Studio Ypsilon [hlavní scéna]

Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi

Premiéra: 15.12.2017 | 2:20
Podle tzv. „Silvestrů“ Osvobozeného divadla a hry Jiřího Voskovce, Jana Wericha „Don Juan & Company“ s hudbou Jaroslava Ježka. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Ondřej Zicha. Hudební spolupráce: Miroslav Kořínek, Dominik Renč, Jan Bradáč. Choreografie: Jan Onder. Režie: Jan Schmid.
Revue s písněmi vycházející z předloh Osvobozeného divadla jako připomínka Jiřího Voskovce, Jana Wericha a především geniálního českého hudebního skladatele Jaroslava Ježka.
Studio Ypsilon
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
52 %
5291000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
28.6.Út19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
65 %. Tradičně hravě a poeticky působivě svá, hudebně originální a šmrncovně rozpohybovaná ypsilonková koláž skládá tentokrát hold Jaroslavu Ježkovi a v nepřehlédnutelných náznacích i obraz tehdejší doby, zrcadlící i to, co ji spojuje se současností. Škoda jen některých zbytečně natahovaných pasáží v seriálovém pojetí Dona Juana, které přece jen poněkud oslabují spád inscenace. Prémiový dík za zprostředkování setkání s klavírním mágem Tomášem Víškem, jeho virtuozita a civilní vklad do jevištního dění jsou doslova a do tónu kořenícím zjevením!
Michal Novák  60 %
(zadáno: 7.1.2018, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Spíše než pocta Ježkovi (V+W Revue v MDP je tomu mnohem blíž) je to setkání s ypsilonskou asociativní montáží. Dojde i na recyklaci dalšího hudebního výstupu z inscenace Mozart v Praze, jen proto, že se také útržkovitě předváděl Voskovcův a Werichův přepis Dona Juana. Hravá koláž je tradičně silná v metodě kolektivní improvizace nebo v revuálních pasážích (bravurní Petr Vršek, Jiřina Vacková, Barbora Skočdopolová a Jan Večeřa), jinak není co hrát. Ypsilonce by více než snaha pochytat co nejvíce zajíců ve jménu jakýchsi principů slušela sourodá generační výpověď/pohled na tento fenomén.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivo Železný  40 %
(zadáno: 8.9.2021, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Písničky V+W a Jaroslava Ježka jsou samozřejmě vynikající. Aspoň to. Jinak v tomto dívadle jsem téměř vždy pozoroval, že se víc baví jeviště než hlediště. Tentokrát mi připadalo, že ani jeviště. Celkem se člověk nediví, protože v třičtvrtěprázdném hledišti kromě nějaké školy, pozvané, aby tak nezelo, mohlo být tak deset patnáct platících diváků. Prostě si to odkroutili, aby už mohli ke krbu.
4 (37.)
Valmez  100 %
(zadáno: 3.1.2019, počet hodnocení: 328)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavný pořad plný písniček a scének, doporučil bych.

Viděl jsem 4x.
Klára Kučerová  60 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Možná až moc překombinované. Typická inscenace zahrnující nejrůznější asociace, kdy divák leckdy přestává chytat všechny pointy. Zvláštní zvolení zrovna Don Juana, jako pocta Ježkovi. Nicméně fantastické jsou taneční výkony herců a také klavírní doprovod Tomáše Víška a Dominika Renče. Písničky osvobozeného divadla jsou chytlavé a známé, takže donutí diváka si zavzpomínat. Pěkné.
Plšík  60 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 652)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Radiator  0 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 87)
přínosný / zajímavý komentář
Nuda, není co hrát, scénografie příšerná, kostýmy ještě horší. Dno...
Veronika J.  80 %
(zadáno: 9.10.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem na představení o Ježkovi na festivalu Čekání na Václava v Hradci a musím říct, že potlesk ve stoje si zasloužilo. Asi proto, že jsem takovou poctu Ježkovi čekala, svižné písničky, roztomilá paní Kretschmerová a nadšení ?mladé gardy? přesvědčilo mě i další diváky, že to Ypsilonce pořád šlape a těším se, že si někdy vyjedu do Prahy ještě třeba na Swing... 80%
Lumca  40 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 337)
Dramaholik  20 %
(zadáno: 4.2.2018, počet hodnocení: 120)
Andysh  70 %
(zadáno: 9.2.2018, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.