Komorní divadlo Kalich

Dokonalá fraška

Premiéra: 4.6.2021 | 2:00
Překlad: Martin Fahrner. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Lenka Polášková. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Zdeněk Dušek.
Komedie pro dva herce v mnoha rolích. Herbert Gladney strávil deset let prací na knize „Manželství na věky“ a teď je spolu se svou manželkou na turné, které má zvýšit její prodejnost. Ta je mizivá. Navíc se psaní knihy podepsalo na jejich manželství, které vypadá, že „na věky“ nepotrvá. Právě se ubytovali v dalším hotelu na svém turné a chystají se vystoupit ve večerní show. Ve vedlejším apartmá se tajně ubytuje senátor a příští kandidát na prezidenta Ryan a hodlá si užít romantické chvíle se svou milenkou. Aby toho nebylo málo, dveře mezi oběma apartmány se dají otevřít a situaci komplikují ukrajinská pokojská Nina, bláznivá jeptiška Barbara, hotelový poslíček Bill s fenomenální pamětí na obličeje hostů či senátorova žárlivá manželka s postavou a silou zápasníka...
Komorní divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
83 %
8341000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
30.9.Čt19:00 vstupenky
9.10.So19:00 vstupenky
23.10.So19:00 vstupenky
5.11.19:00 vstupenky
27.11.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barka  70 %
(zadáno: 8.9.2021, počet hodnocení: 258)
přínosný / zajímavý komentář
Klobouk dolu před výkonem obou herců. Chtěla bych jít na představení ještě jednou, ale tentokrát zezadu, to totiž musí být neskutečný fičák :) Níže je kritizována postava Gunnara, mě naopak bavila ze všech nejvíc. Jeho nihilistické hlášky jsou nezapomenutelné, ať žije Bergmann :)
Maruš Staňková  100 %
(zadáno: 5.9.2021, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá inscenace, skvělí herci, skvělá režie... Maximální a vkusná zábava.
Ivo Železný  60 %
(zadáno: 5.6.2021, počet hodnocení: 275)
přínosný / zajímavý komentář
Dva herci, každý v pěti rolích. Závratně rychlé střídání kostýmů přímo inženýrsky zorganizované. Tuším, že to bývala cirkusová disciplína mistr převleků. Klobouk dolů před výkony Lucie Štěpánkové a Ladislava Hampla.
Mě osobně velmi rušil silný ruský přízvuk postavy kameramana. Teprve z oslovení Gunnare vyplynulo, že to má být Švéd. Ale třeba to bude vadit jen mně. Nebo si režisér všimne.
Bude to sukces.
Radka_r  100 %
(zadáno: 12.9.2021, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem 2x a určitě na to půjdu znova. V podstatě je to jen příjemná komedie, která neurazí, ale natolik umocněná výkony herců a kostymérek! To je až neuvěřitelné. To, že všechno hrají jen 2 lidé. Klobouk dolů. Rozhodně doporučuji všem!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.