Hudební divadlo Karlín [Velká scéna]

The Addams Family

Premiéra: 6.11.2014 | Obnovená premiéra: 5.3.2020 | 2:35
Podle komiksových postav Charlese Addamse. Překlad, české texty písní a dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudební nastudování: Kryštof Marek. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Kryštof Marek, Martin Kumžák, Miloš Krejčí. Režie: Antonín Procházka.
Poslední uvedení: duben 2023.
Hrůzostrašná muzikálová komedie s oblíbenými bizarními postavičkami členů svérázné rodinky, která je satirickým protikladem typické americké rodiny. Addamsovi si libují v černém až strašidelném humoru, nechápou, že jim zbytek světa nerozumí a dokonce je považuje za podivíny a často se jich i bojí...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
57 %
Uživatelé
56 %
56551000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 50 %
Jiří Landa 60 %
Michal Novák 60 %
Volby

Hodnocení (56)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  50 %
26.2.2018 | 1664 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
55 %.
Jiří Landa  60 %
12.5.2015 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
55% Pokud už v HDK najeli na vyloženou komerci, měli by ji aspoň umět pořádně nastudovat. A. Procházka nedokázal z humorných situací vytvořit kontinuálně vtipnou podívanou, v jeho režii se jedná spíš o náhodný sled více či méně dobře vygradovaných situací. Muzikál neskýtá žádné zajímavější písně, hudebně jde o průměr. L. Bílá na jevišti vytvořila jen samu sebe, zpěvaččino hraní do publika Morticii neprospívá, na hony ji vzdaluje od adekvátního vyznění. Co se týče komplexního muzikálového výkonu, zaujmou hlavně V. Mertová a J. Dulava (i když je jeho zpěv pouze herecký). Celkově rozpaky.
Michal Novák  60 %
5.12.2014 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
55 % Dulava, Bílá, Mertová, Löbl, Sobotka, Pazderková, Kotiš, Břínková, Noid... HDK má ve svém repertoáru vděčnou hudební komedii pro celou rodinu. Muzikálovou adaptaci jsem neznal, o to větší bylo zklamání, jak libretu vlastně o nic nejde a pohříchu se moc nevšímá některých z populárních postaviček. Addamsovi by přitom mohli svou jinakostí nastavit hodně ostré světlo na svět kolem... Režie nebláznivá, vkusná a s citem pro pointy. Ani herecky Addams family nezklame, výtečně stylizovaní představitelé Gomeze a Morticie, k tomu si připočtěme obrovský talent – Veroniku Mertovou.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Uzivatel1000  30 %
8.3.2024 | 5 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
+ Scéna
- Překlad
- Hudba
- Chyby ve světle
- Chyby zvukaře
Rejpalka  20 %
17.11.2023 | 209 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Po zhlédnutí verze v Brně jsem si uvědomila, že v této verzi byly výrazné pouze grimasy Lucie Bílé a příšerný překlad Adama Nováka. Zoslovení ?středo? mám dodnes noční můry.
FemmeFragile  20 %
26.4.2023 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Kdo by - stejně jako já - od představení čekal, že dostane kvalitní adaptaci dnes již kultovních filmů s Anjelicou Huston, byl by - stejně jako já - těžce zklamán. Dostal by totiž něco, co se mnohem spíše podobá novému seriálu Wednesday. Z původních filmů se sofistikovaným humorem je zachováno pouze několik levně působících vykradených vtípků, které zdaleka nestačí k navození atmosféry. Jinak je to rodinná komedie s nepovedenými lascivními narážkami a dosti průměrnými pěveckými výkony. Zachraňuje to jen Lucie Bílá, která sice zpívá jako vždy dokonale, ale do role temné, zároveň však elegantní a distingované Morticie se prostě nehodí.
Monty70  60 %
25.4.2023 | 256 hodnocení
+ souhlasím
Karlín vsadil na známý titul. Moje očekávání však tento muzikál zcela nenaplnil. Chaotická režie, komické výstupy nedotažené, chybí jim pointa, někdy působí i trapně. Lucie Bílá v roli Morticie je za Lucii Bílou, její alternaci Danielu Šinkorovou jsem neviděl, rád bych porovnal. Jiří Korn přes svůj věk mě oslovil ve své roli více, jak herecky, tak pěvecky. Tak není to úplně marné, ale znám v Karlíně lepší muzikály.
