Západočeské divadlo v Chebu [Studio D]

Duncan Macmillan

Všechny báječný věci

Premiéra: 5.10.2017. Překlad: Magdaléna Zelenková. Dramaturgie: Martina Pokorná. Režie: Zdeněk Bartoš.


Monodrama nabízející výstředně povznášející náhled na život i podvratný smysl pro humor. Příběh mladého muže, jehož matka se pokusí o sebevraždu, a on se rozhodne začít psát seznam věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet...
Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
80 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 80 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 4.10.2018, počet hodnocení: 1401)
přínosný / zajímavý komentář
Mé druhé setkání se Všemi báječnými věcmi (prvně mě více než oslovila inscenační verze OLDstars) dopadlo opět na výbornou. I zde vše stojí a padá s autentickým šarmérstvím hereckého představitele a jeho schopností vytvořit podmínky neopakovatelné iluzi, že pouze a právě nám zatoužil dojemně a přesvědčivě vyložit, proč stojí za to jít za všech okolností životem dál. Interaktivní zapojení diváků jsem tentokrát okusila na vlastní kůži a mohu jen doufat, že můj "výkon" neohrozil ostatním příliš zážitek z představení. Roli psycholožky Klepetkové jsem se každopádně snažila dát maximum. ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
JirkaS 80 %
(zadáno: 5.10.2018, počet hodnocení: 183)
přínosný / zajímavý komentář
Sprška energie, kterou Pavel Richta v tomto představení vysílá směrem k divákům, je obdivuhodná. Je ho plný prostor, v podstatě se nezastaví a relativně intimní text, který by měl být jakousi osobní výpovědí jednoho mladého muže, povyšuje spíše na show. Což mi trochu vadilo u těch vážnějších scén, kdy mi chybělo přenesení oné naléhavosti sdělení směrem k publiku. V odlehčených scénách a v práci s publikem však exceloval a publikum spolupracovalo nad očekávání skvěle. Divák si ale spíše než zamyšlení nad vážností tématu odnese pocit pohody a pobavení. /4.10.2018 v Divadle v Celetné v Praze/
J.anek 80 %
(zadáno: 8.10.2017, počet hodnocení: 230)
přínosný / zajímavý komentář
Chytrý režijní koncept, citlivé přenesení hry do českého prostředí. Bavil mě výběr hudby - předpokládám, že vybíral Zdeněk Bartoš. Zapojování diváků je vždycky riskantní dobrodružství... Já měl štěstí na výborného tatínka, školní psycholožka se ke spolupráci moc neměla. Jak to asi funguje v New Yorku? Pavel Richta je skvělý, rozdává energii na všechny strany, pohotově reaguje na diváky, dobře pointuje. Na mém osobním seznamu všech báječných věcí tahle inscenace rozhodně nesmí chybět. Rád si tak rok počkám, kam se to celé posune.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.