Komorní divadlo Kalich

Dokonalá fraška

Premiéra: 4.6.2021. Překlad: Martin Fahrner. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Zdeněk Dušek.
2:00
Komedie pro dva herce v mnoha rolích. Herbert Gladney strávil deset let prací na knize „Manželství na věky“ a teď je spolu se svou manželkou na turné, které má zvýšit její prodejnost. Ta je mizivá. Navíc se psaní knihy podepsalo na jejich manželství, které vypadá, že „na věky“ nepotrvá. Právě se ubytovali v dalším hotelu na svém turné a chystají se vystoupit ve večerní show. Ve vedlejším apartmá se tajně ubytuje senátor a příští kandidát na prezidenta Ryan a hodlá si užít romantické chvíle se svou milenkou. Aby toho nebylo málo, dveře mezi oběma apartmány se dají otevřít a situaci komplikují ukrajinská pokojská Nina, bláznivá jeptiška Barbara, hotelový poslíček Bill s fenomenální pamětí na obličeje hostů či senátorova žárlivá manželka s postavou a silou zápasníka...
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivo Železný  60 %
(zadáno: 5.6.2021, počet hodnocení: 235)
přínosný / zajímavý komentář
Dva herci, každý v pěti rolích. Závratně rychlé střídání kostýmů přímo inženýrsky zorganizované. Tuším, že to bývala cirkusová disciplína mistr převleků. Klobouk dolů před výkony Lucie Štěpánkové a Ladislava Hampla.
Mě osobně velmi rušil silný ruský přízvuk postavy kameramana. Teprve z oslovení Gunnare vyplynulo, že to má být Švéd. Ale třeba to bude vadit jen mně. Nebo si režisér všimne.
Bude to sukces.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.