Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Chicago

Premiéra: 26.6.2019
Podle stejnojmenné knihy Maurine Dallas Watkinsové. Překlad a české texty písní: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudební spolupráce: Josef Fojta. Choreografie: Hana Achilles. Úprava a režie: Linda Keprtová.
Poslední uvedení: září 2020.
Americký satirický jazzový muzikál. Příběh dvou pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Velmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flynna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů, otevřeně tematizuje korupci v soudních síních i v médiích, poukazuje na perverzní potřebu „výroby“ celebrit a především útočí na absurdně amorální zákony showbyznysu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
67 %
6761000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Scrabble  70 %
21.2.2020 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Nijak mě to nestrhlo. Ale v podstatě nevím, co bych vytkla. Herci byli výborní a bylo vidět, jak je zpívání a tancování baví. A třeba si to užívali víc, než nějakou těžkou psychologickou hru, kterou já bych ocenila víc.A přesto jsem se těšila na konec
Pet  70 %
28.12.2019 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Výborné řemeslo k výbornému muzikálu nestačí. Měla jsem možná příliš velká očekávání, o představení se dlouhou dobu mluvilo jako o nejnákladnějším projektu divadla, ale výsledek tomu bohužel neodpovídá. Písně mi přišli nudné, na scéně se většinu času pohybuje zbytečně mnoho postav, hlavní hrdinka neměla na hlavní roli dostatečné charisma a herci hráli jako by to byla jejich povinnost. Ta radost mi tam chyběla. Kdybych měla muzikál srovnat měřítkem Cikáni jdou do nebe, Donaha..., víc než 50 % bych nedala, takto dávám symbolických 70 %, ale znovu bych na představení nešla.
Cechoslovak  70 %
20.9.2019 | 101 hodnocení
+ souhlasím
Poctivé precizní představení, kterému se nedá nic vytknout. Souhra souboru je bezvadná, takže hudební výstupy mají perfektní rytmizaci i choreografickou stránku. To, že mě některé písničky nudí a téma je pro mě trochu odtažité, je asi můj problém. Zároveň dobře chápu i aktualizaci a promlouvání k dnešku: lidé, kteří v životě nic nedokázali a zasloužili by spíše opovržení, se i dnes stávají celebritami. Nejpůsobivějším výstupem byla scéna popravy, i když s barokní reprodukovanou hudbou a pantomimou do inscenace příliš organicky nezapadla.
Fedorocko  60 %
1.7.2019 | 751 hodnocení
+ souhlasím
Totální vedro, v sále bez klimatizace, nepřispělo k lepšímu hodnocení.
Terazky  40 %
19.1.2020 | 68 hodnocení
Tristan  90 %
24.11.2019 | 58 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.