Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Antonína Dvořáka]

Bouřlivá plavba

Premiéra: 17.9.2022
Podle hry Ference Molnára „Na zámku“. Překlad: Šimon Dominik. Dramaturgie: Norbert Závodský. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Hudba: Michal Sedláček. Texty písní: Tom Stoppard, Šimon Dominik, Hanuš Bor, Vojtěch Štěpánek, Michal Sedláček. Pohybová spolupráce: Jana Tomsová. Režie: Vojtěch Štěpánek.
Poslední uvedení: květen 2023.
Volná adaptace komedie maďarského dramatika Ference Molnára, v níž si známý britský dramatik pohrává s prolínáním fikce a reality a brilantními dialogy si utahuje z operetních klišé i ze samotného psaní divadelních textů. Na palubu zaoceánského parníku právě nasedli úspěšní autoři operet Turai a Gal spolu se skladatelem Adamem, který jako by ze skeče Ministerstvo švihlé mluvy vypadl. Společně s herci Natašou a Reném Sleděm mají jen pár dnů na to, aby dopsali a nazkoušeli nejnovější hru. Co na tom, že zatím nemají začátek ani konec. A nejspíš ani prostředek. Přípravy na premiéru však více než bouřlivé moře narušují bouřlivé vztahy. A taky stevard Dvorníček, trochu blázen a trochu génius...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
5051000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Jana Krátká  10 %
10.5.2023 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Viděno v březnu 2023. Popravdě se nedivím, že hra už byla stažena. Asi jsem nic horšího neviděla, omlouvám se hercům, ti hráli dobře, ale bohužel to bylo tak plytké, že to nebylo ani vtipné, ani k zamyšlení....prostě hra o ničem, bohužel....
Diogenes  60 %
4.1.2023 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Přišlo mi to jako prvoplánová snaha o humor. Velmi dobré však byly všechny scény s Petrou Kocmanovou a Janem Fišarem. I úmyslně přehrávat se musí umět, a to tito dva uměli skvěle. A také roztomile ulítlý konec.
Prokop Dveře  60 %
28.9.2022 | 222 hodnocení
+ souhlasím
"Mají jen pár dnů na to, aby dopsali a nazkoušeli nejnovější hru. Co na tom, že zatím nemají začátek ani konec. A nejspíš ani prostředek." Přímá citace z popisu.
Bavil hlavně František Večeřa jak popíjel koňak.
Martinkristek  50 %
21.2.2023 | 27 hodnocení
Tamcitu  70 %
21.12.2022 | 62 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.