Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Pierre de Marivaux

Falešné našeptávání

Premiéra: 11.11.2017. Překlad: Daniela Jobertová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Eva Kotková. Hudba: Pavel Helebrand. Úprava a režie: Radovan Lipus.
2:10


Hra z francouzského klasického veseloherního repertoáru, jejíž zápletka čerpá z citového konfliktu, v němž si láska proráží cestu často buď proti vůli, nebo i bez vědomí milujících...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Cechoslovak 70 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Slováckému divadlu nelze upřít snaha o repertoárovou pestrost. Francouzský klasicismus tu pár let (naštěstí?) chyběl. Tady nás nečekají rokokové kostýmy a paruky, ale vkusná stylizace s parodickými rysy. Postavy si sice přenášejí morálku 18. století, ale hra nás nenutí je nějak soudit. Pravda, zaráží nás drzé sebevědomí sluhů, kteří přerůstají své pány a příliš ani nevěříme lásce zamilovaných, ale to se snad nedalo brát vážně ani v době vzniku hry. Banální obsah vyvažuje krásný jazyk (překlad), slovní humor a vyrovnané herecké výkony.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.