Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo „12“]

Opilí

Premiéra: 16.3.2019. Překlad: Tereza Krčálová. Dramaturgie: Sylvie Rubenová-Vůjtková. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Zuzana Hudáková. Hudba a režie: Lukáš Brutovský.
2:20


Hořko-směšná hra jedné z vůdčích osobností současné ruské dramatiky, která klade znepokojivé otázky týkající se smyslu naší existence na tomto světě. Jedna hluboká noc, spousta bezedných lahví a v tom všem se utápí čtrnáct opilých. Jejich smutky a bolesti a stejně tak i radosti a lásky vyplouvají na povrch a tahle noc může nenávratně změnit osud každého z nich. Oni všichni jsou totiž tělem Boha a slyší jeho šeptání ve svých srdcích. A právě proto se z jejich srdcí může ozvat pravda – místy krutá, místy milosrdná, ale v každém případě očišťující...
15!
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7521000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Rivah 80 %
(zadáno: 12.9.2019, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
První část groteska s příchutí klauniády, artistní výkony a to třískání sebou musí bolet. Druhá část jde do nitra postav, nejsilněji působí výkon Ivana Dejmala, který umí zaplnit i velké jeviště Myrona (Peer Gynt), i ostatní jsou dobří. U Františka Strnada by prospěla výraznější artikulace a síla hlasu.
Prokop Dveře 70 %
(zadáno: 4.9.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
K zamyšlení, co se filozofických otázek víry a boha týká, ale i humor se najde ve značné míře. Opilost postav je pak zpestřením, které dodá danému tématu všední nádech, a divákův pohled na věc a na celý svět je o to střízlivější.
14 židlí, 14 lidí, 14 příběhů a 14 osudů - to jsou Opilí.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.