Pandík  70 %
23.4.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Spíše průměrný muzikál co do příběhu a hudebních čísel zachraňují nádherné kulisy a skvělé herecké a pěvecké výkony - zejména představitelé hlavní role Wednesday a jejího bratra Pugsleyho. Lucie Bílá v roli Morticie exceluje, i hlasově jí postava vyloženě sedne. Škoda slabého scénáře a děje - vtipů není mnoho a celý příběh je o tajné lásce a z ní plynoucích rodinných dramatů. Addamsova rodina se tady snaží "znormálnit" a spřátelit se s průměrnou rodinou a vše samozřejmě končí happy endem, kdy si všichni uvědomí, že nejsou zase tak moc odlišní. To obskurnost, morbiditu a jedinečnost milované rodinky bohužel téměř vymaže (a u Wednesday nejvíc). (více v článku na blogu)
Divadlo2022  50 %
3.10.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Klasický, komerční muzikál se známým příběhem by měl nabídnout alespoň špičkové výkony. Za mě výkony příjemné, pro navštívení s dětmi, nikoliv skvělé natož špičkové. Nic méně jsem se nenudil. Doporučuji pro odpolední zábavu s rodinou, pro méně náročného diváka.
TuTen  50 %
29.9.2022 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Viděno těsně po premiéře a po letech nedávno. Tehdá ještě fajn, nyní je to již v mnohém unavený výtvor, nejspíš vyhlížející konec.
Markéta Nedvědová  80 %
17.10.2021 | 142 hodnocení
+ souhlasím
Od muzikálu s Lucií Bílou v hlavní roli jsem nečekala mnoho, až příliš mnoho jich drželo pohromadě jen díky její osobnosti, ale po srovnání s jinými zahraničními nastudováními The Addams Family jsem došla k názoru, že karlínská úprava není vůbec špatná. Bílá má co hrát, zpívat a zvládá skvělou choreografii, výborný je Jiří Korn, pěvecky, herecky i tanečně, velmi vtipná je Iva Pazderková, scéna (a krásné masožravé rekvizity) i kostýmy jsou povedené, takže nakonec snižuju jen za nedokonalý převod do češtiny. Pokud je hlavní hrdinka Středa, není možné mluvit o Ulyssesovi, že.
RaB  20 %
15.10.2021 | 364 hodnocení
+ souhlasím
Tohle dílo mělo zůstat v historii a nevracet se.
Lucie Bílá je Lucie Bílá a své role prostě nehraje. Bohužel lidem stačí, když si stoupne na jeviště a tleskají. Režie zde snad není vůbec žádná ale jedná se jen o koncert s činoherními výplněmi.
Z obsazení jednoznačně vyniká Lobl, Pazderková a Mertová/Fialová - ti to alespoň trochu zachraňují.
Bohužel tohle není ani pro děti, ani pro dospělé. Ale HDK má rádo komerci a sází na jména.
M217  50 %
21.5.2020 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Představení samo o sobě moc nefunguje. Výborná výprava, ale špatné libreto. Mezi lepší výkony patří J. Dulava a P. Děrgel.
Romana35  60 %
8.3.2020 | 324 hodnocení
+ souhlasím
Z naší alternace nejvíce zaujal Jiří Korn a Veronika Vyoralová v roli Středy. (typově přesní a výborní hlasově). Daniela Šinkorová dobrý výkon. Celkově muzikál průměrný, slabší libreto, první polovina představení mi přišla zajímavější, než druhá. Vadily mi některé scény, které byly již na hranici trapnosti ,např. výstupy strýčka Festera v podání Martina Sobotky (létání k Luně, pokusy o laciný humor mě opravdu neberou). Plusem je živý orchestr na scéně, tak jak je v Karlíně zvykem.
Kvapnik25  40 %
28.7.2018 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Chybí granace v závěru! Víc se mi líbila Daniela Šinkorová než Lucie Bílá. Iva Pazderková naprosto skvostná ve své roli.
