Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Ženy na pokraji nervového zhroucení

Premiéra: 17.12.2017 | 2:30
Podle stejnojmenného filmu Pedra Almodóvara. Překlad: Zdeněk Bartoš. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Karel Cón, Martin Procházka. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: rok 2018.
Ztřeštěná muzikálová komedie podle známého filmu o ženách a mužích a jejich vzájemném trápení. Madrid na konci 80. let je město pulzující životem, překotným rozvojem, uměním i vášněmi. Dabingovou herečku Pepu právě v den, kdy se postupně ukazuje, že je opravdu těhotná, náhle opouští její milenec Iván. Než Iván stihne vše vysvětlit, Pepa se setkává se s jeho bývalou ženou Lucíou, právě propuštěnou po dvaceti letech z nervového sanatoria, i jeho synem a jeho snoubenkou. Lucía se hodlá s Ivánem soudit. Do všeho se zaplétá i modelka Candela, která právě zjistila, že její nový milenec Malik je hledaný šíitský terorista. Pepa s pomocí dobrosrdečného taxikáře hledá dál po celém Madridu řešení všech těchto náhle nastalých problémů...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
62 %
62101000

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  40 %
(zadáno: 7.6.2018, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
I já se se Ženami minul. Bohužel se musím přiklonit k hodnocení mých předcházejících recenzentů, ne těch prvotních. Viděl jsem, prakticky už zapomněl. Jediná Markéta Sedláčková mi utkvěla svým výkonem v paměti,jinak zhola nic. Škoda.
Evilmaggie  30 %
(zadáno: 23.5.2018, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Se Ženami jsme se prostě minuly. Jediný pocit, který ve mně po představení zůstal, byl, že to bylo celé hrozně trapné a pitomé. Nějak neprožívám tituly, které stojí na faktu, že je každá postava idiot a ztělesnění těch nejomezenějších předsudků. Byť mi nesedla předloha, která zde kouká postavám psychologicky tak sotva na povrch, oceňuji několik náročných hereckých výstupů.
Jan456  40 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 205)
přínosný / zajímavý komentář
Toto byl v mých očích přešlap. Myslím, že se nepovedlo skoro nic. Všichni podávají standardní výkon, vyzdvihnout musím Markétu Sedláčkovou, Elišku Skálovou a Lucii Bergerovou. Je to bohužel jedna velká křeč a sedět na "ztřeštěné komedii", kde se v sále nikdo nesměje a po vtipu na jevišti následuje hrobové ticho v hledišti je utrpením pro diváka, ale mnohem víc musí ubíjet herce.
KarelK  80 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Veselé, trochu bláznivé a trochu jiné než běžné muzikálové komedie. Každopádně o dost lepší antidepresivum než tabletka Neurolu :-)
Sólo pro vynikající Lucii Bergerovou !
David Strang  100 %
(zadáno: 21.1.2018, počet hodnocení: 127)
přínosný / zajímavý komentář
Teď si uvědomuju, že sem vlastně nikdá neochutnal Gaspáčo.. :-)
Klára Tesařová  80 %
(zadáno: 20.1.2018, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Španělsko. Rytmus. Hroucení. Tanec. Korida. Ženy, které by si z fleku lupli pár tabletek Neurolu. Místo nich vám ale o svých trablech povídají. Zpívají, Hrají. Kubismus na vás dýchá každým coulem. Průvodce D. Vitázek nemusí jít po chuti všem, ale jinak bravurní výkon L. Bergerové. Rovněž S. Milfajtová i E. Skálová se vám vryjí paměti. Stejně jako huba míchající jazz-rock spolu s madridskými rytmy. Celkově je hra silně antistresová. Pokud máte problémů nad hlavu, s tím, že jste sami na pokraji nervového zhroucení pomalu s pilulkou v ruce, běžte na Ženy. Ukážou, že v tom nejste samy!
Martin21  70 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 406)
přínosný / zajímavý komentář
Z obsazení je dle mého názoru Markéta Sedláčková. Zbytek ansáblu podává své bězné výkony. Netradiční hra, ovšem si myslím, že ne každému sedne.
Johanka17  30 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 40)
Sobticek  90 %
(zadáno: 23.1.2018, počet hodnocení: 47)
Čiko  60 %
(zadáno: 21.1.2018, počet hodnocení: 840)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.