Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Na dotek

[Closer]
Premiéra: 18.10.2013. Překlad: Jitka Sloupová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Petr Mikeska.
Poslední uvedení: březen 2015.


Jedna z nejúspěšnějších současných světových her. Intimní příběh milostného čtyřúhelníku, ve kterém se velmi otevřeně mluví o tom, co se může mezi muži a ženami stát. Hra o lásce na první pohled, o vášni a o spalujících vztazích...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
80 %
8061000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Helena Grégrová 70 %
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Slušně udělaný Marber, k němuž Mikeska sice nic výjimečného nepřidal, ale ani mu neublížil.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 24.2.2015, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
65%. V Boleslavské inscenaci, možná z obav před reakcemi konzervativnější části publika, zmírnili vulgarismy v jazyce, čímž zároveň částečně potlačili otevřenost, kterou hra kdysi zaujala. Dobře vybraná moderní hudba, moderní scénické řešení. Na uspořádání prostoru a organizaci pohybu herců by se našlo několik nelogičností, případné drobné výhrady k režijnímu výkladu některých detailů v charakterech i situacích jsou věcí názoru. Každopádně jde o zdařilé provedení atraktivního textu s vyrovnanými hereckými výkony.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 4.2.2015, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
Ta hra má kouzlo permanentního vnitřního napětí a zvláštní tajemství, které se mladoboleslavské inscenaci povedlo udržet a podtrhnout díky zjevnému souznění celého tvůrčího týmu. Citlivou režii, vyrovnané herecké výkony a trefnou hudební složku doplňuje originální scénografie, prostřednictvím které dostane akvárium, jakožto paralela k našim osobnostním mikrosvětům, šanci k pozoruhodně variantním vyzněním.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 1.2.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace dokazující, že pokud se režie snaží přečíst text tak, aby byl herecky co nejpřitažlivější, podobný pocit pak dolehne i z jeviště do hlediště. P. Mikeska pečlivě vystavěl jednotlivé scény hry, které posléze vytvořily zajímavě kompaktní vztahovou mozaiku života. Na minimalistické scéně byly k vidění čtyři vyrovnané výkony, díky nimž byla radost sledovat osudy jednotlivých hrdinů i přes fakt, že se jednalo již o moje šesté zhlédnuté nastudování této hry. Skvěle vybraná hudba.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
KristynaU 80 %
(zadáno: 4.4.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Hra se mi moc líbila, zpracování a provedení povedené (herecké výkony i scéna). Škoda, že se v místním divadle nesetkala s úspěchem. Kromě derniéry, na které jsem měla tu čest být a kde bylo divadlo plné, bývala prý hlediště poloprázdná. Velká škoda. A přitom jsem se při představení často velmi bavila, nejednalo se o žádnou chmurnou či depresivní hru.
Edna E 80 %
(zadáno: 24.10.2014, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
"Žijeme stejně, jak sníme - SAMI!!" - prostě dobře napsaný text... Inscenaci jsem měla možnost shlédnout v industriálním prostředí muzea Škodovky. Jednoduchá scéna, dokreslena dobře vybranou hudbou a podpořena projekcí, mi absolutně vyhovovala. Minimalismus podtrhoval herecké výkony, obzvláště paní Milkové. Ze začátku člověk vnímal pouze to, co vidí, postupem inscenace propadal do její hloubky a mnohé věci byly jasné až na konci. Určitě se ještě půjdu na představení podívat do Divadla Na Jezerku. Představení v MB doporučuji.
BloggarSumec 70 %
(zadáno: 10.11.2013, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá režie, slušné herecké výkony, zejména Prokeš a Nakládalová. Ale něco tomu chybí
Scoobi 80 %
(zadáno: 6.6.2015, počet hodnocení: 86)
Bacraj 80 %
(zadáno: 20.2.2015, počet hodnocení: 164)
Al Bunda 90 %
(zadáno: 8.11.2013, počet hodnocení: 37)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.