Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Červené komety

Premiéra: 19.12.2015 | 2:00
Překlad: Jitka Pavlišová. Úprava: Jan Šotkovský, Stanislav Slovák. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba: Karel Albrecht. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: duben 2016.
Crazy vánoční komedie. Sestry Lili a Bibi Krollovy už mají dost předvánočního a vánočního šílenství i zuřivého nakupování a rozhodly se letos Vánoce bojkotovat. Bibi by nejradši odletěla do Dubaje, Lili zase podle konstelace hvězd zjistila, že je nejvhodnější doba počít dítě se svým manželem Leopoldem. Jenže Leopold se na to se svou kocovinou po vánočním večírku dvakrát netváří a do jejich domácnosti navíc vtrhnou Liliini a Bibiini rodiče se strašlivou zprávou – byl unesen maminčin mazlíček, obtloustlý kocour Gustav, a únosci za něj požadují astronomickou částku. V únosu má ke všemu prsty svérázný postrach okolí, tajemná banda zvaná „Červené komety“, která se rozhodla v čase Vánoc bohatým brát a chudým dávat...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
47 %
4791000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  30 %
8.1.2016 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Prostoduchá komedie se slabým příběhem a s ještě slabším závěrem, navíc v ní ani není moc vtipných situací. V inscenaci se sice najde několik dobrých momentů, které má spíš než autor na svědomí režisér, ovšem jako celek považuji uvedení této hry za dramaturgický omyl. Ocenit ovšem musím herce, kteří přes to všechno nesklouzli k lacinému podbízení se.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Raduzek69  60 %
26.3.2016 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Odpočinkovou komedii, u které nemusím zapojit mozkové buňky. Občas vadilo opakování vtipů a přehrávaně uřvané scény.
JOP  30 %
27.1.2016 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Tohle už snad tvůrci nemysleli vážně... Jednou se diváci zasmáli, tak tu scénku zopakujeme 15x (obrazně), aneb kdo spočítá kolikrát Viktor Skála narazí do prosklených dveří a kolikrát na něj spadne vánoční strom? Kladné hodnocení si zaslouží pouze výkon Evy Ventrubové, která mě snad jako jediná pobavila. Závěrem bych vyzdvihnul hudební úpravu použitých vánočních skladeb.
Eva123  50 %
11.1.2016 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Zřejmě mělo jít o crazy komedii, ale na to byla inscenace příliš těžkopádná. Taky si myslím, že kulturní reálie v ní hrály větší roli než se inscenátorům zdálo a že inscenace zasloužila větší úpravy, takhle nešla hercům do úst. V první polovině mlátil Viktor Skála hlavou do dveří Shopping centra (které možná mělo být 120 kilometrů pod Brnem, ale tím se nám to nepřiblížilo) a padal na zem, v druhé polovině po sobě herci házeli plyšovým zrzavým kocourem (můj živý zrzavý kocour by jim dal co proto) a závěr přišel zničehonic bez vysvětlení proč hlavní hrdinka potřebovala být těhotná, ...
Jan456  50 %
7.1.2016 | 210 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu musím dát čistý průměr. Člověk se navnadí popisem samotné hry, jde celkem příjemně natěšený na představení, které vlastně už dle popisu a tím, že jej dělají v MDB musí být super a zhlédne následně pouze průměrnou komedii (myslím v porovnání s ostatními komediemi, které zde uvádí). Problém není ve špatné režii nebo výkonech, ale v prázdné hře samotné. Je nutné ovšem vyzdvihnout Viktora Skálu a Jakuba Uličníka. Palec nahoru také za Evu Ventrubovou, která konečně měla na jevišti po delší době alespoň nějaké delší souvětí a větší prostor než bývá obvyklé.
Cindy.92  50 %
7.1.2016 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Pominu-li vynikající výkon Evy Ventrubové, určitou vánoční atmosféru (byť s nádechem americké komerce) a nádherné kostýmy, zbyde jen vlažný příběh s ujetým koncem a místy komičností hraničící až s trapností. Po vánočním shonu pokud chcete vypnout a jen tak posedávat v sedačce, stejně tak jako byste ale mohli v klidu domova u americké vánoční rodinné komedii, navštivte toto představení.
Candie254  40 %
5.1.2016 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Strašně slabý příběh. Nicméně i přesto se dobře zasmějete. Z herců nejlepší Viktor Skála. V porovnání s ostatními komediemi v MdB je to asi to nejslabší, co jsem zde viděla.
Klára Tesařová  40 %
28.12.2015 | 108 hodnocení
+ souhlasím
Konkrétněji: http://www.i-divadlo.cz/blogy/klara-tesarova/cervene-komety-si-na-vanoce-hraji-na-robina-hooda
Ge.or.ge  40 %
24.7.2019 | 73 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.