Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Donaha!

Premiéra: 15.10.2021 | 3:20
Podle povídky Wendy Holdenové a stejnojmenného filmu režiséra Petera Cattanea a scénáristy Simona Beaufoye. Překlad: Pavel Dominik. České texty písní: Pavel Dominik, Hanuš Bor. Úprava: Jaroslav Slánský, Anna Smrčková. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudební spolupráce: Linda Winterová. Choreografie: Linda Fikar Stránská. Režie: Jaroslav Slánský.
Populární muzikál, na jehož konci jdou pánové donaha. Parta nezaměstnaných ocelářů se rozhodne čelit své životní situaci tím, že se stane skupinou striptérů...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
70 %
7051000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
7.9.So19:00Muzikálvstupenky
7.9.So19:00 vstupenky
Muzikál

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  40 %
17.12.2021 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Divácky atraktivní muzikál je častým hostem nejen na českých jevištích, boleslavská inscenace patří k méně vydařeným. Nepovedené hudební nastudování – herci jsou tlačeni do neodpovídajících hlasových poloh, na premiéře se často ozývaly falešné tóny. Neefektní choreografie, v níž se účinkující neukázali příliš pohybově disponovaní. S jednodušším libretem se lze utkat se ctí, ale hercům se nedaří postavy polidštit, většina z nich vyznívá příliš prostoduše a jejich jednání až nesmyslně. Solidní výprava. Divácký úspěch se možná dostaví, nicméně v MDMB v minulosti mnohokrát svedli nasadit laťku výš.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eliška Tobolkková  80 %
18.12.2023 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý muzikál v podání činoherců. Moc doporučuji.
BloggarSumec  40 %
23.10.2022 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Čekal jsem na hodnocení po druhém zhlédnutí. Po premiéře, které nebyla úplně vydařená jsem se vydal po roce s nadějí, že muzikál bude rozehraný a lepší. Bohužel ne. Pokud by se jednalo pouze o činohru, bylo by to skvělé, výborně vyhrané scénky Hrubý, Mikeska, Theimer u auta, excelentní Madeja při tréninku a další činoherní pasáže. Ale toto je muzikál a poměrně dost těžký. Pokud divadlo nedisponuje herci, kteří zpívají alespoň na průměrné úrovni, nechápu jeho uvedení. Ti samí herci, kteří skvěle hrají, naprosto nezpívají. Opět jediný pěvecký výkon Madeja, který stojí za pozornost. Pokud by šlo o činohru dal bych 80%
Čiko  80 %
1.11.2021 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
75% Na českých jevištích asi v současné době nenajdeme hranější muzikál. Děj je jednoduchý, ale šitý na míru empatickému divákovi. A ten soucítí. Navíc mu dá autor nahlédnout do rodin a sociálních zázemí jednotlivých ocelářů. Toto zpracování i přes svoji stopáž nepostrádá tempo a je zábavné. Pihou na kráse je zpěv Petra Mikesky a trochu drmolící Nathan - jeho syn. Svoji postavu výborně vystihla Ivana Nováčková.
Ba-jo  80 %
20.10.2021 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál v MDMB? A v provedení činoherců? Ano a povedený! Muzikál jako žánr v Čechách zrovna nevyhledávám, ale toto provedení (i ve srovnání s filmovým zpracováním) mě velmi bavilo! Bravurně a kolektivně herecky zvládnuté, povedená a dobře vymyšlená scénografie, která se proměňovala ve vražedném tempu a režijně srozumitelně a žánrově vše dobře zastřešené. Rozhodně se vyplatí zajít se podívat a poslechnout na vlastní oči i uši!
Scoobi  70 %
16.10.2021 | 108 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.