SpoluHra

Prolomit vlny

Premiéra: 26.11.2018 | 2:35
Podle stejnojmenného filmového scénáře, s použitím motivů nerealizované verze Petera Asmussena a Davida Pirieho. Překlad: Pavel Peč. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Myko a citace. Úprava a režie: Viktorie Čermáková.
Divadelní adaptace slavného filmu kontroverzního dánského režiséra. Malé město na pobřeží, kde se všichni znají. Malá komunita, která silně věří. Malí lidé, v nichž cizinec vždy budí podezření. On je odjinud, ona je jinde. Jí považují za blázna, jeho za nepřítele. Svatba, zranění, strnulost. Ona ale věří, že ho svou láskou dokáže vyléčit. Jenže jak žít ve světě, kde existuje jen jedna víra, když ta vaše není ta správná...?
14!  
SpoluHra
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
75 %
75111000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 22.10.2019, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
55%. Dramatizace Trierova filmu přenáší na jeviště silný příběh absolutní lásky. Model inscenace V. Čermákové je celkově rozporuplný. Na jednu stranu vzniká nemálo silných momentů, ale na ty je nutné v neuspořádaném dění poměrně dlouho čekat. Sporná je i volba a užití některých scénografických vnějškových prostředků. Výkony některých herců ve vedlejších rolí působí skoro amatérsky. Vše zachraňují P. Horváthová, R. Zach a S. Nováková. Díky nim může inscenace nakonec v divákovi přece jen vzbudit silné emoce.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zelimlejnas  80 %
(zadáno: 17.3.2021, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi silné, emotivní a zdrcující. Rozdíly mezi výkony herců, hlavní role byly excelentní. I když se to těžko trávilo, ta syrovost byla velmi působivá. Film jsem neviděl.
JirkaS  80 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace chladná stejně jako prostředí, kde se odehrává, mě donutila zamyslet se nad leckterými věcmi ohledně Boha a víry. Ze všeho toho chladu ční úchvatná Petra Horváthová, která, byť nehraje jednoznačně kladnou postavu, je dokonalá a přesná. Dokáže být k politování stejně jako umí být nesnesitelná. Zdatně jí sekundují Roman Zach se Sandrou Novákovou. Pojetí inscenace odpovídá syrovosti příběhu, a v tom je její kouzlo a kvalita. Jednoduchý nápad se skládacími židlemi jako nosným prvkem se sem výborně hodí. Trochu krácení a komornější pojetí s menším počtem postav by neškodilo. /12.4.2019/
Lukáš Šídlo  100 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle je koncert, nádhera. Petra Horváthová ukázala spolu s Romanem Zachem, Lenkou Zahradnickou a spol. úžasný výkon. Představení má tempo, scéna je převratná.Prostě úžasné představení.Díky za zážitek.
Barka  80 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85% Velmi syrová, drsná a nekompromisní inscenace. Petra Horváthová mě svým projevem trochu iritovala, ale to bylo myslím v pořádku, nemyslím si, že to má být postava, která je vám sympatická na první dobrou. Moc se mi ve své postavě líbila Lenka Zahradnická a o Romanovi Zachovi ani nemluvím, ten mě prostě neskutečně baví :)
MMK  90 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Typický von Trier. Jeho fandové budou nadšeni, komu nesedí, nebude se mu líbit ani Prolomit vlny. Vynikající Petra Horváthová.
Petrr  80 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
75 %
LucieSykorova  30 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 140)
přínosný / zajímavý komentář
No, nevim. Petra Horváthová?
Kačka  50 %
(zadáno: 29.11.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh jsem neznala, takže jsem celkem se zájmem sledovala co se stane, hlavní představitelka hrála skvěle, ovšem bylo tam zbytečně moc sexuálních narážek a vulgárních scén - podle mě zbytečně (vášeň mladých manželů jde určitě ukázat i jinak), závěrečné svlečení jen do kalhotek úplně zbytečné. Taktéž rušící byly skládací židle coby hlavní rekvizita. V několika scénách na nich hlavní hrdinka balancuje, kov jí podkluzuje pod nohama, dokázala jsem vnímat jen to jestli nespadne.
Domi.Mac  60 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Náročné. Lístky na premiéru jsem měla pořízené dlouho dopředu kvůli Zachovi, ale v představení má vlastně dost malou roli. Celé představení se točí okolo jeho manželky, kterou na doraz hraje Petra Horvátová. Je to dost dlouhé, hodně sexuální a pro někoho i vulgární. Pro ty, co neznají příběh jistě poutavé, zbytek ocení krásné projekce a muziku. Herecké výkony dost nevyrovnané. Vlastně ani nevím, co si o tom mám myslet. 55%
Pilulka  90 %
(zadáno: 14.1.2020, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Smutný příběh, který mě strhujícím hereckým výkonem Petry Horvathové a Romana Zacha usadil do křesla a ještě po několika hodinách o něm přemýšlím.
Nikoss  80 %
(zadáno: 30.9.2021, počet hodnocení: 63)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.