Cyr Masner  60 %
6.5.2017 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Pohoda, jazz... Teda pardon, jazz nebyl. Ale Lucie Bílá neexhibovala sama na sebe, Jirka Korn - můj oblíbenec v 80. letech - profík jako vždy, i když trochu přibral, výborně sehraný orchestr HDK, duo Bienekeových (Iva Pazderková + Martin Zahálka) pobavilo. Překvapení a hvězda večera (tedy odpoledne/zhlédnuto představení od 15h.): Josef Fečo. Příjemně strávené odpoledne, myšlenku ani životní směr si neodnáším.
Atribut  60 %
16.3.2017 | 92 hodnocení
+ souhlasím
hudebně průměr, někdo nemá moc co zpívat, vyniknou veronika vyoralová a taky josef fečo v chlapecké roli. možná si to časem sedlo, ale v jednom z posledních představení mi lucka bílá herecky vůbec nevadila, nepřišlo mi, že by sklouzla do jiných vod, navíc typově přesně seděla. korn to taky zahrál s přehledem. nepochopil jsem, proč tam na tuhle nezajimavou roli tahali zrovna noida, stejně se hejbat, mluvit mikronem deformovanym hlasem a na konci chvili zazpivat by stejně zvládl kdokoli jinej.
Hanyzka89  50 %
5.10.2016 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Scéna krásná, děj však velmi plytký a písně obskurní.
Janul.  30 %
16.5.2016 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Hrůzostrašná muzikálová komedie až hrůza. Určitě nedoporučuji. Nudné a příběh o ničem. Pouze Jiří Korn zpěvem nezklamal.
Šákul1  70 %
9.2.2016 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Výborné herecké výkony Daniely Šinkorové a Veroniky Mertové.Tytodámy předvedli i výborný pěvecký výkon.Scéna je výpravná a hezká.The Addams Family je vtipná komedie kde si každý najde to své.I těch pár triků se povedlo.Z divadla jsem odcházel dobře naladěn.
Nick  60 %
14.12.2015 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Krok špatným směrem. Hudebně celkem nezajímavé, libreto krutě slabé, choreografie podprůměrné. Dobře fungují kostýmy, scéna a někteří představitelé. Vidění Dulava a Šinkorová na hlavní role pěvecky (a typově) rozhodně nestačí, dobří byli Coufalová, Löbl, Fečo, Juřičková. Bohužel celé představení nudí a naprosto zazdívá potenciál, který s sebou tak nádherně morbidní Addamsovi přinášejí. Nevím, do jaké míry je chyba už v původní americké verzi a do jaké míry se to pokazilo v HDK, každopádně výsledek je neuspokojivý. S milionovými dotacemi bych očekával skutečnou kvalitu, milé karlínské divadlo!
Brouček  60 %
27.12.2014 | 81 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Celkem příjemná podívaná. Lucii Bílé padla role jak ulitá. Velmi se mi líbil také výkon V. Mertové.
Kevinator  60 %
11.12.2014 | 196 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Hodnotím velmi kladně výkony tanečníků, V.Mertové, J. Feča a L. Juřičkové. Všichni ostatní aktéři a hudebníci velmi dobří. Klobouk dolů před nasazením a souhrou. Celkově mě neoslovila režie a skladby. Scénář velmi slabý. Hra ke konci mě i nudila.
Adamek2555  80 %
4.12.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Představení mě velmi příjemně překvapilo. Daniela Šinkorová naprosto úžasná, Morticia jí přesně sedí. Vynikající výkony v dětských rolích. Králem večera je pro mě Jiří Korn. Konečně má hlavní roli a prostoru tolik, kolik si zaslouží. Jemu dávám 100%. Orchestr v HDK tradičně dokonalý, má opravdu zvuk srovnatelný ze západní produkcí.
