Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Duch

Premiéra: 18.10.2014 | 2:40
Podle stejnojmenného filmu scénáristy Bruce Joela Rubina a režiséra Jerryho Zuckera. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: květen 2018.
Muzikálová verze legendárního romatického příběhu s detektivní zápletkou o neomezené síle lásky, který proslavilo filmové zpracování. Sam a Molly jsou šťastný pár, jenže Sam je jedné noci zavražděn. Jeho duch ovšem zůstává na zemi, protože nenalezne klid, dokud svou nespravedlivou smrt neobjasní. Postupně vychází najevo, kdo za Samovou smrtí stojí a Samův duch prostřednictvím praštěné šarlatánky Mae začne s Molly komunikovat a snaží se ji chránit...
D12+    

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
71 %
Uživatelé
75 %
75311000
Volby

Hodnocení (36)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  80 %
31.7.2015 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Profesionálně zvládnutá inscenace po všech stránkách. Jestliže dvojice I. Odehnalová a A. Slanina vytvořila vysloveně zamilovaný pár, S. Janotová a D. Vitázek svůj vztah pojali realističtěji. U nich šlo už spíš o partnerství, než o prvotní zamilovanost. I podle toho vyzněly reprízy. Výkony A. Slaniny a D. Vitázka jsou srovnatelné, není jim možné nic vytknout, bezchybná S. Janotová, I. Odehnalová má, co se zpěvu týče, ještě rezervy. Přestože A. Březinová je v roli Ody Mae výborná, herecky ji přebila Z. Herfortová, která dokázala s citem pro míru vypointovat všechny situace. Pěkná podívaná.
Lukáš Dubský  80 %
2.3.2015 | 1165 hodnocení
+ souhlasím
V Brně udělali z Ducha výpravnou podívanou, scéna Ch.Weyerse je úžasná. Herecky i pěvecky nejzajímavější byl D.Vitázek, komediální talent prokázala i M.Sedláčková. Duch je zdařilý mix žánrů a to i těch hudebních, ačkoliv ústřední hit tady trochu chybí. Více viz blog. 85% (více v článku na blogu)
Michal Novák  70 %
11.11.2014 | 1159 hodnocení
+ souhlasím
Vitázek, Janotová, Herfortová, Jícha, Zedníček, Němec, Ondříček... Sladkobolnosti v libretu podle notoricky známého příběhu zůstalo i tak dost, hudebně to není trhák a inscenace MdB „nekouzlí“ za hranicí perplex údivu, jsou to však důvody k výtkám? Princip moudré pohádky, která popichuje zlo, zpřítomní absolutní lásku a řadou svých dialogů výtečně pobaví, je na celé inscenaci nejzajímavější. K tomu si připočtěme vysoký standard hereckých, pěveckých a tanečních výkonů, s jedním vyčnívajícím – opět v podání Svetlany Janotové.
Jan Pařízek  60 %
1.11.2014 | 914 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Trochu překvapivě jsou ty nejlepší scény z tohoto muzikálu jeho činoherní pasáže. I přes výraznější poměr činohry to myslím není pro muzikál ta správná vizitka. Bohužel hudebně i písněmi to bylo dosti průměrné, bez žádných výraznějších momentů. Pěvecky zaujal jen A. Slanina, který svoji roli "ducha" zvládl velmi dobře. Oproti němu byla I. Odehnalová jako Molly dosti slabá a ani O. Studénka jako Carl nepřesvědčil. Naopak překvapivě naprosto všechny suverénně zastínila vynikající A. Březinová v roli Ody Mae. Scény s ní byly vrcholem inscenace. K tomu ještě pochvala pro světla a projekce. 65%
Iva Bryndová  70 %
29.10.2014 | 578 hodnocení
+ souhlasím
75%
Toho, kdo má naposlouchanou z CD původní verzi, překvapí (poměrně příjemně) živější a o něco tvrdší hudba, která je v češtině doplněná výbornými texty J. Joska. Líbil se mi způsob, jakým si pohráli se scénou, která byla jak klasická, tak moderně dotvořená projekcemi, a vždy pompézní, také nápaditá choreografie. Spolu se skvělými výkony (výborná Z. Herfortová i S. Janotová, D. Vitázek (ačkoli u těch dvou jsem celou dobu bojovala s tím, že už jsem je viděla mockrát jinde a lepší) a R. Jícha) to dohromady dává další výborný muzikál na repertoáru MDB.
