Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Ken Ludwig

Shakespeare v Hollywoodu

Premiéra: 19.2.2016. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Režie: Jana Kališová.
2:20 | Poslední uvedení: duben 2018.


Situační komedie odehrávající se v Hollywoodu 30. let minulého století. Může se stát Shakespearův „Sen noci svatojánské“ hollywoodským trhákem? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano. Je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben. Bláznivý svět filmu navíc přivábí skutečného vládce elfů Oberona a jeho pravou ruku Puka, aby si trochu pohráli s city smrtelníků...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 27.5.2016, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
65% Režisérka hru inscenovala kdysi v DnV. Vstoupila tak podruhé do téže řeky a dle mého názoru se jedná o návrat vydařený. Hře, respektive nové inscenaci, napomohlo menší jeviště JD, v němž se vztahy mezi postavami i prožívané situace zintenzivněly, což přineslo i více humoru. Herecky mě oslovili R. Šmotek a T. Havlínek. Z inscenace překvapivě vystupují i dvě ženské postavy - Lydie v podání D. Verzichové, jež s citem pro míru ztvárnila prototyp přihlouplé subrety, a Louella Parsonsová, v níž J. Červenková vytvořila nepřehlédnutelnou osobnost jízlivé novinářky komentující společenské dění.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.