Studio Ypsilon [hlavní scéna]

Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi

Premiéra: 15.12.2017. Podle tzv. „Silvestrů“ Osvobozeného divadla a hry Jiřího Voskovce, Jana Wericha „Don Juan & Company“ s hudbou Jaroslava Ježka. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Ondřej Zicha. Hudební spolupráce: Miroslav Kořínek, Dominik Renč, Jan Bradáč. Choreografie: Jan Onder. Režie: Jan Schmid.
2:20


Revue s písněmi vycházející z předloh Osvobozeného divadla jako připomínka Jiřího Voskovce, Jana Wericha a především geniálního českého hudebního skladatele Jaroslava Ježka.
Studio Ypsilon
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
49 %
4981000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 60 %
Termíny představení
22.10. (Čt) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
9.11. (Po) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Městské divadlo Znojmo]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 1431)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Tradičně hravě a poeticky působivě svá, hudebně originální a šmrncovně rozpohybovaná ypsilonková koláž skládá tentokrát hold Jaroslavu Ježkovi a v nepřehlédnutelných náznacích i obraz tehdejší doby, zrcadlící i to, co ji spojuje se současností. Škoda jen některých zbytečně natahovaných pasáží v seriálovém pojetí Dona Juana, které přece jen poněkud oslabují spád inscenace. Prémiový dík za zprostředkování setkání s klavírním mágem Tomášem Víškem, jeho virtuozita a civilní vklad do jevištního dění jsou doslova a do tónu kořenícím zjevením!
Michal Novák 60 %
(zadáno: 7.1.2018, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Spíše než pocta Ježkovi (V+W Revue v MDP je tomu mnohem blíž) je to setkání s ypsilonskou asociativní montáží. Dojde i na recyklaci dalšího hudebního výstupu z inscenace Mozart v Praze, jen proto, že se také útržkovitě předváděl Voskovcův a Werichův přepis Dona Juana. Hravá koláž je tradičně silná v metodě kolektivní improvizace nebo v revuálních pasážích (bravurní Petr Vršek, Jiřina Vacková, Barbora Skočdopolová a Jan Večeřa), jinak není co hrát. Ypsilonce by více než snaha pochytat co nejvíce zajíců ve jménu jakýchsi principů slušela sourodá generační výpověď/pohled na tento fenomén.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Valmez 60 %
(zadáno: 3.1.2019, počet hodnocení: 204)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavný pořad plný písniček a scének, doporučil bych.

Viděl jsem 2x.
Klára Kučerová 60 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Možná až moc překombinované. Typická inscenace zahrnující nejrůznější asociace, kdy divák leckdy přestává chytat všechny pointy. Zvláštní zvolení zrovna Don Juana, jako pocta Ježkovi. Nicméně fantastické jsou taneční výkony herců a také klavírní doprovod Tomáše Víška a Dominika Renče. Písničky osvobozeného divadla jsou chytlavé a známé, takže donutí diváka si zavzpomínat. Pěkné.
Plšík 60 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 509)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Radiator 0 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 86)
přínosný / zajímavý komentář
Nuda, není co hrát, scénografie příšerná, kostýmy ještě horší. Dno...
Veronika J. 80 %
(zadáno: 9.10.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem na představení o Ježkovi na festivalu Čekání na Václava v Hradci a musím říct, že potlesk ve stoje si zasloužilo. Asi proto, že jsem takovou poctu Ježkovi čekala, svižné písničky, roztomilá paní Kretschmerová a nadšení ?mladé gardy? přesvědčilo mě i další diváky, že to Ypsilonce pořád šlape a těším se, že si někdy vyjedu do Prahy ještě třeba na Swing... 80%
Lumca 40 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 324)
Dramaholik 20 %
(zadáno: 4.2.2018, počet hodnocení: 120)
Andysh 70 %
(zadáno: 9.2.2018, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.