě mrzí, v čem se zahazuje. Lepší hodnocení nemůže soudný a střízlivý člověk dát. A věta mého doprovodu na závěr - "ty dnes nebudeš tleskat? Já: Ne. Čemu?" Prostě jsem nemohla.
Pierre  90 %
20.3.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Maniodepresivní komedie. Pořád je to k smíchu, ale když odcházíte, tak vás mrazí v zádech. Herecky vynikající dámy i pánové. Goščíková, Doubravová, Čekan, Slach a Enčev - toho prostě musíte nenávidět.
Jackmartas  70 %
19.3.2023 | 117 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pokud hledáte neotřelou a zábavnou zábavu, která vás pobaví a zároveň vás uchvátí skvělými písněmi, pak byste si určitě neměli nechat ujít tuto úžasnou hudební komedii od Karla Janáka. Téma může být trochu kontroverzní, ale to je právě to, co ji dělá tak originální a odlišnou od ostatních představení. Pro někoho toto téma může být docela na hraně, ale řeknete si proč ne. Nikdy nevíte, jestli se to opravdu nestane.
Majdarajda  60 %
20.4.2024 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Šla jsem na inscenaci s tím, že to má být primárně komedie, kde se budu bavit od zacatku do konce, nakonec mě však hra trochu překvapila svým vážným tématem. Což o to, vtipné to místy je, ale humor je spíše stereotypní než kontroverzní, jak se uvádí v popisku. Téma je rozhodně k zamyšlení a opravdu doufám, že to lidé pochopí správně, nebo alespoň doufám, že to správně chápu já :D ... herci hráli skvěle, což ale bohužel nevyváží celkový rozpačitý dojem.
Martina Vaňková   100 %
2.10.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Představení je parádní. Člověk se hodně zasměje, ale také se zamyslí nad tím, že takhle to opravdu bylo a je. Člověka z některých scén mrazí. Doba je holt taková. Moc je nejvíc. Kdo má moc je šéf. Krásně zpracované a výkony všech TOP.
Chovancova.blazena  100 %
24.10.2023 | 9 hodnocení
LavinieCamui  30 %
28.5.2023 | 806 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.