Spitfire Company

Skořápka

Premiéra: 1.10.2021 | 2:15
Koprodukční inscenace Divadla Petra Bezruče a Spitfire Company.
Překlad románu: Ladislav Šenkyřík, Martin Hilský (úryvky z Hamleta). Dramaturgie: Anna Smrčková, Aneta Fodorová. Výprava: Lucie Žilák Labajová. Hudba: Martin Tvrdý. Režie: Miřenka Čechová, Petr Boháč.
Současná variace na hamletovské téma. „Tak tady jsem, vzhůru nohama v ženě. Nemám na vybranou, ve dne v noci tisknu ucho k prokrvené stěně. Poslouchám, všechno si v duchu zaznamenávám a dělám si starosti. Kolem mě se v posteli kují vražedné pikle a já jsem zděšený z toho, co mě čeká. Nemám jméno ani předchozí adresu, žádné náboženství, žádné dluhy, žádné nepřátele. Ve svém diáři, pokud by nějaký existoval, mám jenom datum svých nadcházejících narozenin. Jsem součástí komplotu. Je do něj zapletená moje matka a já tudíž taky. A teď už jste do něj zapletení i vy!“
15!  
Spitfire Company
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
74 %
7471000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 22.11.2021, počet hodnocení: 1476)
+ přínosný / zajímavý komentář
Takový to, když celý svět je vlastně docela dost na houby, že si už i v matčině lůně musíte připadat přinejmenším jako Hamlet. Víc z děje neprozradím, ale ráda dodám, že divadelní poetika Bezručů a Spitfire Company se prolnula v této inscenaci vysloveně symbioticky a vstřícně mému diváckému naturelu. Herecké souhře dominuje suverénní výkon Kateřiny Krejčí, která, v roli dítěte chystajícího se na porodní "zemětřesení", probudí mateřský pud snad i v kamenné sfinze.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Tvidatko  60 %
(zadáno: 24.11.2021, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Lepší než kniha! Kateřina Krejčí byla vynikající, skoro se mi chce použít nějaké přiblblé spojení jako "HERECKÝ KONCERT". Zamilovala jsem si i kulisy, ale všeobecně Skořápku nepovažuji za úchvatné dílo, které stálo za to inscenovat, pardonek pane McEvane!
Michal1982  70 %
(zadáno: 22.11.2021, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno při první premiéře v Praze... Za mě dobře uchopená literární předloha....pro mě jsou Bezruči srdeční záležitost a vždy mě těší, když zavítají do Prahy.. Kateřina Krejčí u mě bodovala nejvíce, naopak o chlup více jsem očekával od Markéty Matulové a její uchopení postavy matky mi moc nesedlo... Skvělá scéna napodobující dělohu matky, moderní variace na Hamletovské téma. Sečteno a podtrženo - velice slušná podívaná.
Slavomirka  90 %
(zadáno: 23.11.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené představení a Bezruči se Spitfire Company výjimečné spojení. Na konci představení byly i "zimomriavky". Výborná Kateřina Krejčí
1spade4  90 %
(zadáno: 19.11.2021, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná Kateřina Krejčí
Rivah  70 %
(zadáno: 8.10.2021, počet hodnocení: 259)
Prokop Dveře  60 %
(zadáno: 1.10.2021, počet hodnocení: 109)
Voltyos  80 %
(zadáno: 2.10.2021, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.