Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Ženy na pokraji nervového zhroucení

Premiéra: 17.12.2017 | 2:30
Podle stejnojmenného filmu Pedra Almodóvara. Překlad: Zdeněk Bartoš. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Karel Cón, Martin Procházka. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: rok 2018.
Ztřeštěná muzikálová komedie podle známého filmu o ženách a mužích a jejich vzájemném trápení. Madrid na konci 80. let je město pulzující životem, překotným rozvojem, uměním i vášněmi. Dabingovou herečku Pepu právě v den, kdy se postupně ukazuje, že je opravdu těhotná, náhle opouští její milenec Iván. Než Iván stihne vše vysvětlit, Pepa se setkává se s jeho bývalou ženou Lucíou, právě propuštěnou po dvaceti letech z nervového sanatoria, i jeho synem a jeho snoubenkou. Lucía se hodlá s Ivánem soudit. Do všeho se zaplétá i modelka Candela, která právě zjistila, že její nový milenec Malik je hledaný šíitský terorista. Pepa s pomocí dobrosrdečného taxikáře hledá dál po celém Madridu řešení všech těchto náhle nastalých problémů...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
62 %
kontroverzní inscenace (209.)
62101000
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  40 %
7.6.2018 | 717 hodnocení
+ souhlasím
I já se se Ženami minul. Bohužel se musím přiklonit k hodnocení mých předcházejících recenzentů, ne těch prvotních. Viděl jsem, prakticky už zapomněl. Jediná Markéta Sedláčková mi utkvěla svým výkonem v paměti,jinak zhola nic. Škoda.
Evilmaggie  30 %
23.5.2018 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Se Ženami jsme se prostě minuly. Jediný pocit, který ve mně po představení zůstal, byl, že to bylo celé hrozně trapné a pitomé. Nějak neprožívám tituly, které stojí na faktu, že je každá postava idiot a ztělesnění těch nejomezenějších předsudků. Byť mi nesedla předloha, která zde kouká postavám psychologicky tak sotva na povrch, oceňuji několik náročných hereckých výstupů.
Jan456  40 %
17.4.2018 | 210 hodnocení
+ souhlasím
Toto byl v mých očích přešlap. Myslím, že se nepovedlo skoro nic. Všichni podávají standardní výkon, vyzdvihnout musím Markétu Sedláčkovou, Elišku Skálovou a Lucii Bergerovou. Je to bohužel jedna velká křeč a sedět na "ztřeštěné komedii", kde se v sále nikdo nesměje a po vtipu na jevišti následuje hrobové ticho v hledišti je utrpením pro diváka, ale mnohem víc musí ubíjet herce.
KarelK  80 %
28.1.2018 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Veselé, trochu bláznivé a trochu jiné než běžné muzikálové komedie. Každopádně o dost lepší antidepresivum než tabletka Neurolu :-)
Sólo pro vynikající Lucii Bergerovou !
David Strang  100 %
21.1.2018 | 131 hodnocení
+ souhlasím
Teď si uvědomuju, že sem vlastně nikdá neochutnal Gaspáčo.. :-)
Klára Tesařová  80 %
20.1.2018 | 108 hodnocení
+ souhlasím
Španělsko. Rytmus. Hroucení. Tanec. Korida. Ženy, které by si z fleku lupli pár tabletek Neurolu. Místo nich vám ale o svých trablech povídají. Zpívají, Hrají. Kubismus na vás dýchá každým coulem. Průvodce D. Vitázek nemusí jít po chuti všem, ale jinak bravurní výkon L. Bergerové. Rovněž S. Milfajtová i E. Skálová se vám vryjí paměti. Stejně jako huba míchající jazz-rock spolu s madridskými rytmy. Celkově je hra silně antistresová. Pokud máte problémů nad hlavu, s tím, že jste sami na pokraji nervového zhroucení pomalu s pilulkou v ruce, běžte na Ženy. Ukážou, že v tom nejste samy!
Martin21  70 %
16.1.2018 | 445 hodnocení
+ souhlasím
Z obsazení je dle mého názoru Markéta Sedláčková. Zbytek ansáblu podává své bězné výkony. Netradiční hra, ovšem si myslím, že ne každému sedne.
Johanka17  30 %
5.2.2019 | 44 hodnocení
Sobticek  90 %
23.1.2018 | 47 hodnocení
Čiko  60 %
21.1.2018 | 1011 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.