SpoluHra

Lars von Trier, Vivian Nielsen

Prolomit vlny

Premiéra: 26.11.2018. Podle stejnojmenného filmového scénáře, s použitím motivů nerealizované verze Petera Asmussena a Davida Pirieho. Překlad: Pavel Peč. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Myko. Úprava a režie: Viktorie Čermáková.


Divadelní adaptace slavného filmu dánského kontroverzního režiséra. Malé město na pobřeží, kde se všichni znají. Malá komunita, která silně věří. Malí lidé, v nichž cizinec vždy budí podezření. On je odjinud, ona je jinde. Jí považují za blázna, jeho za nepřítele. Svatba, zranění, strnulost. Ona ale věří, že ho svou láskou dokáže vyléčit. Jenže jak žít ve světě, kde existuje jen jedna víra, když ta vaše není ta správná...?
14!
SpoluHra
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
65 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Barka 80 %
(zadáno: 17.1.2019, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
85% Velmi syrová, drsná a nekompromisní inscenace. Petra Horváthová mě svým projevem trochu iritovala, ale to bylo myslím v pořádku, nemyslím si, že to má být postava, která je vám sympatická na první dobrou. Moc se mi ve své postavě líbila Lenka Zahradnická a o Romanovi Zachovi ani nemluvím, ten mě prostě neskutečně baví :)
MMK 90 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Typický von Trier. Jeho fandové budou nadšeni, komu nesedí, nebude se mu líbit ani Prolomit vlny. Vynikající Petra Horváthová.
Petrr 80 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 157)
přínosný / zajímavý komentář
75 %
LucieSykorova 30 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 105)
přínosný / zajímavý komentář
No, nevim. Petra Horváthová?
Kačka 50 %
(zadáno: 29.11.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh jsem neznala, takže jsem celkem se zájmem sledovala co se stane, hlavní představitelka hrála skvěle, ovšem bylo tam zbytečně moc sexuálních narážek a vulgárních scén - podle mě zbytečně (vášeň mladých manželů jde určitě ukázat i jinak), závěrečné svlečení jen do kalhotek úplně zbytečné. Taktéž rušící byly skládací židle coby hlavní rekvizita. V několika scénách na nich hlavní hrdinka balancuje, kov jí podkluzuje pod nohama, dokázala jsem vnímat jen to jestli nespadne.
Domi.Mac 60 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Náročné. Lístky na premiéru jsem měla pořízené dlouho dopředu kvůli Zachovi, ale v představení má vlastně dost malou roli. Celé představení se točí okolo jeho manželky, kterou na doraz hraje Petra Horvátová. Je to dost dlouhé, hodně sexuální a pro někoho i vulgární. Pro ty, co neznají příběh jistě poutavé, zbytek ocení krásné projekce a muziku. Herecké výkony dost nevyrovnané. Vlastně ani nevím, co si o tom mám myslet. 55%

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.