Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Liliom

Premiéra: 4.9.2020 | 2:20
předpremiéry od srpna 2020
Překlad: Jiří Zeman. Dramaturgie: Milan Šotek. Scéna: Pavla Kamanová. Kostýmy: Alena Dziarnovich. Hudba: Jakub Kudláč, Petr Svozílek. Režie: Štěpán Pácl.
Hra klasika maďarské literatury, zpopularizovaná muzikálovou verzí „Carousel“, jedno z nejpůvabnějších děl počátku 20. století. Andreas Zavoczki, kterému nikdo neřekne jinak než Liliom, obsluhuje pouťový kolotoč. Těžko říct, co je větší atrakcí – zda kolotoč, či fešák Liliom. Nechodí se sem paničky nakonec svézt jenom proto, že doufají v následné svedení vyhlášeným frajerem? Týž den, kdy Liliom konečně najde svou životní lásku, přijde o práci. Nese to těžce a rozhodne se zúčastnit loupežného přepadení...
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
48 %
4841000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
17.9.19:00 vstupenky
9.10.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Metro  10 %
(zadáno: 7.9.2020, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Návrat do letité bídy?
Janis  60 %
(zadáno: 5.9.2020, počet hodnocení: 249)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi pěkná výprava a poetické dílko, ale nějak to pro mě nemělo šťávu.
Michal Švanda  50 %
(zadáno: 24.9.2020, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Částečně sociální drama ale překvapivě s výletem do posmrtného života. Také je to příběh o lásce nesourodé dvojice z předměstí, která se navzájem přivede do neštěstí. Konec je otevřený. Ale dá se taky říct, že se tak trochu rozpačitě vytrácí bez jasného vyznění. Představitelé hlavních rolí Ivan Dejmal (Liliom), Petra Lorencová (jeho žena Julča) a Pavel Doucek (gauner Švihák) hrají své postavy přesvědčivě a s nasazením. Jejich výkony asi zůstanou v paměti nejvíc.
Živá hudba (vibrafon) je dobrý nápad, který nevtíravě podtrhuje děj.
Milovnicedivadla  70 %
(zadáno: 29.9.2020, počet hodnocení: 10)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.