Profil uživatele

Pandík

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 20.5.2023)
Velmi povedená adaptace známého románu. V hlavní roli Ellie září skvělá Denisa Barešová, která postavu dokonale vystihuje, zastiňuje všechny ostatní herce, a s níž si v maskérně vyhráli. Kulisy dokonale vykreslují depresivní a neutěšenou atmosféru místa i příběhu a navíc umožňují promyšlené prolínání scén. Jde o silný atmosférický kousek, k němuž je ale lepší znát i knižní předlohu nebo jednu z filmových adaptací - děj je tu převyprávěn opravdu letem světem a mnoho zůstává nevyřčeno. Pro lepší kontext, orientaci v ději a vytvoření vztahu k postavám rozhodně doporučuji obeznámit se s příběhem dopředu. Twilight vás nebaví? Tohle možná bude. (více v článku na blogu)
(zadáno: 1.5.2023)
Čekala jsem příjemnou komedii, dostala jsem ale těžký bizár, který se musí brát hodně s nadsázkou, aby nerozčilovala jeho nelogičnost, nesmyslnost a tragičnost. K pochopení je nezbytně nutné znát seriál Beverly Hills 90210, události na české kriminální scéně 90. let a osobnosti (zejména podsvětí) té doby. Ostatním, těm, kdo éru neprožili, nebyli dostatečně mladí a Praha jim v té době nepřišla jako město zločinu, hra moc zábavná připadat nebude. Humor byl často převzat z internetu, extrémně vulgární nebo přímo nevkusný. Oceňuji ale nadšení herců, scénu, kostýmy a snahu zakomponovat tolik gagů a předmětů z devadesátek, kolik se jen dalo. (více v článku na blogu)
(zadáno: 27.4.2023)
O hře jsem nedokázala dopředu nic moc zjistit a žila jsem v omylu, že jdu na komedii. Ve skutečnosti jde o tragédii s velkými ambicemi, kterým ale hra (zřejmě už v originále) zdaleka nedostojí. Povrchní příběh, postavy jen letmo načrtnuté a nesympatické, celé je to zbytečně explicitní. Nenašla jsem v ději žádný smysl. S punk rockem to nemá společného nic. Jediným plusem jsou herci - opravdu talentovaní, uvěřitelní, jejich verze teenagerů je naprosto autentická. Moc pěkné jsou i kostýmy. Jinak je ale hra prázdným pokusem o hluboké drama, z něhož člověk odchází pouze s pocitem prázdnoty a deprese. (více v článku na blogu)
(zadáno: 23.4.2023)
Instalajf pojednává o životě na sociálních sítích velmi alternativní hereckou i pohybovou formou. Klasický děj a postavy tu chybí. Hlavní roli hrají krátké scénky tvořící mozaiku této problematiky - velkou její část ale vynechávají, nejspíš vzhledem k velmi krátkému trvání hry (avizovaných 60 minut je ve skutečnosti pouhých 50). Představení začíná už ve dveřích. Herci předvádějí překvapivě dobré herecké i pohybové výkony. Technicky je Instalajf na překvapivě dobré úrovni. S ničím moc objevným ale inscenace nepřichází - jak všichni víme, Instagram může život velmi negativně ovlivnit. Instalajf jen ukazuje některé možné projevy tohoto vlivu. (více v článku na blogu)
(zadáno: 23.4.2023)
Spíše průměrný muzikál co do příběhu a hudebních čísel zachraňují nádherné kulisy a skvělé herecké a pěvecké výkony - zejména představitelé hlavní role Wednesday a jejího bratra Pugsleyho. Lucie Bílá v roli Morticie exceluje, i hlasově jí postava vyloženě sedne. Škoda slabého scénáře a děje - vtipů není mnoho a celý příběh je o tajné lásce a z ní plynoucích rodinných dramatů. Addamsova rodina se tady snaží "znormálnit" a spřátelit se s průměrnou rodinou a vše samozřejmě končí happy endem, kdy si všichni uvědomí, že nejsou zase tak moc odlišní. To obskurnost, morbiditu a jedinečnost milované rodinky bohužel téměř vymaže (a u Wednesday nejvíc). (více v článku na blogu)
(zadáno: 23.3.2023)
Studentské divadlo Debut hraje skvěle a procítěně - vůbec nepoznáte, že herectví teprve studují. Sympatické tváře, emocemi nabité scény, zvučné hlasy tak autentické, že při křiku máte sami skoro strach. Čarodějky ze Salemu se povětšinou drží předlohy, vše je velmi profesionálně provedené a kvalitně zahrané. Součástí představení je už vstup do prostor divadla, kdy příchozí vítá "kněz" již ve své roli. Historické scény jsou skvělé, dramatické, působí velmi realisticky. Naopak moc nebavila zbytečně dlouhá úvodní scéna s párty a nepochopila jsem, jak stěžejní píseň s příběhem souvisí. Představení bylo ale jinak výborné. (více v článku na blogu)