Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Donaha!

Premiéra: 15.10.2021 | 3:20
Podle povídky Wendy Holdenové a stejnojmenného filmu režiséra Petera Cattanea a scénáristy Simona Beaufoye. Překlad: Pavel Dominik. České texty písní: Pavel Dominik, Hanuš Bor. Úprava: Jaroslav Slánský, Anna Smrčková. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudební spolupráce: Linda Winterová. Choreografie: Linda Fikar Stránská. Režie: Jaroslav Slánský.
Populární muzikál, na jehož konci jdou pánové donaha. Parta nezaměstnaných ocelářů se rozhodne čelit své životní situaci tím, že se stane skupinou striptérů...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
80 %
8031000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
20.6.Po19:00Abonentní skupina DOvstupenky
20.6.Po19:00 vstupenky
Abonentní skupina DO

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  40 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
Divácky atraktivní muzikál je častým hostem nejen na českých jevištích, boleslavská inscenace patří k méně vydařeným. Nepovedené hudební nastudování – herci jsou tlačeni do neodpovídajících hlasových poloh, na premiéře se často ozývaly falešné tóny. Neefektní choreografie, v níž se účinkující neukázali příliš pohybově disponovaní. S jednodušším libretem se lze utkat se ctí, ale hercům se nedaří postavy polidštit, většina z nich vyznívá příliš prostoduše a jejich jednání až nesmyslně. Solidní výprava. Divácký úspěch se možná dostaví, nicméně v MDMB v minulosti mnohokrát svedli nasadit laťku výš.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  80 %
(zadáno: 1.11.2021, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
75% Na českých jevištích asi v současné době nenajdeme hranější muzikál. Děj je jednoduchý, ale šitý na míru empatickému divákovi. A ten soucítí. Navíc mu dá autor nahlédnout do rodin a sociálních zázemí jednotlivých ocelářů. Toto zpracování i přes svoji stopáž nepostrádá tempo a je zábavné. Pihou na kráse je zpěv Petra Mikesky a trochu drmolící Nathan - jeho syn. Svoji postavu výborně vystihla Ivana Nováčková.
Ba-jo  80 %
(zadáno: 20.10.2021, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál v MDMB? A v provedení činoherců? Ano a povedený! Muzikál jako žánr v Čechách zrovna nevyhledávám, ale toto provedení (i ve srovnání s filmovým zpracováním) mě velmi bavilo! Bravurně a kolektivně herecky zvládnuté, povedená a dobře vymyšlená scénografie, která se proměňovala ve vražedném tempu a režijně srozumitelně a žánrově vše dobře zastřešené. Rozhodně se vyplatí zajít se podívat a poslechnout na vlastní oči i uši!
Scoobi  80 %
(zadáno: 16.10.2021, počet hodnocení: 94)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.