Iveta Novotná  70 %
2.11.2014 | 21 hodnocení
(+1)
Duch není muzikálem v pravém slova smyslu. Chybí mu výrazná hudební melodie, která by vám uvízla v hlavě. Popravě řečeno, hudebně je to muzikál dosti slabý, avšak má překvapivě několik činoherních pasáží, které jsou herecky velmi dobré. Andrea Březinová jako Oda Mae je nepřekonatelná a její konfrontace s Duchem A. Slaniny jsou tím nejlepším, co může muzikál nabídnout. Po technické stránce zaujmou projekce, které tu plní svůj účel a neslouží jen k tomu, aby se diváci pokochali technickými vymoženostmi divadla. Hodnocení: 60% plus 10% za výkon A. Březinové, které Odu hrála "pouze" jako záskok.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Anah  100 %
14.5.2018 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá podívaná, a to muzikály moc nemusím, ale brňáci mně prostě dostali. BRAVO
Lada 125  90 %
16.4.2018 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu skvělé představení s využitím moderní technologie a krásným zpěvem.Rozhodně jedno z nejlepších,které jsem viděla.
Sonnia  100 %
9.3.2018 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Geniální muzikál, který jsem neváhala navštívit dvakrát. Skvělé triky, výborná choreografie, hudba, kterou jsem si broukala ještě dlouho po odchodu z divadla. Děj se věrně držel filmu, konec byl dojemný. Všem, komu jsem muzikál doporučila, byli nadšení.
Rejpalka  70 %
20.10.2017 | 213 hodnocení
+ souhlasím
65%. Není to zrovna můj šálek kávy, ten film je plytký a stojí právě na efektech, které ale v Brně udělali moc pěkně a ke standardním výkonům svých hvězd (ne, opravdu nemám ráda Dušana Vitázka) přidali alespoň tu vizuální podívanou. Poté, co jsem viděla verzi v Plzni byla tato verze mnohem mnohem lepší.
KarelK  80 %
28.9.2017 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Dokonale zpracovaný muzikál po technické i herecké stránce (Vitázek, Bergerová, Jícha). Ale královnou inscenace je Markéta Sedláčková v roli Ody Mae.
Slapanska.m  90 %
31.3.2017 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Úžasně zpracovaný muzikál,skvělé herecké výkony a to neumluvím efektech...úplná pecka
Kluk.sedu  60 %
2.6.2015 | 131 hodnocení
+ souhlasím
Výkony všech výborné. Ale celá inscenace je utahaná...taková sladkobolná,až začíná nudit. Ožívá s příchodem duchů a Ody Mae.
Cindy.92  50 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Dle mého názoru byli v prvé řadě nevhodně zvoleni představitelé hl. rolí. Téměř nikdo mě nepřesvědčil, že by na svou úlohu stačil. Snad jen Aleš Slanina. Jeho urputná snaha je však převálcována podprůměrným (u Herfortové pevěckým, u Sedláčkové hereckým) výkonem Ody Mae. Divadlo láká diváky na monstrózní muzikál dle romantického filmu a místo toho je nám předveden kus s pár triky, projekcí a nezajímavými songy. Zdena Herfortová je beze sporu paní herečka a umělkyně v oboru činoherního herectví. Zde však bylo zapotřebí i zpěvu a proto mi trochu uniká její nominace na Thálii právě za tento výkon.
Janis  70 %
24.2.2015 | 292 hodnocení
+ souhlasím
Hudebně byl tento muzikál spíš nevýrazný, přesto se mi nastudování MDB líbilo. Pěkné choreografie company (tanec obstarává téměř výlučně, což je škoda např. pro talent O.Studénky), zajímavé i vizuálně, děj příběhu také odsýpal tak, že nebyl prostor pro nudu: podle mého velmi dobře režijně zvládnuto.
I.Odehnalová se mi líbila víc pěvecky, M.Němec mě pěvecky překvapil, kladně. Spolehlivé výkony podal A.Březina, S.Slovák, K.Pekar, J.Apolenář.
Škoda, že jsme neviděli Z.Herfortovou jako Odu, ale A.Březinová v alternaci se stále víc profiluje jako komediální talent a její možná nástupkyně.
Martin21  60 %
22.2.2015 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Od standardních výkonů (např. Vitázek a Jícha), přes strhující show Z. Herfortové v roli Ody Mae (přál bych jí výhru Thálie!) až ke špatné I. Odehnalové, coby Molly. Její zpěv je špatný, herecky nevýrazná... Škoda, že jsem neměl štěstí na Svetlanu :-/ Celkově to není muzikál v pravém slova smyslu, jako třeba Flashdance nebo Zorro, atp. Jak již někteří píší, převažuje zde více činohry, neodnesete si žádný "hit". Líbily se mi laserové, světelné a promítací techniky. Za mě lepší průměr z repertoáru MdB.
