Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Podivný případ se psem

Premiéra: 18.3.2017 | za oponou|2:40
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Tereza Sléhová-Vydarená. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
Poslední uvedení: červen 2019.
Úspěšná dramatizace románu Marka Haddona. Napínavý, dojemný i vtipný příběh o pátrání, kdo zavraždil sousedčina psa, je vyprávěn z pohledu obdivovatele Sherlocka Holmese, patnáctiletého Christophera, který je ovšem zvláštní detektiv. Je totiž autista. Během své detektivní práce odhalí pro něj těžko pochopitelné věci ze světa dospělých a vydá se na vlastní pěst do Londýna, aby našel svou matku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
90 %
9031000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
10.12.2017 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Dramatizace populárního románu byla na českých jevištích mnohokrát prověřená. Mladí čeští herci obsazení do náročné hlavní role autistického chlapce vesměs odvedli pozoruhodné výkony. S nimi lze poměřovat i chebského M. Sabadina, jenž hraje s odpovídajícím nasazením, zaujala i věrohodná K. Jägerová v roli Siobhan. Vhodné inscenační řešení Z. Bartoše. Dojem z jinak solidního zpracování bohužel částečně kazí průměrné či podprůměrné ztvárnění většiny vedlejších rolí (rutina, „šuplíky“ a přehrávání v horších případech, topení se v citech u těch lepších).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Poldinka  100 %
6.2.2024 | 12 hodnocení
+ souhlasím
100 procent za hru a ještě 10 navíc za scénu!
Ivo Železný  100 %
1.6.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto úžasné představení. Miroslav Sabadin by si za roli Christophera zasloužil Thálii. Tuplovanou. To představení nemá chybu, na místě je kompletní sbírka pé od autora, překladatele nebožtíka Jirky Joska, režiséra, herce, výtvarníka, prostě kompletek. Smích skrz slzy vyvážený na lékárnických vahách. Vzpomínám, jak režisér Jan Kačer vyprávěl, jak vysvětloval švýcarským hercům, kteří se v Na dně tvářili strašně tragicky, že i na dně může být sranda. Pro mě další velký zážitek této sezóny.
Ovace vestoje.
J.anek  70 %
19.4.2017 | 486 hodnocení
+ souhlasím
Podivný případ se psem stojí a padá s hlavním hrdinou. A Miroslav Sabadin to zvládá znamenitě, energie, talentu i charismatu má na rozdávání. Ostatní herci slouží celku. Tak to má být, jenže ne každý slouží dobře. Především Jindřich Skopec byl jako Christopherův otec nesoustředěný a zbytečně zpomaloval tempo inscenace, která se vůbec rozjížděla poněkud těžkopádně. Ale není divu - pauzy mezi představeními jsou opravdu dlouhé. Hodně mě bavila výprava Terezy Vydarené, která umožňuje vidět svět očima autisty.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.