Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Viki kráčí za štěstím

Premiéra: 29.4.2017 | 2:05
Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Tomáš Rusín. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Choreografie: Jaroslav Moravčík. Dirigenti: Dan Kalousek, Martin Procházka. Režie: Juraj Nvota.
Poslední uvedení: červen 2017.
Komedie ze současnosti v kabátě jazz-bluesového muzikálu. Viki Bouzková by mohla být šťastná – má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není...zatímco její manžel Láďa chce jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
36 %
36121000

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Candie254  20 %
23.9.2017 | 218 hodnocení
+ souhlasím
Dvě hodiny utrpení. Ještě horší než Don Juan. Lucie Bergerová má své kvality, ale ani ona nemohla tuto hru nijak pozvednout... nedivím se, že se již stáhla z repertoáru.
KarelK  30 %
29.7.2017 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel, zhlédnuto z piety k autorům...jednoduchý předvídatelný děj, kromě jednoho čísla se stepem v úvodní části skoro utrpení. Dobří herci ve velmi slabé příležitosti.
Klára Tesařová  30 %
21.6.2017 | 87 hodnocení
+ souhlasím
První půlka se neskutečně vleče. Námět je v podstatě o ničem. Postrádám silný příběh, na kterém by se dalo stavět. Herci sice odvedli svoje profesionální výkony, jak se v divadle takového jména sluší a patří, ale neměla jsem z nich pocit, že by si hru užívali celým srdcem. Druhá půlka byla o trochu svižnější, ale celkově dojem ze hry moc nevylepšila. Petr Štěpán v ústřední roli sice zachraňoval, co mohl, ale moc toho nadělat právě nemohl. Docela dost lidí na můj vkus odešlo po přestávce. Nutno říci, že je docela chápu, ale existují v brněnském divadelním prostředí i daleko horší kusy.
Cindy.92  20 %
20.6.2017 | 314 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bohužel nabývám stejného dojmu jako před dvěma lety u Don Juana. Dvě hodiny ničeho. Jestli to měl být pokus pánů Uhdeho, Štědroně a Cóna o vymáčknutí posledních tvůrčích sil, byl to pokus bohužel nesoudný a smutný. Příběh rádoby moralizující s přemírou sexuálních narážek aj. Herci na mě působili, že z kusu nejsou nadšení. Jak už tu někdo psal, nezachránily to ani výkony a talent hl. představitelů, především k tomu ani neměli dostatečný prostor. Postava papouška asi měla být vtipná, ale působila křečovitě a trapně. Jediné co lze kladně hodnotit je scéna a pracovní nasazení orchestru.
Eva123  60 %
9.5.2017 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Viki kráčí za štěstím měl vzadu otáčecí kulisu, na jedné straně byl interiér a na druhé straně stěna paneláku se zpívajícími herečkami ve všech oknech, což člověku připomnělo Poprask na laguně, byť moderně pojatý. - Líbil se mi Jakub Przebinda jako Papoušek i nositel Papouška
a taky Lucie Bergrová v titulní roli Ludviky Bouzkové.
Brtník  30 %
6.5.2017 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Je smutné vidět výborné výkony hlavních postav v mizerném kuse. A tohle bylo smutné! Jinak - L.Bergerová bezvadná, P.Štěpán a V.Matušovová profi výkon jako vždy, dobrá scéna, hudba i choreografie. (představení 6.5.2017)
MichalaHela  20 %
6.5.2017 | 15 hodnocení
+ souhlasím
20% jen za 2 polovinu představení, první děs běs. Velmi nepovedený muzikál u MDB jsem zvyklá na mnohem lepší kusy.
Cherry  40 %
4.5.2017 | 82 hodnocení
+ souhlasím
Více se mi líbila první polovina,z 2 půlky slabý dojem. Vždycky se velmi těším na nový muzikál,ale začnu pečlivě vybírat, méně někdy znamená více. Dala bych přednost,kdyby se znovu hrály muzikály, které měly úspěch v minulých letech před r.2014.
Jan456  40 %
2.5.2017 | 210 hodnocení
+ souhlasím
No tak nevím...V první půlce jsem marně čekal na skupinu šesti děvčat, se kterými šlo překonat jedno velké klišé, které se na jevišti odehrávalo, obával jsem se, že se stejným napětím budu v druhé půlce čekat na konec, ale překvapivě byla zajímavější. Celkově ovšem hodně slabý kus, zejména samotným libretem. Hudebně jsem měl pocit, že slyším i hudbu ke Sněhurce tohoto divadla. Pochválit musím scénografii, tradičně už L.Bergerovou, která je opravdu výborná, ale ani s P.Štěpánem to nezachránili. Byl bych radši, kdyby místo této premiéry oprášily staré kusy Jekyll&Hyde nebo Čarodějky z Eastwicku.
Paya888  40 %
24.6.2017 | 308 hodnocení
Sobticek  70 %
16.5.2017 | 47 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.