Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Až na věky

Premiéra: 20.5.2018 | 2:20
Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Marie Jirásková. Hudba: Miloš Orson Štědroň. Režie: Radovan Lipus.
Poslední uvedení: duben 2019.
Ponorný milostný thriller dvou propletených životů. Do malého hotelu v přístavním městečku na východě Anglie přijíždějí osmnáctiletí novomanželé Edie a Irene strávit líbánky. Jsou opojení láskou, mladistvým nadšením a společnými životními plány. Oba jsou z nuzných poměrů a žasnou nad luxusně vybaveným apartmá, které jim za poněkud záhadných okolností zaplatil Irenin otec. Co tomuto šťastnému páru dají a vezmou další dvě čtvrtstoletí životních výher i nezdarů a ztrát, se postupně odhaluje v průběhu dvou jejich návratů na místo činu v novomanželském apartmá...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
50 %
5051000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 50 %
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
7.8.2018 | 3002 hodnocení
+ souhlasím
Tři setkání jednoho páru v jednom apartmá odehrávající se při třech významných událostech této dvojice v průběhu pěti desítek let. Setkání divák sleduje paralelně, čímž dochází k situacím, že v jeden moment spatřuje postavu ve třech provedeních najednou i s jejími vzájemnými reakcemi na vyřčená slova, na něž člověk někdy čeká i desítky let, než pochopí, co pro něj v daný moment znamenala. Režie klade důraz na mimiku, gesta, pohledy, čímž tuto devízu textu akcentuje. Přesto by inscenace snesla krácení, některé scény působí rozvláčně. Herecky vyrovnané, nejvíce zaujali P. Janečková a J. Láska.
Lukáš Dubský  50 %
24.5.2018 | 1066 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace má neobvyklou strukturu, kdy se na jevišti prolínají tři časové roviny. Zvyšuje to dynamiku, výraznější pointy se ale tímto formátem vytěžit nepodařilo. Hře by pomohlo zkrácení a odstranění přestávky nesmyslně umístěné doprostřed dialogu. Je zajímavé sledovat, jak si tři herci mezi sebou rozdělí jednu postavu. Divadlo láká na hostujícího L.Freje, kterému se daří ztvárnit ironického glosátora unaveného životem, nicméně na premiéře měl zřetelné potíže s textem. Na atraktivitě hře nepřidává ani akcentování britských reálií. Snadno zapomenutelný kousek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KSnow  60 %
29.6.2019 | 102 hodnocení
+ souhlasím
Možná proto, že mám slabé místo pro tenhle koncept zobrazování vztahů po určitém časovém období, mi tahle inscenace až hodně překvapivě sedla. V závěru je to až moc dlouhé, režijně to ničím překvapivé nebo inovativní není, ale předloha je dobrá, herecké výkony solidní, a problémy proměn hlavních postav a spolu s tím citů a přístupu jednoho k druhému dobře vykreslené a zajímavé.
Snekac  50 %
12.4.2019 | 248 hodnocení
+ souhlasím
Kvituji originální námět, kdy se jeden pár ve třech časových rovinách potkává v jednom hotelovém pokoji. Hra má však i slabší místa a celkově by mohla být o trochu kratší. Na druhou stranu jsem se i dobře bavil.
Unionboy  40 %
12.4.2019 | 398 hodnocení
Čiko  50 %
7.8.2018 | 1011 hodnocení
Martin21  50 %
3.7.2018 | 445 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.