Čiko  70 %
22.11.2014 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Je to jistě trochu atypický muzikál, nicméně já jsem znal dobře předlohu a bavil jsem se...
honzy  70 %
9.11.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Americký muzikál ADDAMSOVA RODINA baví v pražském HdK diváky.Předst.má vtip,spád a jako rodinný muzikál má ambice být úspěšný.Režisér A.Procházka přenesl kouzlo originálu na prkna karlín.divadla.Z představitelů je třeba vyzvednout výbornou D.Šinkorovou,J.Dulavu,P.Děrgela i J.Feča v dětské roli.Výborná je scéna D.Dvořáka i kostýmy S.Hanákové.Horší je již hudební vyznění muzikálu.Hudba tohoto muzikálu není moc výrazná a herecká složka ční nad hudební.Přesto orchestrace i provedení s dirig.M.Kumžákem je bezchybné.Překlad A.Nováka je podařený,vadí jen místy české aktualizace.Předprem.večer 1.11.14
Martin21  70 %
9.11.2014 | 457 hodnocení
+ souhlasím
Podle komentářů ostatních uživatelů jsem do divadla šel bez jakýchkoli očekávání, avšak jsem byl mile potěšen! Překvapením byla alespoň pro mě neokoukaná a herecky i pěvecky dokonalá Daniela Šinkorová, coby Morticia. Neméně skvělá byla také Radka Coufalová - výborný výkon, tady se pozná muzikálová kvalitka z Brna! Příběh je postaven na opravdu volné předloze filmu, nejedná se o klasický muzikál, jako např. Carmen nebo Aida, a možná právě proto se mi Addams Family líbila. Viděno 8/11 od 15 hod.
MartinRadi  30 %
7.11.2014 | 16 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Pro mě zklamání největší. Promo a reklama skvělá,ale potom v divadle nuda. Oceňuji dobře okoukané kostýmy a pohyby některých postav. Ale jinak se s tím dalo jistě děla daleko, ale daleko daleko víc. Jisté je, že hvězdou představení je Veronika Mertová v roli Středy. Obrovský talent. Ostatní nevýrazní. Lurch je až trapný. Stačilo by projít pomalu po jevišti nanejvýš dvakrát a dost. Nejlepší z celého díla je orchestr a pěvecká company a zpěváci za (pod?) scénou.
Jan.bat  50 %
2.11.2014 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Časem tomu asi dám ještě šanci.
Tomass  20 %
1.11.2014 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Měl jsem velmi velká očekávání, která se nenaplnila. Myslím, že to vnímali i diváci, protože se v Karlíně nekonalo závěrečné standing! Možná se představení s přibývajícím počtem repríz stane zajímavějším. Pro mne jsou Addams zklamáním.
AteP  60 %
20.10.2021 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Neurazí. Nejvíc mě tam bavil Jiří Korn.
Antrey  50 %
3.11.2023 | 82 hodnocení
Karolína Adámková  90 %
27.4.2023 | 26 hodnocení
Vladimír10  80 %
16.4.2023 | 622 hodnocení
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 364 hodnocení
Veronicah  60 %
17.10.2021 | 44 hodnocení
Dino07  50 %
15.9.2021 | 53 hodnocení
HodnaTeta  60 %
17.8.2021 | 178 hodnocení
Ryccoly  90 %
2.5.2020 | 30 hodnocení
Violetka  50 %
15.2.2020 | 57 hodnocení
Fedorocko  70 %
2.1.2020 | 746 hodnocení
Veronikaw  50 %
12.1.2018 | 68 hodnocení
Hanichka  50 %
19.3.2017 | 52 hodnocení
Lukasm  50 %
10.11.2016 | 23 hodnocení
Teres  70 %
29.9.2016 | 256 hodnocení
Delaware  80 %
14.3.2016 | 26 hodnocení
Ivi  50 %
28.2.2016 | 27 hodnocení
Lusi  30 %
9.12.2015 | 52 hodnocení
Lumca  60 %
7.12.2015 | 364 hodnocení
Ivulin  80 %
22.11.2015 | 43 hodnocení
Sam198  40 %
8.11.2015 | 76 hodnocení
Etfu  60 %
7.10.2015 | 65 hodnocení
Lera  80 %
24.5.2015 | 76 hodnocení
Bacraj  50 %
4.2.2015 | 171 hodnocení
Terez.ka  60 %
26.1.2015 | 33 hodnocení
Jarda  20 %
12.11.2014 | 30 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.