Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Emilia Galotti

Premiéra: 13.2.2010. Překlad: Václav Cejpek. Dramaturgie: Hana Hložková. Scéna: Jana Špalová. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudba: Jiří Kučerovský. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: březen 2011.


Proslulá hra osvícenského myslitele. I když jejím ústředním tématem je tragédie lásky, hra zkoumá procesy mocenských vztahů mezi vrstvami společnosti, mezi mužem a ženou, zároveň kritizuje prodejnost a představy o správné morálce.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Weika 50 %
(počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Brtníková, Šulaj, Tihelková, Hromádka - únosné až spíše skvostné herecké výkony, zbytek ansámblu byl buďto nevýrazný nebo v některých případech až otřesný.
Na můj vkus příliš "ukecaná" hra - ale co, je to klasika. Jinak podání celkově bylo takové mdlé, nevýrazné, táhlé a často hluché. Výborné pro publikum, které se tváří seriózně, ale nečeká nic těžkého. Neurazí, nepotěší. Konec inscenace naopak naštěstí vygradoval pěkným způsobem. Kdyby ten tam nebyl, nebylo by na představení nic, co by mně k němu aspoň trošičku táhlo.
Josef 90 %
(zadáno: 17.3.2011, počet hodnocení: 158)
Oroniel 40 %
(zadáno: 13.3.2011, počet hodnocení: 10)
Mrav 60 %
(zadáno: 16.2.2011, počet hodnocení: 45)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.