Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
68 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Helena Grégrová 70 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
Režii se podařilo balancovat na hranici komedie s vážností problémů, jež se v ní probírají. Realisticky a nekompromisně odhaluje charaktery jednotlivých modelově napsaných postav, ale naštěstí nespadá k moralizování. Herecky typově přesné obsazení, devízami nastudování jsou dynamičnost celku (onem pověstný „řetěz“ inscenaci spadne jen na chvíli po odchodu Úči) a souhra všech šesti účastníků sezení, na němž má dojít o odvolání třídní učitelky. Vyzdvihnout musím zejména dámské obsazení včele s V. Hlaváčkovou a D. Bambasovou. Bylo by zajímavé vidět tyto dvě dámy v nějakém komorním hereckém duelu!
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 5.1.2017, počet hodnocení: 1381)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace nechává velmi zdařile vyznít kontrastu mezi mravními zásadami a postoji třídní učitelky a vskutku rozličnými charaktery pětice rodičů, domáhající se jejího odvolání. Působivé rezonance příběhu umocňuje trefný balanc mezi jeho vážnými a humornými tóny a především herecké uchopení všech postav s takovou mírou uvěřitelnosti, jakou si tato hořká a stále aktuálnější komedie ze života zasluhuje. Kéž by ta imaginární sebezpytná špička účina ukazovátka nevynechala žádného z diváků.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Simona Ježková 70 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 25)
Zuluk 70 %
(zadáno: 3.2.2018, počet hodnocení: 91)
Čiko 70 %
(zadáno: 14.1.2017, počet hodnocení: 628)
J.anek 60 %
(zadáno: 23.12.2016, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
Jako by se Ivan Krejčí s Tomášem Vůjtkem nedokázali rozhodnout, o čem to celé bude. A tak zůstalo u neslaného nemastného kompromisu. Není to ani psychologická sonda do vztahu učitelů, rodičů a dětí, ale ani čistá konverzační komedie. Představení se vleče bez point, smíchu se ozývá jen pramálo. Inscenaci vládne Věra Hlaváčková, i Daniela Bambasová je skvělá. Obě mají energie na rozdávání, velké dámy, velké osobnosti. A přece je inscenace nějak plochá, negraduje (jak by ostatně mohla, když Tomáš Drápela nasadí tak vysoko, že už skoro není kam stupňovat). Neurazí, nenadchne. Jako české školství.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.