Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Falešné našeptávání

Premiéra: 11.11.2017. Překlad: Daniela Jobertová. Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Eva Kotková. Hudba: Pavel Helebrand. Úprava a režie: Radovan Lipus.
2:10 | Poslední uvedení: únor 2019.


Hra z francouzského klasického veseloherního repertoáru, jejíž zápletka čerpá z citového konfliktu, v němž si láska proráží cestu často buď proti vůli, nebo i bez vědomí milujících...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
75 %
7541000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 50 %
(zadáno: 25.1.2019, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Herci se opravdu snaží a právě jejich výkony, originální pohybová složka a drobné přidané gagy jsou hlavním zdrojem humoru. Samotný text hry působí hodně zastaralým dojmem, je až neskutečně upovídaný. Režisér Lipus hru stylizoval do podoby prvorepublikové grotesky, což herci zvládají s elegancí a po celou dobu drží vtipně stylizovanou dikci. Repliky chrlí do hlediště rychlostí kulometu, což naštěstí vede k tomu, že inscenace nemá moc hluchých míst. V klasickém hávu konverzační komedie bych tuhle hru tedy vidět nechtěl...
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
LucillaK 80 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno 2x, z toho jednou na každoroční Noci divadel s bonusovým představením divadelních žánrů. Hra s milým francouzským espritem.
Fedorocko 80 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Viděna derniéra a líbilo se. Tomáš Šulaj opět výborný.
Cechoslovak 70 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 72)
přínosný / zajímavý komentář
Slováckému divadlu nelze upřít snaha o repertoárovou pestrost. Francouzský klasicismus tu pár let (naštěstí?) chyběl. Tady nás nečekají rokokové kostýmy a paruky, ale vkusná stylizace s parodickými rysy. Postavy si sice přenášejí morálku 18. století, ale hra nás nenutí je nějak soudit. Pravda, zaráží nás drzé sebevědomí sluhů, kteří přerůstají své pány a příliš ani nevěříme lásce zamilovaných, ale to se snad nedalo brát vážně ani v době vzniku hry. Banální obsah vyvažuje krásný jazyk (překlad), slovní humor a vyrovnané herecké výkony.
Scrabble 70 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 32)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.