Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Mark Haddon, Simon Stephens

Podivný případ se psem

Premiéra: 18.3.2017. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Tereza Sléhová-Vydarená. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Zdeněk Bartoš.
za oponou|2:40 | Poslední uvedení: červen 2019.


Úspěšná dramatizace románu Marka Haddona. Napínavý, dojemný i vtipný příběh o pátrání, kdo zavraždil sousedčina psa, je vyprávěn z pohledu obdivovatele Sherlocka Holmese, patnáctiletého Christophera, který je ovšem zvláštní detektiv. Je totiž autista. Během své detektivní práce odhalí pro něj těžko pochopitelné věci ze světa dospělých a vydá se na vlastní pěst do Londýna, aby našel svou matku...
Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Termíny představení
10.5. (Pá) 10:00 za oponou; zadáno pro školy Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
28.5. (Út) 10:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Městské divadlo Sokolov]

31.5. (Pá) 19:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo v Celetné, Praha]

22.6. (So) 19:00 vstupenky za oponou; DERNIÉRA Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 10.12.2017, počet hodnocení: 1498)
přínosný / zajímavý komentář
Dramatizace populárního románu byla na českých jevištích mnohokrát prověřená. Mladí čeští herci obsazení do náročné hlavní role autistického chlapce vesměs odvedli pozoruhodné výkony. S nimi lze poměřovat i chebského M. Sabadina, jenž hraje s odpovídajícím nasazením, zaujala i věrohodná K. Jägerová v roli Siobhan. Vhodné inscenační řešení Z. Bartoše. Dojem z jinak solidního zpracování bohužel částečně kazí průměrné či podprůměrné ztvárnění většiny vedlejších rolí (rutina, „šuplíky“ a přehrávání v horších případech, topení se v citech u těch lepších).
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 70 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 219)
přínosný / zajímavý komentář
Podivný případ se psem stojí a padá s hlavním hrdinou. A Miroslav Sabadin to zvládá znamenitě, energie, talentu i charismatu má na rozdávání. Ostatní herci slouží celku. Tak to má být, jenže ne každý slouží dobře. Především Jindřich Skopec byl jako Christopherův otec nesoustředěný a zbytečně zpomaloval tempo inscenace, která se vůbec rozjížděla poněkud těžkopádně. Ale není divu - pauzy mezi představeními jsou opravdu dlouhé. Hodně mě bavila výprava Terezy Vydarené, která umožňuje vidět svět očima autisty.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.