Komorní činohra

Paula Vogel

Neslušní

Premiéra: 6.11.2018. Překlad: Lenka Kapsová. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudební spolupráce: Zdeněk Dočekal. Choreografie: Libuše Králová. Režie: Jiří Bábek.
Divadlo Na Prádle|1:45x


Hra o odvaze, touze, lásce, cti a o schopnosti vyrovnat se svým údělem. A také o tom, že před námi v našem životě stále znovu a znovu vyvstávají jen velmi těžko zodpověditelné otázky. A jediný způsob, jak se s tím vyrovnat je pokoušet se znovu a znovu na ně hledat odpovědi...
Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Komorní činohra
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
85 %
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 60 %
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Termíny představení
23.1. (St) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo Na Prádle]

18.2. (Po) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo Na Prádle]

13.3. (St) 00:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[festival Bělehrad/ Srbsko]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Holubec 60 %
(zadáno: 18.12.2018, počet hodnocení: 569)
přínosný / zajímavý komentář
Více viz blog.
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 12.12.2018, počet hodnocení: 1542)
přínosný / zajímavý komentář
Sečteno a podtrženo, pokud předchozí Kolo kolo mlýnský považuji za přehmat z hlediska výběru textu, pak Neslušní jsou návratem Komorní činohry v plné síle a tuto inscenaci rozhodně doporučuji navštívit (i přes ony úlety do muzikálu, snad se z toho nestane standard). Více viz blog.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 1457)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní činohra se tentokrát pokusila o méně komorní projekt, v němž se i tančí a zpívá na autentickou živě hranou hudbu. Hra o skutečném dramatu napsaném v jidiš odkrývá jeho spletité a někdy paradoxní osudy v bouřlivém 20. století. Pozoruhodné téma autorka zpracovala do útvaru, v němž herci mají ztvárňovat více postav v různých dobách. Úplně však neodhadla důležitost některých situací, které by mohly být poutavěji vyjádřeny i na polovičním prostoru. To se bohužel částečně přeneslo i do inscenace, která s reprízami snad ještě uzraje, ale již na premiéře zaujala několika silnými momenty.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ynot 100 %
(zadáno: 22.12.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z nejlepších inscenací Komorní činohry. Dost komplikovaný text typu divadla na divadle, přesto v tomto podání perfektně srozumitelný. Náročná choreografie, neustálé změny postav, skoky v čase a přesto se divák neztrácí. A klobouk dolů před zpěvem v jidiš a v angličtině. Pro herce to musí být extrémně náročné představení. K tomu téma holocaustu podané s citem, neotřele a dojemně. Díky!
J.anek 70 %
(zadáno: 11.12.2018, počet hodnocení: 199)
přínosný / zajímavý komentář
Záskok na poslední chvíli, nervozita z něj, kiksy technické i jiné, všechna smůla světa. A přece! Všemu tomu navzdory dělá těch sedm statečných herců na prázdném jevišti dobré divadlo, které mluví o minulosti i dnešku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.