Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Antonius a Kleopatra

Premiéra: 29.8.2020. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jiří Záviš, Jan Šotkovský. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba: Mirko Vuksanović. Režie: Stanislav Moša.
2:40


Milostná tragédie o lásce a moci, v níž se střetává neřest se ctností, touha s povinností, povznášející láska s politickým pragmatismem. Láska se stává rozbuškou války a celé říše jsou obětovány pro milostnou vášeň. Proslulý diktátor Julius Caesar je mrtev, mrtví jsou i jeho vrahové. Marcus Antonius nyní vládne skupině obránců Říma. Na vrcholu moci je však jen do okamžiku, kdy musí odcestovat do omamného Egypta, kde mocného vojevůdce zcela očaruje nebývalé kouzlo královny Kleopatry. V jejím loži najde Antonius lásku tak silnou, že již nemá chuť válčit ani vládnout. Opouští jej jeho válečnická suverenita, chuť i rozhodnost k výkonu moci a vášeň, kterou cítí ke Kleopatře, vede oba milence nakonec do záhuby...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
65 %
6541000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 7.9.2020, počet hodnocení: 849)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Režisér Stanislav Moša se rozhodl antický příběh inscenovat jako velké plátno, nějaký zajímavý klíč se mu ale k Shakespearově hře nalézt nepodařilo. Hercům text ve skvělém překladu J.Joska problémy nedělá, s charakterizací postav je to trochu horší, inscenaci jakoby chybělo napětí. Herecky nejzajímavější je M.Isteník jako glosátor Enobarbus. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Johanka17 60 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný příběh, minimalistická scéna, zajímavé herecké výkony ( i když v některých rolích bych si dovedla představit vhodnější typy), ale - ty kostýmy jsou fakt úlet, rušivé nepochopila jsem jejich význam, funkci...
Candie254 50 %
(zadáno: 23.9.2020, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Zpracování, co neurazí, ani nenadchne. Vadilo mi časté přestavování scény, naopak se mi líbila doprovodná téměř filmová hudba. Byla jsem rozpolcená i hereckými výkony, jelikož mi herci do rolí úplně typově neseděli. Dobře zapamatovatelný je pouze Michal Isteník.
Brtník 70 %
(zadáno: 9.9.2020, počet hodnocení: 41)
Sova.jan 80 %
(zadáno: 28.8.2020, počet hodnocení: 18)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.