Aja  20 %
30.12.2014 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Uřvané, se spoustou hluchých míst, křečovité výkony herců. Jediné, co stálo za vstupné, byly efekty. :-(
honzy  70 %
24.11.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
MdB uvedlo velmi brzy od původní londýnské premiéry "duchařský" muzikál The Ghost (DUCH).Nutno dodat,že se podařilo nastudovat muzikál kvalitně a divák se může ponořit do napínavého děje,s detektivní zápletkou a zaposlouchat se do hudebního zpracování, ikdyž ne příliš výrazného.Hlavní roli dobře vystihl A. Slanina.Jemu sekundovala, bohužel nevýrazně,jak herecky,tak i pěvecky, I.Odehnalová.Zápornou roli si zahrál O.Studénka.Zaujal i duch v podání I.Ondříčka.Dobrá je choreografie, moderní scéna i světelný design.Pokud máte rádi sladkobolný příběh,Duch je tu pro Vás.Repríza odpol.22.11.14Hodn.70%
Markéta - Brno  90 %
12.11.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Hollywoodský doják na prknech MdB nebyl naštěstí přeslazený. Výkony A. Slaniny a S. Janotové velmi dobré. Z. Herfortová v roli Oda Mae byla k popukání a díky ní bych na představení šla znovu. Dobře zapracované byly světelné efekty, díky kterým divák měl opravdu pocit, že na jevišti je duch. Mírným zklamáním pro mě byly písně, které byly plytké a nezapamatovatelné a ve kterých ani jeden z hlavních představitelů nezazářil. I přes to však dávám 90%.
Nick  80 %
29.10.2014 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Brněnský Duch vyniká zejména nápaditými triky, světelným designem a scénou. Příběh, ač notoricky známý, nenudí a díky dobře načasovaným gagům občas i překvapí. Hudba, dle mého názoru velmi dobrá, v této inscenaci bohužel příliš nevyniká, čemuž nepřidá ani nenápaditý (avšak rozhodně ne zlý) překlad. Aleš Slanina velmi zajímavý, herecky jistý, hlasově suverénní. Ivana Odehnalová už je na tom se zpěvem hůře, ale herecky opět velmi uvěřitelná. Robert Jícha po všech stránkách výborný. Markéta Sedláčková je královnou celé inscenace. Duch je celkově velmi dobré představení a stojí za návštěvu!
Candie254  70 %
28.10.2014 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Technické možnosti Mdb jsou opravdu nekonečné. Před vyřešením scény a světel,včetně kouzel, smekám. Minimálně scéna je daleko lepší než na West Endu. Co bohužel musím lehce zkritizovat tak zpěv. Ivana Odehnalová byla skvělá Molly, ale občas jí to vážně dost ujelo. Dušanu Vitázkovi taky občas, ale na druhou stranu byl opravdu dokonalý herecky. Největší pozornost na sebe ale strhla Markéta Sedláčková. Dlouho jsem ji neviděla v roli, která by jí takto sedla a dala vyniknout jejímu hlasu. Hudebně je to pěkný muzikál, ale doporučila bych ho hlavně díky skvěle zvládnutému technickému provedení.
Jan456  80 %
24.10.2014 | 227 hodnocení
+ souhlasím
U této inscenace je trochu překážkou, že jsem znal anglickou verzi, kterou mám naposlouchanou. Takže mě vadilo trochu nevýrazné hudební nastudování a trochu i zpěv hlavních představitelů, který nebyl tak výrazný, jak jsme tomu jindy zvyklí. Ale dost negativ. Je to velmi dobré představení, které v tomto divadle umí. Výborná scéna, kostýmy i výprava. Výborná Zdena Herfortová, ta opravdu k sežrání, ne-li na Thalii, dobrý Dušan Vitázek. Rozhodně běžte, budete uslzení jak ze smíchu, tak ze samotného mýdlového příběhu, který se povedl!
Roman1211  100 %
14.10.2021 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Svižné, technicky dobře zpracované, vtipné narážky na současná politická témata.
Ameli  70 %
29.11.2019 | 18 hodnocení
Davez  90 %
15.10.2018 | 106 hodnocení
JSimple  30 %
25.3.2018 | 28 hodnocení
DecentFellow  80 %
4.2.2018 | 5 hodnocení
Aneta Věžníková  100 %
4.10.2017 | 111 hodnocení
Sobticek  90 %
16.5.2017 | 47 hodnocení
Galdve  60 %
2.10.2015 | 53 hodnocení
Čiko  80 %
14.4.2015 | 1089 hodnocení
Camarido  30 %
11.11.2014 | 63 hodnocení
JOP  90 %
21.10.2014 | 20 hodnocení
Paya888  100 %
20.10.2014 | 312 hodnocení
Cherry  80 %
18.10.2014 | 83 hodnocení
Vteco  60 %
2.6.2016 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.