Distheatranz

Nesnesitelně dlouhá objetí

Premiéra: 9.11.2019. Překlad: Tereza Krčálová. Výprava: Zuzana Štěpančíková. Hudba: Anna Doležalová, Tomáš Zápotocký a citace. Dramaturgie a režie: Vít Malota, Kateřina Studená.
1:30x


Hra současného ruského dramatika o čtyřech mladých lidech, kteří se chtějí naučit žít. „New York. Monika a Charlie. Kryštof a Emmi. Monika si bere Charlieho. Monika otěhotní. Monika jde na potrat. Charlie si bere Moniku. Charlie má sex s Emmi. Charlie letí do Berlína. Emmi potkává Kryštofa. Emmi chce do ráje. Emmi polyká prášky. Kryštof vchází do veganské restaurace. Kryštof potkává Emmi. Kryštof má v sobě černého hada.“
15! v průběhu představení se na jevišti kouří
Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
81 %
8191000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jerman 70 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Ivan Vyrypajev je nejvýraznější osobností ruského "nového dramatu", ceněný i mimo Rusko, a často inscenovaný v Čechách. Nesnesitelně dlouhá objetí patří k novějším hrám psaným na zakázku evropských divadel. Jímavý obraz o setkání čtyř mladých lidí z různých koutů světa hledajících smysl své existence a snažících se překonat citovou vyprázdněnost. Děj nabývá postupně stále více psychadelické formy, až na hranici srozumitelnosti. Mé první setkání s "off" souborem Distheatranz, mladí neokoukaní talentovaní herci, nápaditá režie a citlivý hudební doprovod dvěma muzikanty. Bravo.
J.anek 90 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 319)
přínosný / zajímavý komentář
Bolestně krásná veganská inscenace na pomezí života a smrti, po které bych nechtěl uklízet jeviště a čistit kostýmy. Hraje se o hledání smyslu, o bolesti života a o lásce taky. A je to divadlo poezie ve třetí osobě - neosobní, a přece tolik intimní a živočišné. Kluky a Anežku Šťastnou znám už z Kafkova a Vítkova Procesu, Marii-Luisu jsem viděl prvně, všichni byli skvělí. A bavili mě muzikanti a způsob, jakým žili s inscenací.
Petrr 80 %
(zadáno: 3.12.2019, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
78 %
KubaB 90 %
(zadáno: 3.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Nesnesitelně krásné pojetí. Možná přehnaně obrazné, přesto trefné. Musím a musíš to vidět.. třeba budeš radči vegan. Tolik vhledu, co tihle lidé zvládnuli, je viděno jen málokdy v jejich věku.
Fly 90 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Důvěrná a komorní inscenace, které podzemní sevřený prostor švandovského Studia velmi svědčí. Čtyři mladí lidé žijící v blahobytu dnešního New Yorku zjišťují, že materiální dostatek ani smyslové prožitky k naplněnosti nestačí. Od první části plné ostentativní tělesnosti, divokosti, v níž nechybí humor, postupují postavy k hledání vlastní opravdovosti a nakonec i společnému středu, počátku bytí. Ta cesta vede peklem, ale peklem pro diváka velmi působivým, ve Vyrypajevově textu nádherně obrazným. Nesnesitelně dlouhá objetí jsou hluboká a podivuhodně krásná do poslední minuty a ještě dlouho poté.
Marakeš 80 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Plný počet, který bych dala při prvním a druhém pohledu na scénu, mi během hry pokazil pocit snahy využít každou potenciální rekvizitu a prostor jako nějaký symbol či efekt. Nevím, jestli to soubor udělal touhou dovést inscenaci k dokonalosti, nebo to tam prostě patřilo a jen mně to přišlo dosazené. Vše totiž už vystihovala samotná hra a působení herců. Se slzou v oku ubírám pár procent za dějovost, která se mi zdála tak nějak stále v jedné rovině. Naštěstí zde bylo stále na co koukat a neubralo to tolik na mé pozornosti. Doporučuji inscenaci všem, kteří chtějí vidět pěkný kousek.
Kuncda 90 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrý!!!
Terezie 50 %
(zadáno: 18.1.2020, počet hodnocení: 15)
TaM.T.am 90 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.