Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
60 %
6071000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Jiří Landa 60 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  50 %
25.6.2014 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
Vitázek, Uličník, Matušovová, Vaňková… Muzikál dobrého interpretačního řemesla, plochého libreta, rýmovaček a aranží zachraňujících unylost hudby. Výborná Viktória Matušovová v roli Féliciany. Juanovský mýtus posloužil k vytvoření nelogické melanže: přímočarý chlípník, či spíše nemocný člověk, zabředá do lyrických pastí a započíná vést notně banální dialog s Bohem. Muzikál nepřivádí na jeviště postavu ovládanou vnitřními démony a pýchou, spíše zdůraznil (a podle mě nechtěně) naivitu libreta, v hledišti se ozýval po mnoha replikách smích. Taková dramaturgická mizérie v MdB, věc nevídaná.
Jiří Landa  60 %
5.6.2014 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Ani více než stoprocentní nasazení D. Vitázka a J. Uličníka nestačilo překrýt problémy libreta, písňových textů a zejména hudby. V. Patejdl tentokrát při tvorbě neměl dostatek invence, poněvadž většina songů končí těsně před tím, než by mohly začít být zajímavé. Také je škoda, že mnozí herci byli autory odkázáni jen k čurdaření. Brňáci ovšem využili svého obrovského potenciálu, takže je stále se nač dívat - ať se jedná o výpravnou scénu, propracovanou choreografii či kostýmy. Tenhle muzikál se do dějin žánru nezapíše, zároveň však jeho zhlédnutí není díky samotné inscenaci promarněným časem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cindy.92  30 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Jedna z nejhorších věcí, co jsem v tomto divadle měla možnost shlédnout. A to zdaleka ne kvůli hereckým výkonům! Podezírám autory libreta, že text skládali po ránu na WC a co nestihli, dopsali za ně jejich ratolesti - jinak si to snad ani nedovedu vysvětlit. Pro mě jedno velké zklamání a při představení až pocit trapnosti a studu za takovýto počin, obzvlášť když se diváci kolem mě několik minut za hlasitého smíchu domnívali, že se jedná o parodii...
Jan456  80 %
27.9.2014 | 224 hodnocení
+ souhlasím
Je fajn vidět a slyšet v Brně zase český muzikál od autorů, se kterými se v této metropoli běžně nesetkáváme. Je to příjemné oživení. Petr Gazdík dokazuje jak v roli samotného hrdiny, tak režijně, že je člověkem na svém místě, i když herecky mě upoutal spíše jeho alternant. Je to příjemný muzikál s krásnými melodiemi. A velký dík za objev a obsazení S. Holečkové.
Candie254  30 %
20.6.2014 | 222 hodnocení
+ souhlasím
První půle průměrná, druhá naprosto hrozná. Tohle že vymýšleli 7 let? To potěž... Když pominu ten šílený děj, jednoduché rýmovačky, tak mi z tohoto představení zbude jen líbivá hudba(která si vypomohla slavíky z madridu, ale budiž) a kvalitní výkony. Těšila jsem se na Viki Matušovovou, a ta byla opět dechberoucí. Stejně dobré byly ostatní ženské postavy, které ale bohužel neměly moc prostoru. Co ale opravdu musím vytknout, tak nevhodné obsazení Petra Gazdíka, ač ho mám ráda jako herce. Tomu snad nikdo nemohl uvěřit, že je Don Juan a každá ho chce... Tuto roli měl hrát někdo mladší.
Cherry  80 %
31.5.2014 | 82 hodnocení
+ souhlasím
Nejvíce mě zaujal Dušan Vitázek, Jakub Uličník a V.Matušovová.
Eva123  60 %
26.5.2014 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace muzikálu Don Juan byla vlastně tragédií, které se nepodařilo vzklenout nad sebou dramatický oblouk, takže Don Juan dopadl spíš jako obyčejný darebák. Autoru scény Petru Hlouškovi se podařilo řadou pohyblivých oblouků vytvořit na jevišti zajímavý prostor. Z herců mě nejvíce zaujali Tomáš Sagher v roli sluhy Sganarela a Silvia Holečková v roli nevěsty Féliciany.
Simonahumpolova  100 %
19.6.2014 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý muzikál!!! DOPORUČUJI!!! Dušan Vitázek, Jakub Uličník, Viktória Matušovová jsou NEJ!!!
Paya888  40 %
3.6.2014 | 312 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.